Reakcja oksydacji pseudoefedryny - wątek ogólny

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 2129 Strona 213 z 213
Rejestracja: 2015
  • 934 / 72 / 7

wszystko tak naprawdę ma znaczenie jak @DuchPL pisze.
ocet ma dać odpowiednie pH by reakcja zachodziła szybciej, ilość kmno4 żeby wszystko przereagowało ale żeby nie spalić finalnej substancji. kurde, sposobów jest wiele na reakcję w domu ale który jest najlepszy? każdy ma swoje typy a część userów nawet nie wie jak powinien wyglądać efekt końcowy, czy filtr powinien przechodzić brązem, jaki zapach itp. duża część zapewne wali spalony albo nieprzereagowany metkat ale działać działa lecz jak? ja jestem zwolennikiem czekania dla lepszego efektu ale weź tu czekaj jak ciśnienie mało nie rozjebie? wtedy wszyscy się rzucają na ciężką bombę a wydajność najgorsza bo ok 25%. tylko reakcja z octem na zimno bez dodatku kwasku ma prawo bytu.
Rejestracja: 2012
  • 1121 / 200 / 4

Kilka rad:
Piana - gdy tylko się pojawia - przestajemy mieszać
efedron "nie lubi" temperatur powyżej 20stC za to uwielbia 1stC-5stC
Nadmiar wody jest wskazany - jednakże nie polecam stosowania więcej niż 25ml na jedną paczkę
Tworzenie efedronu w wodzie destylowanej zwiększa wydajność, oraz zmniejsza kardiozwałę.
Im lepiej zrobiony "kot" i im mniej jest "gorzki" w smaku oznacza to, że tym lepsza reakcja nam wyszła.
Kot przeźroczysty/oleisty - reakcja naj-wydajniesza = idealnie dobrane składniki
NIE POLECAM Acataru ;)

Przyszedł na dozór z narkotykami

Mężczyzna stawił się na komendzie w ramach dozoru policyjnego w związku z wcześniejszą sprawą karną. 42-latek przyszedł do jednostki policji z... amfetaminą.
Rejestracja: 2010
  • 5 / / 0

Hej. Szybkie pytanie: po wymieszaniu za długo trzymałem w zamrażarce (pol godziny) i zamarzł. Da się go jeszcze uratować? tzn. czy jak odtaje w lodówce, reakcja będzie nadal przebiegać czy lipa?
Rejestracja: 2012
  • 1121 / 200 / 4

krótkie podsumowanie dla ludzików, którym się nie chce szukać po całym watku i setkach stron związanych z tematem:

"W niektórych opisach syntez mamy mit kolejny (odnośników nie podam, za dużo grzebania) - Podgrzewając roztwór powstały po reakcji, do temperatury 60 - 70 stopni Celcjusza sprawimy, że benzaldehyd odparuje. Pozwólcie, że przytoczę dane na temat tej substancji (znowu "Baza informacji o właściwościach niebezpiecznych substancji chemicznych"):
Stan skupienia w temp. 20°C: ciecz
Barwa: bezbarwna
Zapach: gorzkich migdałów
Temperatura topnienia: -26°C
Temperatura wrzenia: 179°C
Temperatura zapłonu: 64°C
Temperatura samozapłonu: 190°C
Wynika stąd wprost, że benzaldehydu nie da się odparować z roztworu poreakcyjnego - prędzej odparujemy wodę.

Na koniec rzecz ostatnia, nie związana stricte z tematem, ale wywołująca moją mega irytację - dodawanie kwasku cytrynowego lub witaminy C do żółto-brązowego-roztworu. Dodanie tych związków powoduje, że płyn staje się przezroczysty, nie usuwa jednak manganu! Po prostu tlenek manganu, czyli brązowy osad, ulega przemianie do wolnych jonów Mn2+, lepiej przyswajanych przez organizm. Jeśli na koniec roztwór ma barwę intensywniejszą niż rozwodnione piwo, nigdy go nie przyjmujcie."

zacytowano użytkownika Czeslaw
Rejestracja: 2020
  • 3 / 1 / 0

Od miesiąca kombinuję z syntezą, oczywiście na pirewszy ogień poszła metoda dla noobów. Od jakiegoś czasu robię tylko na zimno. Przeczytałem większość wątków dotyczących
syntezy ale nikt nie opisał że tak to ma wyglądąć jak 6 ostatnich prób (PF z acataru lub sudafedu).

