Reakcja oksydacji pseudoefedryny - wątek ogólny

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

• 29 / 3 / 0

Na miejscu zainteresowanych bardziej martwiłbym się tym co przyjmują i jakością ich produktu., Czyli najczęściej mieszaniną poreakcyjną przyjmowaną w całości, z pominięciem najważniejszego etapu jakim jest izolacja i oczyszczanie.
  • 2306 / 294 / 1

Nawet rozmiar i kształt naczynia ma znaczenie. Pisałem o tym w poście o powierzchni

Pervitin w III Rzeszy. Nawet gospodynie domowe faszerowały się metamfetaminą

Usuwanie zmęczenia, łagodzenie lęków, leczenie depresji, pobudzanie umysłu i ciała do pracy, poprawa libido i wsparcie w odchudzaniu – to tylko część profitów jakie zgodnie z zapewnieniami producenta miały wynikać z przyjmowania pervitinu. Preparat wprowadziła na rynek w 1938 roku firma farmaceutyczna Temmler-Werke. Zrobił on karierę nie tylko na froncie, ale też wśród zwykłych Niemców.

Dostosowujemy się do liczby zakażeń. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby uzależnione w Krakowie?

W najsurowszym lockdownie czyste igły i strzykawki wydawane były przez okienko. Przez całą pandemię w Krakowie wzrosło zapotrzebowanie na morfinę i inne substancje, które można dostać w aptece. O tym, co pandemia oznacza dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych rozmawiamy z Bartoszem Michalewskim, pracownikiem krakowskiego drop-inu, czyli punktu, w którym uzależnieni mogą otrzymać pomoc.
  • 29 / 3 / 0

Nie ma.

To znaczy jeśli naczynie umożliwia prawidłowe mieszanie to nie ma wielkiego znaczenia czy zrobisz to w długiej i cienkiej probówce czy szerokiej zlewce.
Dużo ważniejsze jest stężenie substratów, temperatura i pozostałe rzeczy wpływające na kinetykę reakcji. A oprócz tego dobór utleniacza, nadmanganian potasu nie jest zbyt dobry.
Abstrahując od samej toksyczności jest to przede wszystkim silny utleniacz, potencjał standardowy redukcji samego MnO4- w kwaśnym środowisku to (w zależności od stechiometrii +1.70V lub 1.51V), a do tego zredukowane związki manganu są również utleniaczami o czym trzeba pamiętać. Reakcja nie zatrzymuje się tutaj na etapie powstawania ketonu. Powstający w warunkach reakcji enol ulega dalszemu utlenianiu i w efekcie powstaje dużo syfu.
  • 1403 / 283 / 4

ja od siebie ODRADZAM "trzepanie" i ubijanie piany

im delikatniejsze mieszanie...tym lepiej
  • 2306 / 294 / 1

Zgadzam się. Kiedyś nawet myślałem, że dobrze jest wymieszać i odstawić w łaźnię. Później ewentualnie raz po raz
  • 5303 / 79 / 0

Cześć skończone degeneruchy, czytałem kurwa cały wątek dot. reakcji w 15 min, proste jak dla debila ale że robię pierwszy raz od 2008 roku to się zapytam o to czy lista kroków jest ok:

Wolę się upewnić, w przeciwieństwie do twórcy mema pani Curie-Skłodowskiej, nie uważam "mangan srangan kurwa ważne że trzepie" ;]

0 - umyj ręce do kurwy nędzy jak wrócisz z dwóch apt po dwa antykatary %-D
1) 30 ml wody + 4cm^3 octu spirytusowego do przezroczystego naczynia, zamrażarka 15 min
2) skruszyć antykatar + 500 mg skruszonego kalium
3) do zmrożonego roztworu wsypać sproszkowane skurwysyny
4) mieszać, aż zacznie walić marcepanem, przestanie być fioletowe i wtedy 5)
5) zamrażarka 40-50 minut
6) odzamrażarkować, czekać aż rozdzieli się przezroczysty płyn i fusy
7) najlepiej zaciągnąć pompką (50cm dla konia %-D) płyn by nie drażnić fusów
8) sitko + srajtaśma lub drugi kubek do kawy + filter do kawczana, filtracja
9) %-D dla dwóch ryjów

Kurwa cały tamten wątek przeczytałem, druga połowa to pierdolenie ;] Różne proporcje różne ćpuny piszą, a ja chcę klarowny roztwór i nie chcę manganu. Dzięki za porady

Nie chcę pić manganu / wtopić kilku dych. Z góry dziękuję
  • 1403 / 283 / 4

Chyba nie czytałeś wątku.

1. Przecedź swój Acatar... i ogarnij z niego sama PE ( + triplorydynę ) - nie napisałeś nic o ekstrakcji PE
od siebie odradzam 2 paki Acataru - lepszy na 2 paki jest Apselan... zero zjazdu!
Jak masz silna pikawę... normalnie powodzenia, nawet ja bym nie ryzykował a pikawę mam dość konkretną na BK, ale 2 paki Acataru mnie tylko bardziej wkurwiaja niż czillują.

2. Jaka reakcja 40-50 min... człowieku Acatar ma to do siebie... że reakcja trwa MAXYMALNIE 20 min.
W najlepszym wypadku 15... kiedy proporcje składników masz książkowe i czyste.

3. Połączonych r-rów PE i kalium z octem nie musisz dawać do zamrażary... przy Acatarze wystarczy wcześniej schłodzić roztwór samej PE.
Reakcja na zimno, w naczyniu obłożonym lodem jest podyktowana dla Apselanowych wersji... które trwają nawet do 2 godzin.

Od siebie dodam, że przy Acatarze, wystarczy porządnie WYMIESZAĆ ( nie trzepać ) roztwór, przez pierwsz 3 min od połączenia substratów.
potem tylko patrzyć jak reakcja zmienia kolor... dla weryfikacji po 15 min wystarczy LEKKO przemieszac by wiedzieć czy zostawic r-r jeszcze na 5 min i go potem DOMIESZAĆ czy już mamy wszystko SI z czarnymi fusami włącz.
  • 135 / 11 / 0

No właśnie miałem o to pytać już kiedyś, bo niby kota się trzepie %-D od tylu lat i tak weszło w rutynę, że jest się na bieżąco, nieaktualnie swojej wiedzy, tylko jebie jak wyszło najlepiej za pierwszym razem, chociaż to były jakieś fazy uczenia się. I tak nam w większości zostało.
Później jeden chuj, czy Apselan czy Sudafed czy Acatar, ważne, że PE ma być zimno i długo i chuj.

Ale czy dobrze połączyłem Twoje posty w jedno rozumowanie?
Mniej więcej:
Ekstrakcja z Acataru to jest dosłownie max. 15 min. Jak dobrze wymieszam w jakimś 7,5 ml soli fizjologicznej(2,5 fiolki pozostałe 0,5 ampułki na przepłuczkę) /wody demineralizowanej (odmierzone z baniaka 5L z TESCO %-D pompką 10 ml/ wody do iniekcji (2,5 fiolki pozostałe 0,5 ampułki na przepłuczkę), pomieszać, wsadzić do kieszeni i pobiegać z tym. chuj byle by się rozpuściło w tym pojemniku. Jak nie ma żadnych już "odmętów", chusteczki higieniczne, pompka 20 ml (na niej jest napisane - a raczej było for single use, u mojej która służy tylko do filtracji Acataru nie widać już nawet skali %-D ale wyparzania i inne chujstwa by zaoszczędzić robią swoje) . Zmoczyć filtra, docisnąć tłok i powstały mokry filtr ma być na wysokości 1,5 ml do 2 ml (u mnie jak pisałem skali nie widać %-D ale znam już ten wymiar na pamięć. Żadne srajtaśmy kradzione z kibla w Kauflandzie czy wyciąganie waty starej z podpasek (pamiętam taki cooltowy tekst na kodeinie, jak Antidol był na topie i kolo nie miał przez co go filtrować, to przekopał starej szafę i znalazł podpaski i wyjął ze środka watę jako filtr %-D )
i leci to błyskawicznie. Leci? To w sumie u mnie zapierdala, że aż się boję że zbyt mały filtr daję czy coś. przepłuczka słoiczka gdzie była rozpuszczana p-efka z 2,5 ml soli fizjologicznej, wody do wstrzykiwań albo deminarlizowanej, które nam zostało uprzednio. I zaś machamy fiolką, słoiczkiem chuj wie czym, byle pamiętać, by było zamykane %-D. Robi się pewna warstwa grubego białego wymoczka. Czasem poskrobie go igłą lekko, albo jak mam pojemnik na kał, to tą łopatką %-D . dodam niecaly nawet 1 ml . potrzepie pukawkę i zobaczę co wyleci. i teraz 2 ml octu spirytusowego 10% (próbowałem wszystkie markowe z Lewiatana, Żabki, Biedronki itd. - Biedronka ma tanio ale kurwa ta butelka rozjebuje system %-D ) .

I czekaj @DuchPL . Jak mam tak gotową jak opisałem p-efkę z Acataru Actitabs, to wsadzić ją na chwilę do zamrażalnika albo wystawić ją za okno w nocy obecnie na dłuższą chwilę jak się mieszka w domu ofcourse a nie w bloku %-D
Więc jako ponowny noob muszę się zapytać.
Załóżmy, że siedziała 10 min w zamrażalniku tak zrobiona p-efka z Acataru, dosypuję do lodowatego r-ru pokruszony odpowednio Kmno4 i mieszam sobie na lajcie jakbym gotował zupę? Albo całym pudełkiem delikatnie (albo może tą łopatką z pojemnika na kał %-D ) do 20 min i gotowe do filtracji?
10 lat życia w błędzie? :płacz:

