Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.
ODPOWIEDZ
Posty: 3189 • Strona 319 z 319
  • 858 / 157 / 0
Awatar użytkownika

Re: Metylofenidat
Post
NO RACZEJ
  • 2 / / 0

Re: Metylofenidat
Post
siema, czy ktoś ma też skurcze mieśni przy małych dawkach metylo rzędu 5-10 mg dziennie? Jak to wyeliminować?
  • 53 / 3 / 0

Re: Metylofenidat
Post
13 czerwca 2022hubii pisze:
NO RACZEJ
Jaki mechanizm za tym stoi? Da się jakoś zmniejszyć wyrzuty histaminy po MPH?
  • 858 / 157 / 0
Awatar użytkownika

Re: Metylofenidat
Post
13 czerwca 2022doublemountain17 pisze:
siema, czy ktoś ma też skurcze mieśni przy małych dawkach metylo rzędu 5-10 mg dziennie? Jak to wyeliminować?
No albo się kłóci z jakimś lekiem innym, albo ściemniasz, albo nie wiem. Plusza se kup z minerałami.

14 czerwca 2022kavva6 pisze:
13 czerwca 2022hubii pisze:
NO RACZEJ
Jaki mechanizm za tym stoi? Da się jakoś zmniejszyć wyrzuty histaminy po MPH?
Noo, można, oczywiście, nawet kibicuję Państwu.
No jakieś leki przeciwalergioczn., kurkumy, berberyny aspiryny, tylko radziłbym coś wybrać, aby kuku nie zrobiło jak massz codziennie wali przed swoją dawką.

Ogólnie wiesz, że to histamina widzę, więc wcześniej miałeś doczynienia, piwo i faje też uwalniają ją. Może zacząłęś więcej jarać pod wplywem MPH ?🤔
  • 14 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Re: Metylofenidat
Post
13 czerwca 2022kavva6 pisze:
Czy spotkał się ktoś z przypadkiem , albo jakimiś badaniami o wpływie metylofenidatu (i ogólnie stymulantów) na poziom histaminy? Czy MPH może zwiększać poziom histaminy i powodować swędzenie, katar itd. po zażyciu?
Póki co są badania na szczurkach, twierdzące, że tak - podnosi histaminę https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17198700/
  • 4 / 4 / 0

Re: Metylofenidat
Post
@KapitanAizen @Stteetart

Dzięki za udzielenie się w temacie i linki do badań. Nadrobiłem wątek od ostatniej wizyty i sporo się dowiedziałem.Co do bilansu to nie mam już absolutnie wątpliwości, że MPH mi bardziej pomaga niż szkodzi, jednak chciałbym zredukować ewentualne szkody do minimum. Staram się już pilnować ze zdrową dietą ale z tego co zrozumiałem dodatkowa suplementacja minerałów też nie zaszkodzi i zmniejszy obciążenie serca.

Ze swojej strony mogę zrobić update, że faktycznie z czasem i przyzwyczajeniem się do stalej dawki na ten moment już kompletnie nie doświadczam żadnych uboków. Stosuje nadal 10mg CR zaraz po obudzeniu + 5mg IR popołudniu jak czuje ze działanie słabnie. Staram się już unikać kolejnej dorzutki IR i nie stosuje w weekendy ani dni wolne aby ograniczać ilość spożywanej substancji.

Jeśli chodzi o sposób działania CR to mój terapeuta twierdzi, że substancja aktywna (MPH) podzielona jest na dwie równe części z czego jedna wchłania się od razu (tak samo jak IR) a druga jest związana chemicznie z czymś tak, że wchłania się dopiero po ok. 4h.

Ja jedząc 10mg CR na pusty żołądek zaczynam czuć działanie po ok. 30-40 minutach, które utrzymuje się na porównywalnym poziomie przez ok 6h. Potem czuje słabnięcie działania i gdzieś między 6 a 7h zazwyczaj dorzucam 5mg IR które jest dla mnie jakby trzecią równa dawką w ciągu dnia. Wjazdu tej drugiej dawki nie czuje, po prostu utrzymanie wcześniejszego efektu - wiec moja teoria jest taka, że ta druga połówka rozpuszcza się stopniowo nie na raz. IR działa na mnie ok. 3h od wejścia.

Zaznaczę jeszcze tylko, że te czasy które podaje to uzyskanie i utrzymanie oczekiwanego efektu, który opisywałem wyczerpująco w poprzednich postach. Po osłabnięciu nie schodzi to od razu zupelnie do 0 czy stanu sprzed terapii. Mam ogólnie wrażenie, ze nawet w dni w które nie wezmę jest lepiej niż kiedyś - pod warunkiem niezażycia niczego innego, bo np. po weekendowej mj to obserwuje teraz nawrót symptomów z podwojoną siłą.
  • 7601 / 1330 / 2
Awatar użytkownika
Stteetart
Kompetentny
Kompetentny

Re: Metylofenidat
Post
Imbir ?
  • 5 / / 0

Re: Metylofenidat
Post
Co lepsze do nauki, metylofenidat czy Modafinil?
  • 2 / / 0

Re: Metylofenidat
Post
@hubii nie ściemniam i nie ma interakcji bo biorę tylko metylofenidat. U mnie na ADHD działa on znakomicie. W bardzo niskich dawkach już widać wyraźną różnicę. Odkąd go biorę to niestety mam takie skurcze mięśni np bicepsa, klatki, czy brzucha, czy przedramienia. Takie mimowolne, mieśnie jakby same się kurczą i drgają. Jak nie biorę metylo bo zrobiłem sobie przerwe miesięczną to było lepiej, ale też były drgania takie. Ktoś ma jakiś pomysł? Jakie badania sobie wykonać? Wina minerałów? Raczej staram się prowadzić zdrową dietę i odkąd biorę metylofenidat to moje życie nabrało nowej jakości i zacząłem ogarniać więcej spraw. Zacząłem ogarniać życie. Na pewno nie jest to powód dla którego bym zaprzestał go brać aczkolwiek no fajnie byłoby to wyeliminować jakoś. Miał coś ktoś podobnego?
ODPOWIEDZ
Posty: 3189 • Strona 319 z 319
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.