Reakcja oksydacji pseudoefedryny - wątek ogólny

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

• 2 / / 0

Mam problem z ekstrakcją:

Do 720mg pseudoefedryny wyekstraktowanej sposobem wodnym z Acataru dolano 1ml octu. Temperature całości zawartą w ok. 10 ml wody z kranu ochłodzono do temperatury ok 2 stopnie.
Dodano 400mg nadmanganianu potasu i mieszano przez kilka minut utrzymując stałą temperature (termometr) przy użyciu "lodowej kąpieli". Odłożono na godzinę do lodówki.
Całość przefiltrowano przez strzykawkę i podano per oral.

Przy obu próbach działanie efektów na pogranicziu podania 50mg 3mmc oralnie, ledwo co wyczuwalne. Co mogło pójść nie tak, czy sama woda z kranu zamiast destylowanej mogła tak zepsuć efekty? Naczynia były szklane i przednio wyczyszczone.
  • 1340 / 258 / 4

czekaj czekaj

opisz krok po kroku syntezę

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

40-latek jechał ciągnikiem po narkotykach. Policjantom tłumaczył, że nawdychał się obornika

Policjanci pod Wrocławiem zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego. Ten podał im dowód osobisty pobrudzony… białym proszkiem. Na zarzut, że prowadził ciągnik odurzony narkotykami twierdził, że „nawdychał się obornika, dlatego ma w organizmie chemię”.
  • 2 / / 0

Ekstraktuje psefkę z acataru metodą wodną w ok. 10 ml wody.
Schładzam do ok. 2 stopni i podtrzymuje temperaturę przez cały czas.
Dolewam 1ml octu
Dodaje 400mg kmmno4 i mieszam przez 5 minut
Odstawiam na ok. godzinę do lodówki na przereagowanie
Filtruje i podaje per oral
  • 1340 / 258 / 4

a jak wygląda produkt końcowy?

Ważne:
Reakcja z Acataru nie trwa dłużej niż 20min ... w łaźni lodowej reakcja może się wydłużyć do 30 min ... ale to granica, której reakcja z Acataru nigdy nie przekraczaj "ten typ tak ma "
Zazwyczaj reakcja przebiega pomiędzy 10tą a 15stą minutą ... nastepuje stan przejścia brazowej brei w ciemnobrazowe/czarne fusy. ( w zależności jak czyste mamy substraty )
Nie mam zielonego pojęcia co w Acatarze przyspiesza reakcję ( lub co w Apselanie ją opóźnia ) . Ale godzina reakcji jest nieporozumieniem.

Tylko "bawiąc się czysta PE", lub robią reakcję z Apselanu... możemy gotować produkt nawet do 2 godzin...

Zaraz się okaże, że w ciągu tej godziny efedron zamienia się z powrotem w PE i tu masz wytłumaczenie dlaczego słabo kopie... godzina to stanowczo za długo.

tutaj jest wielka niewiadoma "kiedy dokładnie" reakcja się "odwraca". efedron trzeba przyjmować bezpośrednio po "reakcji" przejścia w stan FUSÓW
  • 2166 / 263 / 1

Dokładnie.
moim wyznacznikiem jest wygląd ale to akurat moja metoda. jeśli zaczynamy dostrzegać czarne drobne Flakes to znaczy że okej. woda między tymi flejkami a właściwie płyn w której te flejki pływają powinien być przezroczysty względnie lekko żółty. trzeba z tym Czekać Ponieważ jeśli za szybko wlejemy roztwór na filtr to momentalnie spenetruje go kolorem. chusteczka wtedy jest brązowa i dupa bo znaczy że reakcja jeszcze nie doszła zaszła
  • 610 / 56 / 0

Mozna by bylo to gownk z aldehydu proba trommera oczyscic dodajac jakas zasade. W praktyce nie testowalem
  • 8 / 3 / 0

Pierwszy raz robiłam kota, wybrałam przepis od @peakyblinder94 ze strony 198 bo wydawał mi się najsensowniejszy. Początek wszystko fajnie tylko później coś się chyba zepsuło. Nie mam wagi więc zrobiłam roztwór nadmanganianiu w wodzie, do 100ml wsypałam 5g, rozmieszalam dokładnie i strzykawką odmierzyłam 7ml. Reszta zgodnie z przepisem, lodówka 5°C, jeden roztwór do drugiego ostrożnie wkraplany, lekkie mieszanie co 10 minut, 45 minut przeleżało w lodówce. Wyjęłam, położyłam na biurku i czekałam jakoś godzinę żeby ten osad opadł ale opadał bardzo wolno więc postanowiłam, że przefiltruje. Pierwsze filtrowanie dało mi lekko mętny żółtawy płyn. Filtrowanie 3 razy, ta sama strzykawka tylko umyta, za każdym razem wymieniany wacik. Potem dodanie octu i jeszcze jedno filtrowanie, wyszedł idealnie przezroczysty płyn bez farfocli (mogla to też być zasługa czystej wody z wacików chociaż wycisnełam najmocniej jak sie da), wypiłam pół i jakieś lekkie działanie się pojawiło a nie wiedziałam czego się spodziewać bo stymulantów/euforyków nigdy nie próbowałam. Smak kwaśno gorzki, ledwo co przełknęłam a potem w buzi uczucie jak po wiśniówce. Po pół godziny wypiłam resztę i jestem trochę pobudzona, euforia lekka, nic wielkiego. Takie lekkie, miłe drętwienie w kończynach jak wstanę i przejdę kawałek plus ucisk w głowie.
Mam pytania:
1. Czy za długo czekałam na wytrącenie się farfocli? Czy przez godzinę przereagowany roztwór bez dodatku octu mógł się rozpaść znów w pseudoefedrynę?
2. Jedna paczka Acatar Acti Tabs dla osoby bez tolerki to wystarczająco czy powinnam zrobić więcej?

Za jakiś czas spróbuję powtórzyć eksperyment tylko tym razem będę mieć papierki i zobaczę pH + przefiltruję przereagowany roztwór jakoś po 10 minutach od wyjęcia z lodówki.
  • 9 / 2 / 0

Świetny eksperyment, pokazujący czy jony manganu są widoczne w roztworze po reakcji:
https://www.youtube.com/watch?v=1CgpWt9yNvk
  • 1340 / 258 / 4

Acatar - reakcja trwa MAX 30 min ... i to w warunkach czysto - lodowych/zamrażarka...
ten produkt lubi - zabawę na ciepło - metkatynon pojawia się w 10minucie do 15 minuty syntezy ...
z Acatar-em zabawa powyżej 30 minut = coś zrobiłem nie tak... źle dobrane proporcje - proponuje wyrzucic produkt do WC ... strucie gwarantowane - "bania" nie warta zdrowia

Apselan od 25 minut na ciepło do nawet 2 godzin na zimno - reakcja najbardziej wydajna
  • 188 / 55 / 0

Długo nie zaglądałem na forum. Witam z powrotem wszystkich.

@zoltasciana
Tak, godzina to już zbyt długi czas oczekiwania. Po zmieszaniu roztworów należy utrzymać temp. 5-10 stopni przez 15 min jak zachodzi na początku agresywna reakcja, zimno jest po to by tą agresję ograniczyć. Następnie ocieplamy do temp. pokojowej i czarne fusy (nie brązowe!) mamy na dnie w 10 min. Wtedy dolewamy octu w ilości wg przepisu (tu modyfikacja, bo dolanie octu dosłownie 60 sekund przed filtrowaniem). Mamy octan metkata rozpuszczony w roztworze a fusy nadal jako część stała. Przefiltrowany wtedy roztwór na bank Cię porobi.

Bez tolerki jedna paka to jest kosmos. A jak ktoś już ma jako takie doświadczenie i robi perfekcyjnie reakcję znając czasy i ilości na pamięć to 1,5 paki IV daje instant orgazm.

Pozdrawiam i trzymaj się ciepło!
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 1975 uczestników Wejdź na czata