Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 2046 Strona 132 z 205
Rejestracja: 2013
  • 719 / 206 / 0

31 maja 2019misspill pisze:
Działanie antagonistyczne amisulprydu wobec receptora D2 znosi się z oddziaływaniem metylofenidatu, jeśli nie przeszkadza Ci to, to OK, w porządku, wiedz jednak, że na jednostki chorobowe, na które przepisywany jest ami - MPH - działa negatywnie.
Samo połączenie agonizmu presynaptycznego transportera dopaminy amisulprydu z NDRI metylofenidatu jest genialne. Amisulpryd redukuje również zejście stymulantu hamując rozdrażnienie przez ponowny wychwyt dopaminy.
Małe dawki ami działają synergicznie, hamując autoreceptor dopaminowy. Kiedy ami zaczyna blokować postsynaptyczne receptory, wtedy może on znosić działanie MPH. Als i tak nie polecam łączenia ze względu na prolaktynę.

31 maja 2019Mondeeste pisze:
Jeszcze jedno pytanko, concerte 18mg najlepiej połknąć odrazu, rozgryźć czy pod język? :tabletki:
Połknij.
Rejestracja: 2019
  • 769 / 114 / 0

Mam pytanko w trakcie kuracji na MPH zauważyliście jakieś efekty uboczne po długim stosowania rok 2,3.
Jak tak to po jakim czasie?
Urzywacie go codziennie czy doraźnie?
Robicie jakieś przerwy w stosowaniu go?

Powiem szczerze że szukam alternatywy ale jak do tej pory tylko to na mnie działa.

I jestem przerażony jak by miał przestać działać.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Namierzyli handlarza narkotyków… po tym zdjęciu

Ciekawa historia która miała miejsce jakiś czas temu. Zaczęło się od namierzania delikwenta w kilku różnych darkwebowych sklepach. Od czasu do czasu służby zwijają jakiś z nich, jednak nie kasują danych a używają ich do ew. dalszych śledztw.
Rejestracja: 2019
  • 77 / 8 / 0

Siema!
Mam zdiagnozowane ADHD, nie trafnie leczone wcześniej ssri.
Dostałem medikinet w wersji CR.
Po zjedzeniu kaps CR - czuje działanie po godzinie przez godzinę, dalej działanie utrzymuje się nierównomiernie, słabo i bardzo krótko.
Jakby druga cześć kaps (niebieskie granulki) nie działa lub ma jakieś znikome/częściowe wchłanianie.
Mogę w moździerzu rozgniatac całość kapsułki żeby mieć wersje instant, ale to bez sensu - może ktoś poleci psychiatrę z mazowieckiego który zgodzi się włączyć w leczenie wersję IR (mam dokumenty od psychologa o tym ze zdiagnozowano ADHD po różnych testach (waiss, testy pamięci wzrokowej bentona, d2 itd..) a także kopię dokumentów ze leczono mnie medikinetem CR). Nie szukam sprzedawcy, a kompetentnego psychiatry który podejmie się leczenia osoby dorosłej wersją Medikinetu - IR, leczony byłem dotychczas wersją CR.

Proszę o pomoc, psychiatra mówi ze wersja IR jest przeznaczona tylko dla dzieci, a mi by to pomogło idealnie - wersja Medikinetu CR mi nie odpowiada, bo ciężko ustabilizować stężenie leku.
Pozdrawiam,
Rejestracja: 2019
  • 769 / 114 / 0

Przejdź na Concerte
Rejestracja: 2015
  • 709 / 161 / 0

01 czerwca 2019nCuX pisze:

Powiem szczerze że szukam alternatywy ale jak do tej pory tylko to na mnie działa.

I jestem przerażony jak by miał przestać działać.
Najlepiej rzucić i zapomnieć. MPH nie powoduje uzależnienia fizycznego, oprócz objawów zmęczenia przez kilka dni po długim ciągu, więc to jest możliwe. Zamiast tego można spróbować popracować nad sobą w stanie trzeźwym, bez wspomagaczy. Zmienić perspektywę.
Rejestracja: 2010
  • 323 / 103 / 0

14 czerwca 2019SteroidKing pisze:
Po zjedzeniu kaps CR - czuje działanie po godzinie przez godzinę, dalej działanie utrzymuje się nierównomiernie, słabo i bardzo krótko.
Jakby druga cześć kaps (niebieskie granulki) nie działa lub ma jakieś znikome/częściowe wchłanianie.
Dopóki nie ogarniesz wersji IR albo Concerty, to spróbuj pokombinować z rodzajem/wielkością spożywanego posiłku.

U mnie z Medikinetem CR wygląda to tak:

- na czczo - tak jakby granulki CR w ogóle nie działały, przy dawce 10 mg CR czuję się prawie dokładnie tak jak po 5 mg IR - bez tej części przedłużonej
- do małego posiłku (np. kajzerka, czy jakiś serek z owocem) - działanie najsilniejsze - wjazd po niecałej godzinie, ok. godzina intensywnego działania (przy 10 mg CR czuję wtedy jeszcze większą moc niż po 10 mg IR), potem tak jak opisujesz - działanie słabe i nierównomierne
- do średniego posiłku (np. zwykły polski obiad w umiarkowanej ilości) - chyba optymalna sytuacja - wchodzi łagodniej, działa bardziej równomiernie i dłużej - można czuć działanie jeszcze po 4-5 godzinach od zażycia
- do dużego posiłku (do syta, z sporą dawką tłuszczu) - działanie słabe, z mocno opóźnionym zapłonem (czasem czuć coś dopiero po 3 godzinach), po czym też nierównomiernie i generalnie słabo

Działanie Medikinetu CR jest ogólnie bardzo kapryśne, mało przewidywalne i niestabilne. Można próbować jakoś to ogarnąć, ale oczywiście zarzucanie mniejszych dawek IR co 2-3 godziny jest o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy utrzymać optymalne działanie, stabilne stężenie leku w czasie.
15 czerwca 2019vortexxix pisze:
Najlepiej rzucić i zapomnieć.
Osoby z zdiagnozowanym zaburzeniem jak np. ADHD nie mają lepszej alternatywy.
Mogą rzucić, zapomnieć i wrócić do swojego chujowego życia, w którym nawet spinając się na maxa i dając z siebie 300% tego co zwykli normicy, i tak ich nie dogonią. A podejmowanie wyzwań "w stanie trzeźwym", czyli z rozwiniętym deficytem uwagi, może doprowadzić co najwyżej do nasilania stresu, stanów lękowych i w konsekwencji depresyjnych, co tę pracę nad sobą będzie tylko i wyłącznie sabotować.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2019 przez Obrazoburca, łącznie zmieniany 2 razy.
Rejestracja: 2018
  • 408 / 140 / 0

@Obrazoburca
Jak wygląda u Ciebie sprawa z pracą umysłowa bez brania MPH i kofeiny? Mam na myśli bardziej objawy psychiczne. ( np. jestem senny, nic mi się nie chce, szybko wylatują informacje z pamięci krótkotrwałej, popełniam błędy)
Rejestracja: 2010
  • 323 / 103 / 0

15 czerwca 2019return_zero pisze:
Jak wygląda u Ciebie sprawa z pracą umysłowa bez brania MPH i kofeiny?
- brak motywacji, bardzo szybkie znużenie, ogólnie duże opory przed podejmowaniem działania
- jak już się zmuszę do działania, to poczucie bezsilności, brak koncentracji, pustka w głowie i frustracja - często coś robię kompletnie bez sensu, bo nie mogę skupić uwagi i czegoś dobrze przemyśleć - w najgorszych przypadkach bywało, że siedziałem cały dzień z taką pustką i dekoncentracją w głowie, nie posuwając tematu ani o milimetr do przodu
- gdy coś nie idzie, pojawiają się trudności, to uruchamia się silny stres, który dodatkowo zabija i tak już słabą koncentrację
- gdy coś nie idzie przez dłuższy czas (wiele dni takiego lęko-stresu), to przeradza się w stan depresyjny i wręcz coś rodzaju traumy, związanej z daną sytuacją

Najlepszym sposobem na ogarnianie umysłu bez stymulantów był dla mnie zawsze post. Jak nie jadłem nic wystarczająco długo, to uwrażliwiały się receptory dopaminowe i dzięki temu zaczynałem funkcjonować lepiej. Do tego oczywiście unikanie silnych nagród, bodźców, używek etc. + aktywność fizyczna. Tylko że nawet wykorzystując te wszystkie metody i tak nawet nie zbliżyłem się do stanu ogarnięcia umysłowego, jaki mogę bez problemu i wyrzeczeń osiągnąć dzięki MPH.

Obecnie jeśli chodzi o pracę umysłową bez stymulantów jest o tyle lepiej, że nie muszę być cały czas pod wpływem ich działania. Pozytywne działanie, jakie daje MPH, nadaje taką siłę rozpędu i na tyle umacnia psychicznie, buduje pewność siebie, że potem już się leci z górki. Gdy widzisz, że nagle zaczynają Ci się różne sprawy prostować, układać, w pracy ogarniasz, osiągasz swoje cele itd., to buduje się w ten sposób pozytywne nastawienie do wielu tematów. Człowiek spełniony i pozytywnie nastawiony w coraz mniejszym stopniu zaczyna potrzebować wspomagaczy, i to jest właśnie ten efekt terapeutyczny.
Rejestracja: 2018
  • 408 / 140 / 0

Ja mam tak samo. Biorę się za szukanie specjalisty w mojej okolicy. Cokolwiek co rusza dopaminę potrafi pomóc. Od jednego dostałem Wenlafaksyne. Działała coraz gorzej z czasem.

W skrócie jest tak:
-NDRI uspokaja i pozwala działać
-SNRI po pewnym czasie pojawia się senność
-DRI uspokaja i pozwala działać
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

@return_zero co Ci pomaga najbardziej?
Posty: 2046 Strona 132 z 205
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości