Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2788 Strona 279 z 279
Rejestracja: 2020
  • 1 / 1 / 0

Ktoś kojarzy ośrodek w Sokołówce? Jakieś opinie? Chodzi mi konkretnie o to czy stosują terapię substytucyjną np. metadonem?
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 769 / 56 / 0

26 marca 2020GermanDoll pisze:
25 marca 2020sfiksowany pisze:
Ktoś, coś ośrodek Betania? Jakieś aktualne info, bo jedyne czego się dowiedziałem to jak @GermanDoll napisała, że było miło i nie suszą tam głowy o ateizm, mimo że katolicki, ale to było 3 lata temu.
Ciągle uważam, że jest to najlepszy ośrodek w Polsce. Mało pracy, dużo terapii indywidualnej i grupowej(grupy warsztatowe), dbają nie tylko o "przystosowanie do życia" jak w monarze, ale i o to żeby człowiek potrafił odnaleźć się poza ośrodkiem.
Stawiają na rozwój zainteresowań, umiejętności interpersonalnych, wzrost samoświadomości. Polecam w chuj.
Kurcze jak czytam twoja opinie o tym ośrodku to aż z chęcią bym się tam wybrał

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Plemię Siuksów z Dakoty Południowej przegłosuje legalizację marihuany w rezerwacie

Mające się odbyć w tym tygodniu głosowanie może skutkować legalizacją marihuany medycznej i rekreacyjnej w indiańskim rezerwacie w Dakocie Południowej, co zdaniem przywódców plemienia byłoby gospodarczym dobrodziejstwem.
Rejestracja: 2019
  • 251 / 26 / 0

27 marca 2020notworry pisze:
Ktoś kojarzy ośrodek w Sokołówce? Jakieś opinie? Chodzi mi konkretnie o to czy stosują terapię substytucyjną np. metadonem?
nie wiem, ale polecam świecie, dobra obstawa lekowa i również jest metadon ;)
Rejestracja: 2017
  • 815 / 47 / 0

28 marca 2020xantiago pisze:
27 marca 2020notworry pisze:
Ktoś kojarzy ośrodek w Sokołówce? Jakieś opinie? Chodzi mi konkretnie o to czy stosują terapię substytucyjną np. metadonem?
nie wiem, ale polecam świecie, dobra obstawa lekowa i również jest metadon ;)
No ordynator siwy mega wyciszony Pan doktor B wysłucha i da dużo leków nawet jak widzi Cię kolejny raz w opłakanym stanie %-D
Rejestracja: 2012
  • 3 / 1 / 0

Czy to standard że we wszystkich ośrodkach dają antydepresanty czy tylko w wybranych? Czy wystarczy że będę miał zaświadczenie od psychiatry że przyjmuje wenlafaksyne i baclofen i będę to dostawał w ośrodku? Może dopasują mi lepsze leki? Mój przypadek to głównie uzależnienie od Tramalu z krótkimi przerwami biorę go ponad 10 lat.
Rejestracja: 2014
  • 2890 / 375 / 0

Na terapiach dostaje się leki, oczywiście opio i benzo odpada, bo wcześniej przed terapią, powinna osoba odbyć detoks (oczywiście zależy od czego jest uzależniona i jak mocno), jeśli masz zaświadczenie to oczywiście dostaniesz to co masz wpisane, bo przeważnie (czy zawsze) na terapii przyjmuje Cię lekarz psychiatra itp.

Nie jest standardem z tymi antydepresantami, generalnie to na terapii najlepiej jak ludzie są trzeźwi (bez leków).

Przykładowo w nowy dworku do takich co mają jeszcze skręta to wysyłają znowu do szpitala, albo akcja z jakimś tam kolesiem na grupie, że ciężko było mu się w ogóle wypowiadać to babka terapeutka mówi do niego, że oni na terapii chcą trzeźwych wyleczonych w sensie zdetoksykowanych (kurwa co za słowo xd) i mówi tak samo że do szpitala itp.

No ale nie masz się czym martwić, jak wybierzesz dobry ośrodek to na pewno będą chcieli Ci pomóc niż zaszkodzić. Powodzenia.
Rejestracja: 2014
  • 185 / 16 / 0

sprawa sie rypsła - albo wilczy bilet z firmy w której mi bardzo dobrze, albo terapia w osrodku zamknietym. moge se wybrac. polecacie cos krotkoterminowego, albo o bardzo luznym rygorze?
nowy dworek i stanomino zwiedzilem, ciborz tez (tam lece na dn), na miesieczne osrodki nfzowskie raczej nie mam co liczyc,co?
Rejestracja: 2011
  • 43 / 8 / 0

@awonor - Radzimowice w Szklarskiej Porębie: 6 tygodni, na NFZ (ok. 3 miesiące oczekiwania) albo prywatnie (od ręki). Zupełnie nieźli (niektórzy) terapeuci. Polecam, bardzo przyjemne wakacje ;)
Posty: 2788 Strona 279 z 279
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Baidu [Spider] i 2 gości