Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 1234 / 8 / 0
Wszystkie techniki laboratoryjne oraz syntezy opisane na forum "Syntezy" oraz subforach mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny. W żadnym wypadku wiedza zdobyta tutaj nie może zostać wykorzystana do:

- produkcji narkotyków i środków odurzających
- produkcji środków bojowych, wojskowych i dla celów militarnych
- produkcji środków wybuchowych
- produkcji środków trujących
- innych celów niezgodnych z prawem


Teksty umieszczone na forum służą celom dydaktycznym. Naszym zadaniem jest pomoc w nauce uczniom techników chemicznych i studentom na pierwszych latach kierunków chemicznych/farmacji. Poza tym wiedza zawarta w tym dziale może być pomocna policji w działaniach operacyjnych oraz stanowić źródło świeżych informacji dla organów ustawodawczych. Wiele podobnych informacji można znaleźć w ogólnodostępnych podręcznikach z chemii i preparatyki organicznej a także w internecie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdego stać na drogie książki dlatego w sposób jak najbardziej rzetelny właśnie tutaj opisujemy podstawowe techniki laboratoryjne oraz syntezy. Chciałbym również zaznaczyć, że w trakcie powstawania tekstów nie zostały naruszone żadne prawa autorskie.

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki użycia poniższych informacji czy to zgodnie z przeznaczeniem czy nie. Pomimo dołożenia wszelkich starań autorzy nie są też wstanie zagwarantować, iż poniższe informacje są wolne od błędów, kompletne lub nie zawierają innych wad. Informacje udostępniane są na licencji GFDL Copy Left. Czyli można je kopiować zmieniać podając autorów.

Korzystanie z informacji zawartych w dziale Syntezy oraz subforach oznacza zgodę na powyższe zasady.


Poprawiłem. @czeslaw
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2010 przez MaciekB, łącznie zmieniany 6 razy.
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.