Do rzeczy:

Starałem się zrobić wszystko ja najlepiej potrafie( bo już mnie chuj strzela)
-nadmanganian ze sklepu chemicznego z wypisaniem oświadczenia
-zawsze nowy ocet 10%
-narzędzia czyste
-IPA z warchem
-woda destylowana
-dobra waga elektroniczna
-temometry
-mieszadła magnetyczne i mechaniczne DIY
-do odparowywania IPA,wody, etanolu ... grzany stół z reg temperatury
-strzykawki w różnych rozmiarach i pipeta serologiczna 10ml do domierzania wody lub octu


pseudoefedryna z sudafedu, ekstracja IPA i potem wodna. IPA kupiłem w sklepie warchem jako czysty (CZ?), około 40zł za litr. Do okstrakcji zużyłem około 90ml - na dwie paczki. Z ektrakcji sudafedu jak wyjdzie mi mniej ni 900mg, biorę jeszcze razto co zostało po przefiltrowaniu, zalewam jeszcze raz IPA około 30 ml i wsadzam na mieszadło magnetyczne DIY z wiatraczka, małych magnesów neodymowych. Btw - Nie zauważyłem żadnej róznicy czy będzie się to mieszać 15 minut ( krócej nie trzymam ) czy prawie 2h.
Potem ekstrakcja wodna i kurwa czekaaaanie aż odparuje woda.

W lodówce pojemnik z wodą i kostami lodu, wsadzony termometr alkoholowy - pokazuje 1,5C.
Do 1180 mg PF, dodałem 16ml wody destylowanej oraz 3ml octu. Próbowałem różnych kombinacji na PF z 2 paczek. 12ml wody i 3 octu, 6ml wody 4 octu ... 35wody i 3,7octu...

Wsadziłem kieliszek do kapieli lodowej. W tym czasie krysztzałki KMnO do moździerza i i odmierzłem 580mg.

Zaczynam powli mieszać roztór i wsypywac nadmanganian. Po wsypaniu całości ( roztwór cały czas w kapieli lodowej) zaczałem trochę intensywniej mieszać. Zgodnie z instrukją w FAQ lub wiki (metoda na zimno z octem) po 5 -10 minutach roztór pownien się zrobić brązowy, należy go wtedy przefiltrować i siup.( raz tak zrobiłem i miałem tylko jazde PF dość nieprzyjemną po 3h trwającą kolejne 3h)

Po 10 minutach r-r ciągle był czerwony ( nie tak intensywnie jak w 3-6 minucie) ale na pewno nie brązowy, tym się nie martwie . Po 15 minutach wreszcie jest brązowy, bez farfocji itp.

Wyciagam kieliszek z wody ( kieliszek to typowa 50ml z płaskim dnem, bez nóżki) ogrzewam w dłoni a drugą mieszam ( nie trzepie ani też nie mieszam jakoś super wolno). Po około minucie 1,5 ogrzewania w dłoniach( raz jedna raz druga ręka ) odstawiam wszystko na stół i dalej mieszam tym razem wolniej. Kolejnych 5-6 minut nic się nie dzieje. Zauważułem że na powierzchin pływa taki jakby film, coś podobnego to herbaty zrobionej z twardej wody ?, takie plamy, nie da się tego wyłowić.

