Piracetam - Wątek ogólny

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 1915 / 289 / 0

09 grudnia 2018Pan Cietrzew 69 pisze:
Jak pisałem o suplementacji choliny, to w domyśle nie chodziło mi o cholinę.
Napisz proszę wyjaśnienie, bo nie ogarniam %-D
  • 25 / / 0

Siemanko. Od kilku dni stosuje Piracetam. Źródło najlepsze z możliwych bo apteczne. Zauważyłem, że dawka 1600mg raz dziennie działa o wiele lepiej niż 2x1600mg. Czuć wyraźna czystość umysłu, lekkie pobudzenie. Miałem problemy z znajdowaniem słów podczas rozmowy. O dziwo z dnia na dzień zasób słów zaczyna powracać do stanu sprzed kilku lat. Na tą chwilę jestem zadowolony z efektów. Jednak chciałbym spróbować noopept-u. Warto? Czy dać czas na rozkręcenie się pirkowi?

Jak trafić do więzienia za konopie włókniste - poradnik praktyczny

Uprawa i przetwórstwo konopi włóknistych są w Polsce całkowicie legalne, pod warunkiem dochowania minimum formalności i zdrowego rozsądku. Niektórym brakuje jednego i drugiego.

Ostrzegają przed paleniem marihuany podczas epidemii

– Dzielenie się jointem to powszechna praktyką społeczną, ale w związku z COVID-19 rozsądnie byłoby jej zaprzestać – można przeczytać w oświadczeniu Erika Altieri z National Organization for the Reform of Marijuana Laws.
  • 25 / / 0

Panowie po ponad tygodniowym stosowaniu Piracetamu pojawia się ekstremalny wkurw na cały świat. Czy to normalne efekty stosowania racetamow?
  • 2427 / 523 / 155

@math243, no raczej nie jest to typowy skutek uboczny racetamów; u mnie nigdy coś takiego nie wystąpiło i nie spotkałam się z takim przypadkiem wśród innych biorących piracetam. Reakcje bywają osobnicze, więc może to być zarówno rzadszy skutek uboczny, jak i wkrętka.
  • 25 / / 0

Na ogół jestem człowiekiem dość wybuchowym i nerwowym. Pirek najwidoczniej oprócz rozjaśnienia, wyostrzył moje negatywne cechy. Zobaczymy jak dalej sprawa będzie się rozwijać.
  • 700 / 157 / 0

^ Miewałem coś takiego po Piracetamie - taką lekko zwiększoną agresywność np. w sytuacjach mniej przyjacielskich dyskusji, efekt podobny trochę do funkcjonowania na głodzie nikotynowym. Nie przybierało to jednak nigdy form ekstremalnych - nie było żadnych rękoczynów ani nawet nie dochodziło do wyzwisk, ale zmiana w kierunku agresji zauważalna. Można się śmiać, ale mi na takie okoliczności pomagała standardowa dawka Nervosolu, dając znaczną poprawę :)
  • 3 / / 0

A czy ktoś z Was, podczas zażywania Piracetamu miał obniżone ciśnienie i odczuwał zimno?
  • 100 / 3 / 0

Co w końcu ze skutecznością piracetamu? Stosowałem i zastanawiam się, czy efekty nie były placebo. Była poprawa, ale stosowałem równocześnie wiele rzeczy.

Szereg lekarzy już po studiach i studentów farmacji jeszcze w ich trakcie negują jego działanie i uważają za stratę pieniędzy, popierają to badaniami, na które również w internecie łatwo trafić. Ale na te potwierdzające jego skuteczność również...

Jakie jest Wasze zdanie?
  • 5380 / 896 / 2

11 marca 2020Dendryczny pisze:
Szereg lekarzy już po studiach i studentów farmacji jeszcze w ich trakcie negują jego działanie i uważają za stratę pieniędzy, popierają to badaniami, na które również w internecie łatwo trafić. Ale na te potwierdzające jego skuteczność również...
Pytanie - co oni negują?
Jeśli działanie ogólnie i szeroko pojete to niech złoża papiery, że piraxetam to placebo.
Jeśli samo działanie na konkretne grupy receptorów to będzie to ciężkie do zanegowania poprzez fakt specyficznej budowy związku.

A może chcą zanegować to:
3-min.pdf
Jak dla mnie fajna zabawka, poprzez wpływ na rec AMPA
Jednocześnie dość wymagająca substancja, bo jeśli AMPA to receptor jonotropowy a więc sód/wapń i związane z nimi zależności.

Ps skoro piraxetam nie działa to pewnie i fenylopiracetam xD a to już by była bzdura co poświadczy każdy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 100 / 3 / 0

08 marca 2020math243 pisze:
Panowie po ponad tygodniowym stosowaniu Piracetamu pojawia się ekstremalny wkurw na cały świat. Czy to normalne efekty stosowania racetamow?
Normalny, nie znam mechanizmu, ale właśnie tak twierdzi psychiatra będący ordynatorem pewnego miejskiego szpitala. Sam mnie przed tym przestrzegał i zalecił odstawić.
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 784 uczestników Wejdź na czata