W sumie dobrze, że waliłem/walę głównie apselan, bo najtańszy i robiłem metodami opisanymi (tymi dłuższymi) ... Ale serio tak zrobiona p-efka z Acataru, zmrożona, 20 min mieszania, filtr, przepłuczka i 20 min ekstazy, zjazd i planowanie kolejnej apteki ? %-D :płacz:
Kurwa, jeżeli tak? To człowiek nie doczyta, wyjdzie mu raz drugi w miarę mocny i myśli, że jest git i tak ma być robione. Że bez różnicy skąd p-efka to ma być długo i chłodno :uwaga:

A Apselan (Sudafed ewentualnie, bo w niektórych miastach zarówno panie mgr jak technik nie wiedzą co to jest apselan i albo udają głupa :ojeju: albo jak im wytłumaczysz co to jest, to Ci zaproponują Cirrus duo. Wtedy cisnę im, dawaj już kurwa ten Sudafed, bo nie chce mi się już po mieście albo i jeszcze po wioskach dopierdalać. Więcej spalę benzyny bezołowiowej 95 niż ta oszczędność Sudafed/Apselan.
I tutaj ta moja stała metoda, w soli fizjologicznej, wodzie do zastrzyków, demineralizowanej z dowolnego dyskontu mieszamy, rozpuści się do zamrażalki. Gorącą wodą 4 tablektki kalium, rzadko jak już muszę to tabletki kalium wrzucam w całośći do pojemniczka który zalewam gorącą wodą - taką po gotowaniu i mieszam. Tego kalium też jest z 10 ml i sie stopniowo chłodzi. Po czym łącze obydwa roztwory -> minuta mieszania i spierdalajacie jako jedność do lodówki na co najmniej godzinę. Wyjmuję (na 90% jest, ale czasem bardzo rzadko się zdarza, że nie ma w pełni brązowej brei - wówczas już bez ldówki mieszam mechanicznie) i filtracja. Całość liczona w tym przypadku, to jakieś dobre półtorej godziny (zależy jeszcze jak filtracja idzie - bo na pewno nie tak jak przy Acatarze).

I tutaj @Duch proszę Cię, też popraw moje, kurwa nie błędy nawet tylko nawyki. Bo można mi powiedzieć weszło w krew. Zwłascza, że mimo iż pracuje, jestem stabilnie rozwiedziony bez dzieci. Dzieci znaczy tylko mi zazwyczaj przeszkadzają i wkurwiają do tego stopnia, że jak PIS wprowadzi jakiś dodatek 1000+ do wydawania na opiekę nad jebanymi konusami jak matka chce się poruczać, tak sam idę pałować strajk kobiet i tankuję na dziś tylko na Orlenie %-D . Bo jak chcę przelecieć ich samotną matkę po dobrze zrobionym kocie, bo na nic lepszego w kwestii damsko - męskiej przy moim ćpaniu nie mogę liczyć (nawet przy relatywnie dobrych zarobkach) to na drodze kurwa stają one. Ale zmierzam do tego, że póki ćpam i mam w miarę stabilnie to sobie mogę zadbać o BHP może nie (żaden ćpun na ciśnieniu nie dba o prawidłowe BHP), ale chociaż robić to w miarę poprawnie.

Będę wdzięczny bardzo bardzo za feedback - bo już któryś post widzę, jak o tym piszesz, ale często są to szczątkowe informacje, które zbieram do kupy i nie wiem czy dobrze je łączę w całość.
A skoro przedmówca z 2008 roku zrobił coming out %-D - to dlaczego nie ja? W sumie nie jestem chemikiem. Umiem zrobić tylko tą jedną prostą substancję, przynajmniej wydawało mi się że umiem.
Drugą rzecz z chemii, to umiem sobie a raczej mnie została nauczona i to pod nadzorem ścisłym to odzysk złota z ramów PC-tów. Ale tam nie masz ciśnienia, że musi być już. Jak coś spierdoliłeś, to od razu ktoś ci w byłej pracy tłumaczył co i jak i robiłeś pod nadzorem jeszcze raz.
Tu kurwa na ciśnieniu przeczytam w połowie, coś tam wyjdzie i później mi się wydaje, że robię dobrze a z tego co Cię czytam - to tak nie bardzo :uwaga: :trucizna:
Moje emocje (jakbym jeszcze je odczuwał) wyglądałyby tak:
https://www.youtube.com/watch?v=eNVMfgFI1E4
  • 29 / 3 / 0

24 kwietnia 2021divorcedX pisze:
W sumie nie jestem chemikiem. Umiem zrobić tylko tą jedną prostą substancję [...]
Nie chcę cię martwić, ale nie. I dla własnego dobra lepiej przerzuć się na coś innego bo skończysz z encefalopatią jak niektórzy udzielający się w tym dziale.
Cała ta preparatyka to syf, oczyszczania w ogóle nie będę komentować.
  • 1403 / 283 / 4

Zanim Cię poprawię w jakikolwiek sposób ( bo czytam i czytam i tak nie do końca wiem o co kaman )

powiedz mi proszę:
- Ty to sobie wstrzykujesz? czy ...pijesz?
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 2327 uczestników Wejdź na czata