Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 2457 Strona 243 z 246
Rejestracja: 2021
  • 55 / 6 / 0

kofeina, cukier odstawione, nie tykam nawet :D dzięki za radę. a czy Concerte 36mg można na pół dzielić? czy zaburzy proces uwalniania? kurde mam jeszcze sporo tych 36mg + recepty wystawione do przodu %-D
Rejestracja: 2021
  • 25 / 4 / 0

03 kwietnia 2021procent20 pisze:
Trochę ponad miesiąc później, z początkowego zachwytu, który tu zresztą opisywałem %-D pozostało rozczarowanie i niezrozumienie. Obecnie concerta 36mg, jedna rano, ale zamiast poprawiać koncentrację - tak jak to się działo na początku - tylko bardziej mi ją rozpierdala %-D Problemy ze skupieniem, po uspokojonym rytmie serca pozostało wspomnienie, bo teraz ciśnienie 150/100 + 130 tętno to dla mnie norma. Kurwwwwwwwww! A najgorzej, że już przerobiłem wszystkie leki, które miałyby naprawić moją koncentrację, pozwolić się skupić itp itd. i tak naprawdę wierzyliśmy z lekarzem, że MPH to będzie ten ostatni, ale celny strzał. :-(
Bo Concerta to szajs.
Biorąc Medikinet i Concertę czuję się jakbym brał dwa różne leki.

A jeśli zamiast pracować nad poprawą swojej koncentracji, możliwości skupienia się i efektywniejszej pracy/nauki decydujesz się na przerabianie połowy apteki w celu znalezienia środka, który Cię "naprawi", to sam nie wiem kto jest bardziej naiwny - Ty czy Twój lekarz.

Pzdr.

Czy LSD i inne psychodeliki mogą pomóc chorym i cierpiącym?

Psychodeliki same w sobie świata raczej nie uratują, ale wiele wskazuje, że w odpowiednich warunkach mogą przyczynić się do ratowania indywidualnego świata wielu cierpiących osób – mówi w rozmowie z Onetem Maciej Lorenc, socjolog zajmujący się tematyką środków psychodelicznych, autor książki "Czy psychodeliki uratują świat?".

Z parku prosto za kratki… Kolejne uderzenie w biznes dopalaczy

Wielodniowa wcześniejsza praca operacyjna przyniosła efekty, a wrocławscy policjanci zatrzymali w Parku Tołpy, 43-latka i jego 26-letnią towarzyszkę. Zarówno mężczyzna, jak i jego partnerka, posiadali przy sobie środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.
Rejestracja: 2009
  • 1844 / 412 / 0

Nie zauważyłem, żeby przecięcie na pół zmieniało profil działania. Dalej trzymało długo. Osobiście przecinałem w poprzek.
Rejestracja: 2021
  • 25 / 4 / 0

Hej, dostałem raz od rodzinnego jedno opakowanie za które zapłaciłem 30zł a nie 70 czy 120 (nie pamiętam którą dawkę kupowałem), pytam w zasadzie z ciekawości bo kompletnie nie znam się na sprawach prawno-farmaceutycznych: kto zapłaci powstałą różnicę? Przychodnia?

Jestem dorosły i nie przysługuje mi żadna refundacja na MPH, zawsze dostaję recepty na 100% więc opcja że wszystko z receptą było okej odpada
Rejestracja: 2009
  • 1844 / 412 / 0

Medikinet 10 i 20 kosztuje coś około 30 zł. Lek jest sprzedawany w normalnej cenie, a jeśli jest refundowany to NFZ dopłaca. Wejdź sobie na pacjent.gov.pl i pobierz tę receptę. Zobacz co jest wpisane w sekcji odpłatność.
Rejestracja: 2021
  • 2 / / 0

Cześć, za mną cztery dni kombinacji z metylofenidatem (Medikinet CR).
Mam oficjalną diagnozę ADHD, zgodnie z zaleceniami, próbowałam pierwsze dwa dni brać 10mg, jeśli efekt będzie żaden lub krótki - spróbować z 20mg, dojść maks do 40mg.
Jak na razie efekt niemal żaden, zarówno po 10mg, jak i 20mg, podbitych w dodatku kofeiną. Mogłabym to poprawić jeszcze energetykiem i swobodnie pójść spać.
Jestem trochę rozczarowana, bo nie liczyłam na jakieś cudowne światełko w mózgu, ale żeby nie poczuć niemal... żadnej różnicy?
Dokopałam się do informacji o silnym wpływie wahań poziomu estrogenów (=PMS) na działanie metylofenidatu u kobiet z ADHD, z czym się teraz męczę. Być może nie odczuwam teraz pełnego potencjału MPH i jeszcze doznam olśnienia - aczkolwiek entuzjazm opadł, zwłaszcza, że jak dotąd na każdy jeden lek w moim życiu reagowałam książkowo i wystarczały dawki minimalne - 75mg pregabaliny wspominam z rozrzewnieniem.
Rejestracja: 2021
  • 25 / 4 / 0

Hej wysłałem Ci PW nt tej sprawy, chciałem załącznik dosłać ale zapomniałem o nim, próbowałem Ci to dosłać przez ostatnią godzinę ale nie widzę takiej opcji więc najwyraźniej albo jestem kretynem albo potrzebuję natychmiast iść spać.
W każdym razie o załączniku nie zapomniałem i jutro się pojawi.

Pzdr
Rejestracja: 2018
  • 54 / 4 / 0

Bo MPH stymuluje ludzi zdrowych. Jeśli masz zdiagnozowane adhd to właśnie ten lek powinien cie uspokajać. Jaki sens miałoby stymulowanie osoby z adhd
Rejestracja: 2021
  • 2 / / 0

No jasne, ale jednak większość osób w ogóle prowadza terapię MPH, żeby poprawić koncentrację i być w stanie usiedzieć przy danym zadaniu dłużej niż 5 minut. O tym głównie mówiłam w kontekście braku efektów.
Rejestracja: 2021
  • 25 / 4 / 0

Mieszasz.

@hylarborea, sama wspomniałaś, że masz zdiagnozowane ADHD (swoją drogą jeśli nie masz nic przeciwko napisz mi proszę PW jak wyglądał u Ciebie cały proces diagnostyczny, ze względu na studia sam sporo "pub-meduję" w tych tematach i zrobiłabyś mi ogromną przysługę pisząc o trudnościach, emocjach etc podczas całego procesu diagnostycznego - wiem oczywiście że to Twoja prywatna sprawa i całkowicie zrozumiem jeżeli odmówisz, ale jeśli nie masz problemów z dzieleniem się takimi informacjami to uprzejmie proszę o kontakt, podam Ci mojego maila na PW to możesz tam uderzyć bo chyba nie możesz jeszcze pisać PW).

Wracając:
efekt niemal żaden, zarówno po 10mg, jak i 20mg, podbitych w dodatku kofeiną. Mogłabym to poprawić jeszcze energetykiem i swobodnie pójść spać.
Jestem trochę rozczarowana, bo nie liczyłam na jakieś cudowne światełko w mózgu, ale żeby nie poczuć niemal... żadnej różnicy?
Rozumiem Twoje rozczarowanie, bo faktycznie istnieje cała masa badań potwierdzających zbawienny wpływ metylofenidatu na osoby chore.Problemy ze zmęczeniem znajdują się na liście skutków uboczych leku, i mimo że bezsenność jest bardziej typowym objawem, tak u Ciebie może być na odwrót. Mnie też zdarza się przyjmować metylofenidat (jako osobie zdrowej, choć mam zamiar się przebadać), w dodatku przyjmując go wbrew jakiejkolwiek logice: nie dość, że w nocy, to i w sporej dawce. No i powiem Ci, że w 70% przypadków po takiej akcji kładę się po godzinie-dwóch spać i nie mam ze snem najmniejszego problemu.

Nie posiadam jeszcze prawa wykonywania zawodu, więc teoretycznie nie mam prawa doradzić Ci czegoś innego niż ponowna wizyta u swojego lekarza prowadzącego, ale mogę podzielić się pomysłami na PW, które mają szanse pomóc. Tutaj wolę tego nie pisać bo przez 6 lat przeglądania tego forum nie spotkałem się z takim stężeniem matołów jak dzisiaj. Daj tylko koniecznie znać, czy dostałaś PW i wysłałaś maila, skrzynkę sprawdzam regularnie, w razie jakichś problemów pisz tutaj.
Bo MPH stymuluje ludzi zdrowych. Jeśli masz zdiagnozowane adhd to właśnie ten lek powinien cie uspokajać


Kolejny, który po przejrzeniu wątku o metylofenidacie powtarza te same mity.
Posty: 2457 Strona 243 z 246
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 2246 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: izopropylofenidat, Wozioo i 2 gości