Pojawiąją się też pęcherzyki powietrza - z tym że nikt nie pisał żebyt wypatrywac tlenu i pęcherzyków, jest ich dosyć sporo, narazie widać je tylko od góry, ale po chwili r-r zaczyna się rozwarstwiać i mogę je też obserwować z boku. W reakcji utleniania jednym z produktów jest tlen - więc to chyba to - ale czy reakcja idzie za szybko???. Dalej mieszam bardzo wolno i z przerwami. Ostatecznie pęcherzyki prawie przestają się pojawiać po około 55minutach. Roztwór jest podzielony, 1/3 czarny gęsty osad na dole w którym jest trochę większych farfocji ale napewno nie wielkie kurwa czarne fusy. Filtruję wszystko w strzywace cewnikowej 100ml, idzie dobrze roztwór jest przeźroczysty jak woda. (kiedyś taki przeźroczyty prawierozjebał serducho robiłem wtedy super super wolno 3,5h w lodówce) .
Mam już przefiltrowany płyn i siup :) - oceniam 6/10 może 7/10


I tu pojawia się pytanie. Czy to rzeczywiście tlen i reakcja zachodziła poprawnie, jeśli tak to co dzieje sie gdzy r-r jest w lodówie/kapieli w temp 1-3C, roztwór ciemnieje ale tak naprawdę nie powstaje bąbelki ?. Próbowałem trzymać w lodówce 1h,2h i raz 3,5h ( miałem telefon z roboty i musiałem na jakis czaś zostawić reakcje w spokoju). W żadnym przypadku robienia na zimno nie czuję zapachu marcepanu, tylko jakiś delikatny zapach( wszyscy piszą że to wiśnie, albo owoce - kurwa nie wiem co to ....).

Zrobiłem sobie też mieszadło mechaniczne z serva modelarskiego, tworzywa i mini przetwornicy DC-DC żeby sterować obrotami. Mieszałem nim roztwory po 2h w lodówce i potem po wyjęciu.W żadnym z przypadków nie udało mi się zrobić tych mitycznych czarnych kurwa fusów od herbaty. Chyba żę to ma być jakś rozpuszczalna.... :)

2. jak to jest w końcu z rozpadem metkata w roztworze ( w metodzie z octem ) - jedni piszą 6h, inni 40minut, 3h kurwa - w przepisie z erowida trzymają 12h.

3. Zauważłem najlepsze rezultaty jak daje KMnO do PF jak 1 do 2 - czasem 10% więcej . Na 1000PF - 550 nadmanganianu. Ale to się nie zgadza z tym ile nadmanganian w środowisku kwaśnym utlenia PF. Tam wychodzi 2 do 5. Czy w metodzie na wolno i zimno też dajecie tak dużo ??? prawie połowę.

4. metkat który zrobiłem najwolniej 3,5h w lodówce i 50 minut mieszania organoleptycznie wyszedł ok. Rozwarstwił się, nie śmierdział, był jak woda. Ale 40 min po wypiciu dostałem takich drgawe, , napierdalania serducha jak bym zeżarł PF z 5 opakowań nie 2. Czy to możliwe ze PF przereagowała w metkata a potem rozpadła się do na efedryny? Albo była teraz jakaś super przyswajalna dla organizmu?

sory jak napiałem coś nie jeasno

dzięki/pzdr
Rejestracja: 2017
  • 605 / 56 / 0

A na chuj to ty, kurwa panie hawranku, to mieszasz, po chuj. Synteza jest termogeniczna, jak to mieszasz to i tak już wysoka temperatura podczas reakcji jeszcze bardziej wzrasta. Im wyższa temperatura tym szybciej metkatynon zamienia się w p. efedryne.
Ocet jest katlizatorem.
Do schłodzonego r-ru efedryny i octu w wodzie destylowanej dodajemy KMn04.
Po 25 minutach od rozpoczęcia reakcji filtrujemy roztwór, i wkraplamy HCL. Zostawiamy na kolejne 25 minut. Ekstraktujemy benzyną ekstrakcyją/eterem. Czyscimy acetonem i kurwa gotowe.
Rejestracja: 2020
  • 3 / 1 / 0

Dzięki za odpowiedź, ale po co mam kryztalizowac r-r skoro produkt( metkat) wychodzi średnio. Robie kota do picia octem na zimno i tam jest żeby mieszać. Jestem ciekaw czy inni korzystający z tej metody również zaobserwowali bąbelki reakcji, czy tez dają podbna ilość nadmanganianu. Mimo wszystko wersja z mieszaniem wychodzi najlepiej.
Dzieki
Rejestracja: 2017
  • 181 / 48 / 0

09 sierpnia 2020DuchPL pisze:

Na koniec rzecz ostatnia, nie związana stricte z tematem, ale wywołująca moją mega irytację - dodawanie kwasku cytrynowego lub witaminy C do żółto-brązowego-roztworu. Dodanie tych związków powoduje, że płyn staje się przezroczysty, nie usuwa jednak manganu! Po prostu tlenek manganu, czyli brązowy osad, ulega przemianie do wolnych jonów Mn2+, lepiej przyswajanych przez organizm. Jeśli na koniec roztwór ma barwę intensywniejszą niż rozwodnione piwo, nigdy go nie przyjmujcie."

zacytowano użytkownika Czeslaw
Dlatego właśnie robi się metkata z dodaniem octu po reakcji, ponieważ środowisko kwaśne rozpuszcza MnO2 w wodzie, a fusy są brązowe zamiast czarnych i wprowadzamy w organizm więcej toksycznego manganu.
Reakcję prowadzimy w środowisku obojętnym. Wtedy proporcje są 720 mg pseudoefedryny i 360-380 mg nadmanganianu potasu. Jeśli robi się roztwór do spożycia doustnego i nie zależy na jak najmniejszej ilości płynu to lepiej jest wprowadzić KMnO4 do roztworu wstępnie rozpuszczone w wodzie, roztwór nasycony KMnO4 w ilości 6 ml na 720 mg pseudoefedryny.
Rejestracja: 2012
  • 1121 / 200 / 4

Dziwne trochę jest, że wielu "ekspertów" pisze o mało wydajnej reakcji na zimno.
Która w mojej ocenie - użytkownika, który ta metodę stosował od lat 8 - jest o wiele lepsza / wydajniejsza no i bezpieczniejsza niż metoda na ciepło.
03 stycznia 2013Camel pisze:
Im szybsza i efektywniejsza reakcja (bardziej stężony roztwór, wyższa temperatura, ale bez przesady), tym manganu mniej, więcej zaś benzaldehydu. Przyjmując kota czystego jak łza, manganu nie łykamy wcale. Nieefektywna reakcja, przeprowadzona w mocno rozwodnionym roztworze i/lub w niskich temperaturach, da nam wprawdzie mniej benzaldehydu, ale więcej pseudoefedryny (substancji bardziej szkodliwej i dodatkowo psującej fazę).
Chyba chodzi tutaj o to aby roztwór był po prostu w odpowiednich proporcjach. Reakcja ma swoje "błędne koło" i w pewnym momencie metkat się znowu rozpada, stąd zapewne przypuszczenia aby nie trwała zbyt długo, źle przeprowadzona da nam wtedy więcej PE niz metkatynonu. w tym momencie mozna się zgodzić z tezą.

Natomiast przeprowadzona w odpowiednich warunkach, oraz w ostatniej fazie - z mieszaniem - az do powstania CZARNYCH nie brązowych fusów daje nam najbardziej wydajną reakcję.

- zapach prawilny powstaje pod koniec reakcji - w 90% pachnie różnie / owocowo / jagodowo itp
- czarne fusy mają różne wielkości ... tutaj nie mam jakiejś sugestii czy ich wielkość ma jakiwkolwiek znaczenie - najwazniejsze, że sa czarne zawsze zwiastowały dobry stuff
Posty: 2129 Strona 213 z 213
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 1488 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość