Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
  • 108 / / 0
Tu jest link czy ktoś jej próbował ? http://www.parazyt.gower.pl/tanacetum.html

----------------------------------------------

No właśnie dobrze piszesz ze większe dawki powodują halucynacje, krew i białko w moczu no jednak niewiem nic o dawkach powodujących halucynacje a powodujące krew w moczu (co z pewnością bezpieczne nie jest) czy miałeś kontakt z taką nalewką i jak po niej było ?

Scalono. taurinnn
luzik
  • 2537 / 1400 / 34
Tujon jest w olejku eterycznym ,w calej roslinie dzialanie jako antagonista GABA A i 5ht3a .
25 godzin czas polowicznego rozpadu, w wodzie jest nierozpuszczalny , tylko alkohol i tluszcze .Wrotycz moze spowodowac w malych dawkach stymulacja i dzialanie antydepresyjne dlatego ,ze antagonizuje GABA A to jest w duzych ilosciach drgawkotworczy, a jednoczesnie stymulujacy efekty psychodeliczne i antydepresyjnym sa powiązane z 5ht3a receptorem , ktorego antagonizuje.
Zwieksza wydzielanie hormonow w ludzkim organizmie.
Koszyczki lub liscie zbieramy od teraz( w maju liscie) do Wrzesnia.
Dalej UE zakazala go bo chca nas zniszczyc bo sa inne podobne rosliny egzotyczne ale sa drogie tez go zawieraja , tujon jest grozny jak zjesz koszyczki i to duzo popijesz alkoholem i zjesz tłuste potrawy lub tluszcz.

https://www.duckduckgo.pl/url?sa=t&source=w ... noiKFtTy90

http://www.rozanski.ch/tanacetum.html.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 189 / 9 / 0
W sumie teraz taka rozkmina mnie naszła. Czy jeśli wypiję napar z wrotyczu i zagryze czymś tłustym, to uzyskam efekt rozpuszczenia się tujonu w tłuszczach? :d
  • 11 / 1 / 0
Podeśle mi ktoś jakieś źródło informacji o tej roślinie, które opisuje ją od "tej" strony ?
  • 933 / 186 / 0
Jak zacznie ładnie kwitnąć musowo robię nalewke alkoholową i macerat w oleju, fajnie działa także na wszelkie drobnoustroje i robactwo w organizmie
  • 182 / 31 / 0
Taka rozkmina, czy to dałoby zespół serotoninowy przy stosowanie SSRI, SNRI ?
  • 413 / 24 / 0
14 marca 2019TajskiK3oks pisze:
W sumie teraz taka rozkmina mnie naszła. Czy jeśli wypiję napar z wrotyczu i zagryze czymś tłustym, to uzyskam efekt rozpuszczenia się tujonu w tłuszczach? :d
Raczej nie ,lepiej rozpuść w tłuszczu,ale jest naprawde gorzki.
  • 1867 / 165 / 0
https://www.youtube.com/watch?v=o88jIZo ... 213&t=350s

Wrotycz zioło zakazane

Dla zainteresowanych xD
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
  • 933 / 186 / 0
Zjedzenie małej łyżeczki zielonego ziela popite niewielką ilością oleju daje wyczuwalne działanie.
  • 214 / 18 / 0
Ja mam ocet z wrotyczu i piję pół szklanki rozcienczone z wodą. Smak znośny, działanie podobne do lekkiego upalenia mj z nutką euforii. Całkiem przyjemny stan.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.