Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1 / 1 / 0

Ktoś kojarzy ośrodek w Sokołówce? Jakieś opinie? Chodzi mi konkretnie o to czy stosują terapię substytucyjną np. metadonem?
  • 746 / 54 / 0

26 marca 2020GermanDoll pisze:
25 marca 2020sfiksowany pisze:
Ktoś, coś ośrodek Betania? Jakieś aktualne info, bo jedyne czego się dowiedziałem to jak @GermanDoll napisała, że było miło i nie suszą tam głowy o ateizm, mimo że katolicki, ale to było 3 lata temu.
Ciągle uważam, że jest to najlepszy ośrodek w Polsce. Mało pracy, dużo terapii indywidualnej i grupowej(grupy warsztatowe), dbają nie tylko o "przystosowanie do życia" jak w monarze, ale i o to żeby człowiek potrafił odnaleźć się poza ośrodkiem.
Stawiają na rozwój zainteresowań, umiejętności interpersonalnych, wzrost samoświadomości. Polecam w chuj.
Kurcze jak czytam twoja opinie o tym ośrodku to aż z chęcią bym się tam wybrał

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Hiszpania. Koronawirus rozbestwia handlarzy narkotyków

Hiszpańskie służby narzekają na bezczelność handlarzy narkotyków. Z powodu koronawirusa przestępcy musieli zmienić metody transportu, jednak zdecydowanie nie zawiesili działalności. Nagranie udostępnione przez policję pokazuje ich determinację.
  • 248 / 26 / 0

27 marca 2020notworry pisze:
Ktoś kojarzy ośrodek w Sokołówce? Jakieś opinie? Chodzi mi konkretnie o to czy stosują terapię substytucyjną np. metadonem?
nie wiem, ale polecam świecie, dobra obstawa lekowa i również jest metadon ;)
  • 815 / 47 / 0

28 marca 2020xantiago pisze:
27 marca 2020notworry pisze:
nie wiem, ale polecam świecie, dobra obstawa lekowa i również jest metadon ;)
No ordynator siwy mega wyciszony Pan doktor B wysłucha i da dużo leków nawet jak widzi Cię kolejny raz w opłakanym stanie %-D
  • 3 / 1 / 0

Czy to standard że we wszystkich ośrodkach dają antydepresanty czy tylko w wybranych? Czy wystarczy że będę miał zaświadczenie od psychiatry że przyjmuje wenlafaksyne i baclofen i będę to dostawał w ośrodku? Może dopasują mi lepsze leki? Mój przypadek to głównie uzależnienie od Tramalu z krótkimi przerwami biorę go ponad 10 lat.
  • 2883 / 374 / 0

Na terapiach dostaje się leki, oczywiście opio i benzo odpada, bo wcześniej przed terapią, powinna osoba odbyć detoks (oczywiście zależy od czego jest uzależniona i jak mocno), jeśli masz zaświadczenie to oczywiście dostaniesz to co masz wpisane, bo przeważnie (czy zawsze) na terapii przyjmuje Cię lekarz psychiatra itp.

Nie jest standardem z tymi antydepresantami, generalnie to na terapii najlepiej jak ludzie są trzeźwi (bez leków).

Przykładowo w nowy dworku do takich co mają jeszcze skręta to wysyłają znowu do szpitala, albo akcja z jakimś tam kolesiem na grupie, że ciężko było mu się w ogóle wypowiadać to babka terapeutka mówi do niego, że oni na terapii chcą trzeźwych wyleczonych w sensie zdetoksykowanych (kurwa co za słowo xd) i mówi tak samo że do szpitala itp.

No ale nie masz się czym martwić, jak wybierzesz dobry ośrodek to na pewno będą chcieli Ci pomóc niż zaszkodzić. Powodzenia.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata