Metal/hard/heavy rock!

Now playing, koncerty, festiwale i wszelkie inne tematy związane z odurzaniem się dźwiękami

Moderator: Knajpa

Jaki styl preferujesz?

17%
Thrash metal
106
9%
Death metal
55
11%
Black metal
68
6%
Heavy metal
39
13%
Hard rock
81
10%
Rock
65
8%
Punk
51
5%
Instrumentalny Rock
31
15%
Wszystko jedno, byle ciężko.
94
6%
Jestem technomłotem. Nie słucham takiej muzyki.
40

Liczba głosów: 630

• 3291 / 300 / 0

Co do Ironow jestem wielkim fanem Paula di Anno . Byłem nawet na jego koncercie. Dla mnie 2 pierwsze płyty Maiden to taka fajna nieokreślona muza. Heavy z punkowym zacięciem i progresywnymi wpływami. Moja dwa ulubione albumy Maiden.
  • 1082 / 162 / 0

Rzeczywiście Martin ma podobny styl śpiewania do Dio, ale pewne aspekty artykulacji i techniki ma jednak unikatowe. Martin cechuje się trochę niższym głosem i szeroką skalą. Zgadzam się jednak, że w wielu utworach śpiewa na operową modłę w stylu Ronniego. Produkcja Headless Cross jest całkiem spoko, choć brzmienie gitar nie jest tak zwarte jak na innych płytach Black Sabbath. Bębny za to brzmią świetnie.

Wytwórnia zmuszała Iommiego do podpisywania wszystkich płyt po Dio jako Black Sabbath. Nawet jego solowa płyta została wydana jako Black Sabbath feat. Tony Iommi, co jest wręcz kuriozalne. Z drugiej strony, to Iommi jest duszą Black Sabbath, on pisał większość muzyki i był ich liderem. Podobnie jest w przypadku Megadeth, gdzie jedynym stałym członkiem zespołu jest Dave Mustaine, będący autorem 90% muzyki. Deth to de facto momentami był jego solowy projekt. Tak jak Mustaine jest sercem Megadeth, tak Iommi jest sercem Black Sabbath, więc IMO firmowanie wszystkich nowych składów nazwą BS jest nawet uzasadnione.

Heaven and Hell to oczywiście arcydzieło, utwór jest po prostu bezbłędny, zaś akustyczne outro dodaje niesamowitego nastroju. Die Young to jak dla mnie jeden z najlepszych numerów Black Sabbath, a może i najlepszy. Mój ulubiony utwór z płyty to jednak bardzo niedocenione Wishing Well, jeden z nielicznych metalowych utworów opartych na skali molowej, ze świetnymi solówkami i nieziemską partią basu.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Naukowcy ostrzegają kobiety: odstawcie alkohol w ciąży. Nie niszczcie dzieciom życia!

Dokładnie 9 września o godzinie 9:09 na całym świecie przypomina się o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu w czasie ciąży. Wiedza o Płodowym Zespole Alkoholowym (FAS), a zwłaszcza o jego rozpowszechnieniu, jest wciąż bardzo mizerna.
  • 501 / 96 / 0

Przecież większość numerów heavy metalowych jest w skali molowej. To m.in. jedna z cech odróżniających go od hard rocka. A Wishing Well, to w sumie obok Lady Evil i Walk Away najmniej metalowy numer na płycie, jak dla mnie oczywiście. Walk Away jest w skali durowej na przykład.
  • 3291 / 300 / 0

Mòj ulubiony nr Rainbow to Starstruck
https://m.youtube.com/watch?v=6FWdy6H_jc

Jako że trochę pitole na wieśle, to wg mnie większość tej muzy ma nieoekreśloną tonike bo większòśč riffòw jest oparta na power chords. Najwięceu solo jest zaś w skali chromatycznej.
  • 1082 / 162 / 0

@Cooba83 Oczywiście masz rację, pomyliłem się. Wishing Well jest w skali durowej (major key), a zdecydowana większość metalowych piosenek jest w skali molowej (minor key).

Wishing Well jest właśnie dość unikatowej utworem w porównaniu do reszty płyty, między innymi przez klucz, ale niemniej jednak jesr to świetna nuta i nietypowa. Walk Away też bardzo lubię, niestety także niedoceniony jest to numer. Generalnie cała płyta jest praktycznie bezbłędna.

Starstruck to oczywiście jeden z najlepszych utworów Rainbow. Cała płyta Rising jest po prostu niesamowita. Nie potrafię znaleźć tam słabych punktów. Intro do Tarot Woman jest arcydziełem, a Stargazer to prostu coś pięknego. Moja ulubiona płyta Rainbow i jedna z moich ulubionych w ogóle.
  • 501 / 96 / 0

08 września 2019ledzeppelin2 pisze:
Co do Ironow jestem wielkim fanem Paula di Anno . Byłem nawet na jego koncercie. Dla mnie 2 pierwsze płyty Maiden to taka fajna nieokreślona muza. Heavy z punkowym zacięciem i progresywnymi wpływami. Moja dwa ulubione albumy Maiden.
Killers to już właściwie czysty heavy metal i zbyt monotonna płyta jako całość. A debiut lubię, zwłaszcza ballady jak Remember Tommorow czy Strange World.
  • 135 / 21 / 0

Darkthrone - The Winds They Called The Dungeon Shaker
https://www.youtube.com/watch?v=w1oQRYcxIyY

Ale się z nich panki zrobiły %-D
A ta nowa płyta Old Star też dobra, momentami jak Black Sabbath po feriach zimowych w Skandynawii ale top topów to nadal Circle The Wagons.
  • 1369 / 175 / 0

https://www.youtube.com/watch?v=XI2lnbZHPWE
Woods of Ypres "Kiss My Ashes (Goodbye).

Whooooooooooooouuuu, whooooooooooooouuuu. Kiss my ashes goodbye. :3
Moje cudo. <3
  • 135 / 21 / 0

Rudimentary Peni - "Death Church" (full 1983 album)
https://www.youtube.com/watch?v=xOiS0jqlkA4

Uwielbiam.
Wróć do „Muzyka”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata