MAOi: Selegilina (Emsam, Segan) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 23 / 1 / 0

Czy są jakieś przeciwwskazania co do inhibitorow Mao a arylcykloheksaminami?
  • 212 / 67 / 3

Dla selegilinowych Nerdów załączam plik w pdf-ie Charakterystyka produktu leczniczego Segan 5 mg tabletki. Piszą tam o wiele więcej niż w ulotce dla pacjenta.

Wybrane fragmenty:
Lek nasila również działanie amantadyny, leków antycholinergicznych i alkoholu.
Selegilina nasila działanie katecholamin (dopaminy, epinefryny, norepinefryny).
Nie zgłoszono żadnych przypadków przedawkowania. Jednakże ciężkie objawy niedociśnienia oraz pobudzenie psychoruchowe zaobserwowano przy spożyciu selegiliny w dawce 600 mg na dzień.
Dostępność biologiczna selegiliny zwiększa się 3-4 krotnie gdy jest ona podawana razem z pokarmem.
Efekt zahamowania aktywności enzymu MAO-B występuje po pojedynczej dawca 10 mg i trwa przez ok. 24 godz.
Segan_tabl_5mg.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jak posiadać, aby nie posiadać?

"Kilka refleksji nad orzecznictwem sądowym ostatnich lat w sprawach narkotykowych" - materiał bardzo ciekawy, acz zwracamy uwagę, że te "ostatnie lata" były ponad dekadę temu.

Polscy narcos przemycają tony marihuany produkowanej w Hiszpanii

W ostatnim półroczu hiszpańskie służby we współpracy z polskimi służbami zlikwidowały kilka gangów zajmujących się hurtową sprzedażą marihuany, wysyłaną później do Polski, Niemiec, Holandii i Francji. Rezydujący na Półwyspie Iberyjskim narcos znad Wisły potrafią wysyłać tygodniowo od 500 do 800 kg narkotyku. Gangsterzy, którzy przyjechali do Hiszpanii kilka lat temu, teraz są baronami narkotykowymi. Swoje „oddziały” mają na południu także gangi wywodzące się z bandyckich bojówek kibolskich.
  • 18 / / 0

Witam. Mam takie pytanko obecnie jestem na 300mg Moklaru do tego biore Pronoran 50mg. Mysle o tyl zeby dorzucic 5mg Seganu do mojego mixu.Ktos cos podpowie? Jak takie polaczenie moze sie spisywac?

Dzieki
  • 587 / 7 / 0

27 kwietnia 2021TesterDragow pisze:
Witam. Mam takie pytanko obecnie jestem na 300mg Moklaru do tego biore Pronoran 50mg. Mysle o tyl zeby dorzucic 5mg Seganu do mojego mixu.Ktos cos podpowie? Jak takie polaczenie moze sie spisywac?

Dzieki
Jak się czujesz na miksie moklo i pronoran?
  • 18 / / 0

Powiem Ci ze calkiem zacnie, pewnosc siebie mam bardzo na plus, jestem rozgadany jak rzadko kiedy. Co zauwazylem tez to to ze jestem duzo spokojniejszy i mam zimna glowe nie nakrecam sie juz na byle co i nie wybiegam myslami daleko w przyszlosc. Mix daje dosc sporo energi i checi do dzialania, nie jest to na zasadzie ze o ch.j musze cos zrobic i mnie rozpiera ale poprostu chce cos robic. Zadnego jakiegos rozdraznienia nie mam o ktorym slyszalem ze sie pojawia. Chwale sobie to polaczenie naprawde, najwazniejsze jest to ze lęk mi calkiem zbilo. Wedlug mnie o wiele lepiej dziala niz przereklamowany CRF. Probowalem dolozyc Seganu 5mg z rana ale to juz chyba bylo za duzo, humor mi sie zepsul i czulem takie napiecie w bani, podejzewam ze sam Piribedil odpowiednio dopamine podbil.
  • 181 / 9 / 0

Ja podjąłem decyzję. Biorę z rana czerwoną miarkę sele w celu tłumienia głodu nikotynowego. Na razie celuję w 7 dni, aby przetrwać to najgorsze. Rano wziąłem w/w dawkę teraz spaliłem ostatniego papierosa. Zobaczymy...
  • 1637 / 292 / 0

07 kwietnia 2021Pregabalina pisze:
Czy są jakieś przeciwwskazania co do inhibitorow Mao a arylcykloheksaminami?
Większy wplyw na ciśnienie
  • 18 / 2 / 0

24 czerwca 2021pospolitypijak pisze:
Ja podjąłem decyzję. Biorę z rana czerwoną miarkę sele w celu tłumienia głodu nikotynowego. Na razie celuję w 7 dni, aby przetrwać to najgorsze. Rano wziąłem w/w dawkę teraz spaliłem ostatniego papierosa. Zobaczymy...
I jak idzie?
  • 12 / / 0

Po jakim czasie lek wam zaskoczył? Biorę dwa tygodnie i zastanawiam się czy dać mu jeszcze czas.
  • 1637 / 292 / 0

Do usunięcia
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata