Piracetam - Wątek ogólny

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 16 / / 0

Biorę 2.4 g dziennie lub 4.8 g dziennie piracetamu do tego gram cdp choliny i boli mnie głowa z tyłu tak ściska czasami co może być przyczyną?
  • 575 / 116 / 0

Długo już bierzesz? Bóle głowy przechodzą zwykle po tygodniu - dwóch stosowania piracetamu.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Trawka przed meczem? W Holandii to nic dziwnego

Holandia słynie z tolerancji, jeśli idzie o tzw. miękkie narkotyki, w tym marihuanę. Korzystają na tym między innymi... piłkarze. Joint na kilka godzin przed meczem? Norma.
  • 181 / 13 / 0

Mnie głowa zaczęła boleć od CDP-choliny (brałem preparat Citotrop w kapsułkach), wybrałem jedno opakowanie i głowa nie bolała ale później przy następnym opakowaniu już głowa bolała - paracetamol nie pomagał a jedynie ibuprom. Czytałem na zagranicznych forach że pare osób tak miało ze bolała ich głowa od CDP-choliny (citicoline). Teraz za każdym razem jak wezme 250mg cdp-choline 1 - 3 dni pod rząd to mnie głowa boli, więc wiem że to od tego bo innych rzeczy nie biore..... Zeby się przekonać czy u ciebie też citicoline powoduje ból głowy - odstaw cdp-choline i bierz sam piracetam. Zresztą obydwa preparaty mogą powodować ból głowy. Ale mnie nigdy łeb nie bolał od piracetamu ale nie brałem go więcej niż 1200mg na dobę.

L-theanine (N-ethyl-L-glutamine) jest allosterycznycznym pozytywnym modulatorem GABA. Oznacza to że w pewien sposób nasila działanie endogennego uspokajającego neuroprzekaźnika GABA (kwas gamma amino masłowy) - jest to pewna informacja gdyż pochodzi z PubMed'u (amerykański zbiór róznych opracowań, badań naukowych, prób klinicznych itd). Barbiturany nasilają przekaxnictwo gabaergiczne poprzez receptor barbituranowy, benzodiazepiny robią to poprzez receptor benzodiazepinowy a te modulatory GABA jeszcze innaczej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Receptor_GABA
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17182482
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17928735
https://en.wikipedia.org/wiki/Theanine#Pharmacology
Zresztą cholera wie jak to działa dokładnie bo to zbyt skomplikowane :)))
https://www.researchgate.net/publicatio ... s_Backbone
  • 1360 / 182 / 154

Piracetam łagodnie poprawia wydajność (skupienie uwagi, koncentrację etc.), jednak na efekty trzeba trochę poczekać, nie pojawiają się one od razu.

Poza tym daje dziwny rodzaj stymulacji, ale bez pobudzenia i nadaktywności.
  • 16 / / 0

Ból głowy i uczucie hmmm ja to bym określił coś jakby mi się krew rozlewała po mózgu xD minęły po tygodniu stosowania piracetamu, więc jest git. A tak to po prostu łatwiej się skupić, coś jakby przywrócenie kondycji mózgu sprzed miesięcznego jarania i chlania prawie codziennie.
  • 4296 / 421 / 0

Zeby leb nie bolal i nie bylo zamuly wystarczy:
- zmniejszyc dawke
Ew
- dorzucic np tyrozyne.

Wczoraj wrzucilem 4.8gr dzis 3.2.
Mniejsza dawka lepiej wplynela na baniak.
Polece 2tyg i ocenie czy zostac.
Jak nie to zarzuce oxiracetam.
  • 4296 / 421 / 0

Bardzo zacna substancja.
W weekend wywalam wszystkie posty typu:
- placebo
- najslabszy z nootropow

W miksie z zen-szeniem istna kosa.
Tylko trza ruszyc dupsko i dzialac.
I nie slabszy a inny od reszty nootropow.
Poteguje dzialanie WSZYSTKICH substancji.

Podanie podjezykowe bajka.
Wrzucamy pod jezor i ssiemy jak cukierka.
A i wrocilem do dawki 4.8gr.
Zero zamuly.

I najwazniejsze-
Piracetam potrzebuje wysokoenergetycznego jedzenia.
Nie, nie obżerania sie.

:diabolic:
  • 1476 / 191 / 0

Aha, czyli jeśli opinia ogromnej części userów nie zgadza się z Twoją, to pousuwasz ich posty? Pięknie...
  • 4296 / 421 / 0

NIESTETY ale opinia, ze to placebo czy, ze nie dziala to nie tyle opinia wbrew mojej co wprowadzenie innyvh w blad.
Piracetam to nie narkotyk.

To idealna wrecz baza do dzialania.
Usprawnia krazenie, wspiera metabolizm w ukladzie nerwowym i najwazniejsze zmienia proporcje ATP do ADP.
ATP to nosnik energii niezbedny do tworzenia przekaznikow.

Jesli to wszystko to placebo...
  • 1476 / 191 / 0

Tyle teoria. W opinii na przykład najlepszego psychiatry w moim mieście piracetam jest w typowym użyciu, celem usprawniania funkcji poznawczych, nieomal bezużyteczny. A jedyną robotę jaką potrafi skutecznie zrobić, to podawany w wysokiej dawce zmniejszyć uszkodzenie OUN po tam bodaj wylewie. Nie mnie w tej sprawie wyrokować i nie silę się nawet na własne interpretacje. A jeśli komuś pomaga, spoko.

Sam o nim mogę jedynie powiedzieć, że fajnie mnie pobudzał z kawą. %-D Ale żeby coś usprawniał to nie bardzo. Skoro tak duża liczba osób nie zanotowała działania, to trzeba dać im się po prostu wypowiedzieć, by temat reprezentował pełne spektrum opinii. Bez względu na to, co się o danej substancji uważa.
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata