Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 1947 Strona 191 z 195
Rejestracja: 2014
  • 3317 / 398 / 0

To przecież jak to kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu a Ci nie pasuje to wysyp proch i zapakuj do zwykłej kapsułki i będziesz miał zwykły.
Rejestracja: 2017
  • 2229 / 702 / 0

właśnie wiem, gdy będzie konieczność przyjęcia w taki sposób to wiem jak sobie z tym poradzić. dwa opakowania Medikinetu 10 mg wyszły by taniej niż jedna paka Medikinetu CR 20 mg, bo za tamte bym musiał zapłacić coś koło 50 zł, a za CR zabuliłem aż 75 zł. jednak to i tak jest dla mnie luksus, że mam to na receptę.

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Palenie zwiększa ryzyko COVID-19, ale nikotyna może je zmniejszać

Osoby palące papierosy aż 14. razy bardziej są narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Niemniej pojawiły się prace naukowe stawiające hipotezę, że nikotyna może służyć w prewencji i leczeniu tego groźnego schorzenia - przekonuje prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Rejestracja: 2018
  • 195 / 16 / 0

Brałem 20mg-30mg - całkiem ciekawie, szczególnie w klamę. Na dniach będę miał terapeutycznie po 10mg.
Rejestracja: 2020
  • 34 / 6 / 0

Po braniu Medikinetu 20mg, 2-1-0 - przez 3 miesiące, mam teraz zamianę na Medikinet 20mg CR: 1-1-0 I jakoś go nie czuje. Martwię się ,że nabiłem sobie tolerancję.
Mam stwierdzone ADHD.
Co mi poradzicie w takiej sytuacji?
Przy tej zamianę prawie nic nie czuje a choroba szaleje w najlepsze ;)
Po waszych propozycjach skonsultuje to z Panem Profesorze.
Przez chwilę miałem dawkę 90 mg na dobę lecz niby wprowadziła nerwowość- nawet po zmniejszeniu dawki nadal ją odczuwam.
Pozdrawiam serdecznie każdego Użytkownika.
Rejestracja: 2017
  • 2229 / 702 / 0

mi Medikinet CR nie podchodzi, bardziej odpowiadała mi forma o natychmiastowym uwalnianiu. również mam teraz dawkę 20 mg CR i biorę zalecone dwie kapsułki, aby poczuć działanie pełnej dawki. jednak wyraźne działanie metylofenidatu utrzymuje się przez pierwsze godziny, potem słabnie i wygląda to tak, jakby nie uwalniała się całość. w środku kapsułki są białe granulki, które uwalniają natychmiast 50% dawki, a także granulki niebieskie, które uwalniają pozostałe 50% dawki w późniejszym czasie. jednak właśnie chodzi o to, że bardzo słabo tą drugą "fazę" uwalniania odczuwam. przy dwóch kapsułkach CR, czuję się tak jak po 20 mg o natychmiastowym uwalnianiu. choć muszę przyznać, że zjazd jest łagodniejszy i tak dzięki temu opóźnieniu.

lek się sprawdza, ale możliwe, że przedyskutuję z profesorem zamianę na formę o natychmiastowym uwalnianiu. sama substancja jest wyśmienita jako stymulant i bardzo mi pomaga.

jeśli ktoś ma jakieś porady jak polepszyć przyswajalność bądź ogólne działanie Medikinetu CR, to może śmiało pisać co myśli, każdemu się to przyda, bo dużo osób z forum korzysta obecnie.
Rejestracja: 2012
  • 302 / 40 / 0

@serotoninowy nie prawda, kapsułki są same sobie zwykłe, nawet w ulotce jest napisane, że jak ktoś nie chce łykać to może otworzyć kapsułkę, wysypać zawartość na łyżeczkę i niezwłocznie zażyć xD zmodyfikowane działanie opiera się na granulkach w środku, których część jest o uwalnianiu natychmiastowym a druga część powlekana o spowolnionym uwalnianiu i do tego dojebane cała masa wypełniaczy. jakby ktoś chciał to pewnie można by to utrzeć na pył i rozpuścić. ale imo nie warto jak ktoś chce się leczyć

@przodownik najpierw dostałeś od Profesora Medikinet IR, a potem CR? Też mam CR i bunondol i jest git. Generalnie sam doszedłem do wniosku po paru dniach stosowania, że wersja CR jest zupełnie odpowiednia dla mnie. To nasze ćpuńskie mózgi są tak nauczone, że oczekują czegoś innego niż w tym wypadku mają dostać. Na początku faktycznie czuć wyraźnie początek działania, bo granulki o uwalnianiu natychmiastowym szybko wchodzą i widać ten przeskok. Tak samo jak ludzie wolą walić opio iv niż im albo podobną dawkę po dostosowaniu do biodostępności per rectum czy doustnie. Po prostu samo szybkie wejście się kojarzy nam ze ćpaniem. Poza tym przyznaj się, że cię kusiło nie raz, żeby zajebać sniffa jak miałeś czysty chlorowodorek %-D Co do Medikinetu IR to sam fakt, że czułeś ten zjazd to już niedobrze. Ciężko utrzymać zażywając medikinet IR 1-1-0 w miare komfortowym terapeutycznym stężeniu przez sensowną część doby. Ja doszedłem, że najlepiej go podzielić na połówki po 10 mg i zażywać co ok 3-4 h po jakiejś drobnej przekąsce(najlepiej z zawartością tłuszczy, żeby się nie trawiło za szybko) i popity czymś ciepłym. To też proptip co do poprawienia wchłanialności CR. Nie bierz go na czczo nigdy. Ja też lubię też do tego wsypać te granulki do ciepłej kawy, żeby sie rozpuściły te o uwalnianiu natychmiastowym i wypić taką kawkę.
Tylko właśnie cena mnie wkurwiła trochę bo nie wiedziałem, że CR jest dwa razy droższy od IR, a umiejętnie obsługiwany tak samo się sprawdza jak CR. Ogólnie dobrze mi teraz jest, ale nie chciałbym, żeby sie okazalo, że na leki wydaje wiecej niż na ćpanie jak ćpałem xD
Rejestracja: 2014
  • 3317 / 398 / 0

To zwracam honor. Nie wiedziałem że metylofenidat CR jest w takiej formie. Myślałem że kapsułki po prostu odpowiadają za przedłużone uwalnianie.
Rejestracja: 2012
  • 302 / 40 / 0

@serotoninowy Spoko tylko sprostowałem, żeby potem ktoś do ciebie pretensji nie miał, że nie działa. Ogólnie to też nie byłem pewien jak to działa. O konkretnych preparatach z MPH doczytałem mocno dopiero jak dostałem na nie pierwszą receptę. Concerta działa tak jak mówisz tu kapsułka działa jak balon z którego ciśnienie osmotyczne wypycha metylo na zewnątrz. Natomiast ta od Medikinetu CR to zwykła skrobiowa najtańsza kapsa. Ostatecznie dla pewności potwierdziłem to eksperymentalnie wrzucając do gorącej wody i rozpuściła się w 20 sekund xD

Jeszcze do zalet Medikinetu IR oprócz ceny właśnie sam fakt, że uwalnia się natychmiast. Np. jeśli wstaniemy później niż zwykle to można wziąć tylko 10 mg - 10 mg - 10 mg, a czwartą połówkę sobie darować, żeby choćby nie mieć problemów ze spaniem. Wersja CR może się uwalniać jeszcze długo po zażyciu i zależy to jak już pisałem w poprzednim poście od różnych okoliczności. Jak ktoś ma problemy ze usypianiem, przychodzi mu to z trudem, powoli i jest męczące (co w przypadku słusznej diagnozy adhd jest chyba zrozumiałe), a nie dostaje choćby kwetiapiny na noc która się pojawiała często w mixach od Profesora, to nawet ta resztka metylo we krwii nawet nie odczuwana już wyraźnie może trzymać w stanie czuwania jak dobra kawa. Tym bardziej, że z moich obserwacji mogę na swoim przypadku stwierdzić, że względnie przyspieszone tętno i wyższe ciśnienie utrzymuje się nieco dłużej niż efekt terapeutyczny.

@przodownik Pisałeś, że chciałbyś brać metylo doraźnie w miarę możliwości. Profesor mówił ci czy daje ci je tylko na adhd/add czy także na substytucję uzależnienia od stimów? Generalnie zgadzam się, że MPH powinien być używany naprawdę rozsądnie. Ja co prawda póki co codziennie zgodnie z zaleceniami, ale zastanawiam się nad robieniem przerw w weekendy, albo np. 3 dni między kolejnymi opakowaniami. Jednak weź też pod uwagę inne leki, które bierzesz. Nie wiem co Profesor ci jeszcze wypisał do tego i ile z tego wykupiłeś ostatecznie. Ale dawki np. propanololu i/lub kwetiapiny, które często się pojawiały wśród leków, które inni od niego dostawali, mogą być dostosowane właśnie mając na uwadze, że będziesz razem z nimi regularnie brał metylo. Logiczne, że jeśli w takim wypadku weźmiesz je bez metylo to mogą się okazać za duże. Dodatkowo wydaje mi się, że chyba adhd to nie tylko problem w momencie jak pracujemy umysłowo/potrzebujemy się skupić. Mnie metylo ogólnie wycisza, uspokaja i po prostu eliminuje to co jak się okazuje powodowało u mnie chęć przyćpania czegokolwiek co tylko było można - to takie dziwne napięcie, gonitwę myśli (bunondol też jest tu drugą składową sukcesu oczywiście). Także spójrz na to z tej strony. I pamiętaj o odpowiedniej diecie. Nie za dużo cukru, dużo magnezu. wit. C, dużo wody. Odrobina ruchu na świeżym powietrzu. Odpowiednia ilość snu. Te rzeczy naprawdę mocno boostują działanie metylo/redukują potencjalne skutki uboczne o ile są robione regularnie. I oczywiście lepiej nie ćpać nic niż ćpać, a jeśli już to nie za dużo, żeby te pozytywy były naprawdę widoczne. ;)

Poza tym metylo okazał się być dla mnie remedium na jedną bardzo uciążliwą przypadłość, nawet nie wspomniałem o tym lekarzowi jak mnie diagnozował, ale wyszło jak się okazuje zajebiście na plus i tak. Zawsze miałem ciśnienie raczej bliżej niższej normy, a tętno w normie, ale bliskie nie raz bradykardii. Nie wiem czy to było głównym powodem moje przypadłości, ja myślałem że depresja i lata szarpania się z wjebanie w opio, odstawkami etc., ale może coś jeszcze było na rzeczy, może to był osobny problem. Otóż zawsze miałem ogromne problemy z sennością. Nie mogłem się rano dobudzić za nic nie ważne ile spałem (w granicach zalecanych) i w jakim akurat w danym okresie byłem stanie psychiczno-fizycznym. Nie raz próbowałem sobie wieczorem na rano robić dwa podwójne espresso, stawiać daleko od łóżka obok telefonu z ustawionym alarmem i czasem to pomagało wypić te dwie filiżanki, położyć się na półgodziny i z trudem potem wstać, ale bywało tak, ze budziłem się 5 godzin za późno, kawa wypita, a ja nawet tego nie pamiętałem %-D Do tego zdarzyły mi się od czasu do czasu silne napady senności w ciągu dnia. I to nie w autobusie wracając z uczelni późnym wieczorem, tylko sam środek dnia, wykład, który mnie faktycznie interesował tak, że siadałem celowo w pierwszy rzędzie i nagle przychodziła tak silna senność, że największy wysiłek woli, wbijanie sobie długopisu w uda nic nie dawały i przegrywałem. Nie raz przez to dostałem zjebe. A MPH naprawdę mnie trzyma stabilnie czujnym w ciągu dnia. Z naciskiem na stabilnie czujnym, a nie wyjebanym jak po ścierwie czy innych stimach xD ot czuję po metylo wreszcie spokój, kontrolę na myślami, rozkosznie wręcz przyjemną czystość i klarowność umysłu i jeśli chcę to jestem czujny, jeśli chcę to bardzo skupiony, ale jeśli chcę to nawet zdarza mi się zdrzemnąć na 15 minut i jest git. Wreszcie jest git. Nareszcie się poczułem naprawdę dobrze, poza lekami już 3 tygodnie żadnego gówna. Planuje włączyć jeszcze jako suplementację cholinę, inozytol, kurkuminę, czarną macę i jeszcze zastanawiam się nad kilko nootropami roślinnymi. Myślę, ze wtedy odczuję jeszcze więcej skutków pozytywnych/synergię z zażywania metylo.
Rejestracja: 2019
  • 7 / 1 / 0

@up
Mam20 CR i pasuje mi forma CR, ale 20mg jest dla mnie za duzo. Jak wysypie sobie pol kapsulki to zadziala to jak na 10mg cr czy niekoniecznie?

ewentualnie jakbym rozpuscil w wodzie i po 5h bym wzial druga dawke
Rejestracja: 2017
  • 2229 / 702 / 0

jeśli chodzi o mnie, to ja dostałem od profesora od razu Medikinet CR 20 mg, tamten natychmiastowy to testowałem sobie kiedyś we własnym zakresie. co do metody używania, to ja zawsze staram się brać amfetaminę, czy metylofenidat doustnie, raczej nie mam takich odruchów, aby mnie kusiło do wciągania. te środki traktuję jako narzędzia i biorę je z rzadka, nie kojarzą one mi się w ogóle z ćpaniem.

na mnie Medikinet, czyli metylofenidat działa podobnie do amfetaminy, czyli stymulująco. te działanie wielokrotnie tu opisywałem i jest ono świetne. ja leki generalnie biorę według swoich upodobań i tak jak mi potrzeba, ale jednocześnie starając się do tego podchodzić z należytym rozsądkiem i umiarem. jeśli chodzi o Medikinet CR, to mam zalecone dwie kapsułki 20 mg w ciągu dnia i tyle biorę, ale tylko, gdy potrzebuję zmotywowania i energii do wykonania jakiegoś zadania. i oczywiście kruszę granulki tak, aby cała dawka działała natychmiast. sprawdza się, ale MPH w ogóle jako stymulant sam w sobie działa zbyt krótko.

jak mówiłem cieszę się, że mam ten lek na receptę, bo niekiedy jest bardzo przydatny i przez to nie muszę zaopatrywać się czarnorynkowo w amfetaminę.
Posty: 1947 Strona 191 z 195
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość