Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1938 • Strona 193 z 194
  • 30 / 3 / 0

25 marca 2022Malinowy Chrusniak pisze:
Przez ostatnie półrocze brałem escitalopram z uwagi na potężne załamanie nerwowe (bez związku z narkotykami), zaburzenia lękowe, problemy z nastrojem, snem i tak dalej. Najpierw 10 mg, potem 15 i w końcu 20. Efekty - przestałem być pogrążonym w depresji kłębkiem nerwów ze skłonnościami samobójczymi i zamieniłem się w zobojętniałego, pozbawionego chęci do życia (i niezycia też) wiecznie śpiącego misia ze skłonnością do zajadania nudy. Przytyłem dwanaście kilogramów, oczywiście nie przez samo SSRI tylko dlatego, że nie widziałem sensu w tym, żeby nie wpierdalać zawartości lodówki w celu poprawy humoru. W takiej stagnacji da się całkiem nieźle funkcjonować na co dzień, ale do poczucia dobrostanu psychicznego to było bardzo daleko.
Mam to samo po escitalopramie. Żona powiedziała że kupi mi taki strój niedźwiedzia/misia, wtedy pierdolnę się na kanapę i tak zostanę. Zostałem na 15, teraz zmniejszamy pod kontrolą magia do 10. Dobrostan był chwilę, ale się zmył. Żarcie - tak, escitalopram to wspaniały motywator do oblizywania żarówki w lodówce. Nic innego nie dawało mi poczucia "zadowolenia" jak po prostu się nawpieprzać żarciem.

Ktoś chwię temu pisał też o interakcjach z wrzodami, chorobą refluksową... o ludzie... nie wydawało mi się, że moje lekkie problemy ze zgagą, dość okresowe i łagodne, po escitalopramie staną się gigantyczne do tego stopnia, że gastrolog zapowiedział przyzwyczajenie się do rabeprazolu (bo inne prazole robią interakcje w stężeniu esci) na dłużej.....
  • 4 / / 0
Awatar użytkownika

Dobra to może ja coś jeszcze napisze.

Mija mi roczek od kiedy zacząłem terapie Escitilem na dzień i na noc na początku Trittico 75mg + ketilept 25mg, po 4 miesiącach przeszedłem na Miansec 30mg + ketilept a teraz na sam Ketilept 25/50mg na noc.

Escitil na początku brałem 5mg, przez długi czas miałem uczucie bycia trochę szczęśliwszą osobą. Moje stany lękowe zmalały, uczucie przygnębienia mi minęło ale po zmianie Trittico na Miansec mnie tak zniszczyło, czułem się zawsze po przebudzeniu w chuj zmęczony, że potrafiłem spać po 12h. Przez to trochę bardziej zacząłem pić niż zwykle, nie jakoś tak by się najebać, lecz dziennie po dwa piwka potrafiły wlecieć - a potem zwiększyłem dawkę Escitilu na 10mg i tak do teraz na tym lecę.
Ogólnie moja kuracja przechodzi przynajmniej w jednym aspekcie dobrze, nie mam już lęków - hurra. Chęci do życia i współuczestnictwa w życiu socjalnym przez dłuższy czas też były, dopóki nie zmieniłem nocnych na Miansec bo miałem mniejszy apetyt. Zmiana na miansec spowodowała, że mój nałóg alkoholowy się zwiększył, straciłem chęci do życia, jestem zombie bez emocji.

Przy 10mg Escitilu na razie zostane, choć moja doktorka nie chciała bym zwiększał escitil nawet na 10-tkę, trochę ją zrozumiałem czytając ten wątek.

No nic, jutro nowy dzień, i podejmujemy kolejny dzień walki ze sobą.
Jeżeli przechodzisz przez piekło, przynajmniej zachowuj się, jakbyś był właścicielem tego miejsca.
  • 2872 / 411 / 1
Awatar użytkownika

Na escitalopramien sie nie piję, man
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

Akademicka analiza chałupniczej metody wytwarzania kota: http://www.forensicscience.pl/pfs/71_zuba.pdf
  • 4 / / 0
Awatar użytkownika

Moja doktora przepisała mi go wiedząc, że pije mało w weekendy. Dopiero potem wpadłem w ciąg alkoholowy. Teraz chce rzucić na jak najdłużej alkohol, może na zawsze who knows.
Jeżeli przechodzisz przez piekło, przynajmniej zachowuj się, jakbyś był właścicielem tego miejsca.
  • 7 / / 0
Awatar użytkownika

Czy można łączyć escitalopram z Afobamem?
  • 28 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Ogólnie biore escitil gdzieś od lutego/marca i pomimo zapewnień nie robienia przez niego z człowieka robota to czuję się jak na paroksetynie, którą brałem od 2019 do września 2021. Na mnie ssri działają wzorcowo zgodnie z ulotką i to pomimo tego, że często niszczę ich działanie. I tu mam takie pytanie czy ssri może w pewien sposób robić z osoby je przyjmującej psychopate, czy też może wzmacniać działania oraz cechy psyochopatyczne? Bo zauwżyłem, że pomimo domyślnie dużego poziomu empatii jestem na swój sposob zimnym skurwielem, co ma swoje zalety, bo potrafię nad każdym przeważyć psychicznie. Zuważyłem też, że bardzo dobrze odczytuje emocje innych ludzi. Wiem kiedy ktoś kłamie i wiem też jak dana osoba w danej chwili się czuje. Po prostu jakbym nagle idealnie odczytywał komunikaty niewerbalne.
  • 138 / 11 / 0
Awatar użytkownika

Ja juz odstawilem, pobralem miesiac zeby wetrzec sie w nowej pracy i nie stresowac.
Stresowalem sie w chuj, ale po prostu nie myslalem o tym pozniej nie analizowalem i to tyle pomaga, ale czlowiek jakis bezjajeczny na tym.
Teraz bez o wiele lepiej mi sie mysli w pracy bez tego, fajny srodek na krotka kuracje gdzie trzeba nie myslec nie przejmowac sie, lub na zepsuty umysl po benzo.
  • 6 / / 0

Średnio mi przypadł ten lek. Biorę 30 mg po zaleceniu psychiatry (niby 20 to maksymalna dawka, ale ten psychiatra z opinii ludzi jest fanatykiem esci i wypisuje to większości z deprą i lękami) i nie czułem działania. Nie było też skutków ubocznych. Czuję się jak bym brał placebo.
Dodam, że nie piłem i nie brałem podczas oczekiwania aż esci się rozkręci co oczywiście nie nastąpiło.
  • 1276 / 771 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Kompetentny
Kompetentny

@SerioSergio to całkiem normalne, że niektóre leki nie przynoszą efektu i wtedy zwyczajnie należy je zmienić. Psi obowiązek lekarza to nie robić problemów, tylko pomóc. W najgorszym wypadku jeśli nie jesteś zadowolony z jego pracy, to go po prostu również zmień.

Na mnie brany sporo czasu escitalopram również nie działał w maksymalnej dawce, więc lekarka nakazała zmniejszyć dawkę o połowę, a czwartego dnia wskoczyć na fluwoksaminę (która notabene również na mnie nie działała, przez ChAD moja depresja jest lekooporna).

Jeśli nie odczuwasz skutków ubocznych, to powinieneś się cieszyć. Esci to dosyć lajtowe ssri, a ich urok jest taki, że niestety trzeba dążyć i szukać tego idealnego często właśnie przepłacając to przykrymi ubokami, na przykład nasileniem się myśli samobójczych.
No nic, powodzenia w zmianach.
𝑺𝒕𝒂𝒚 𝒘𝒊𝒍𝒅, 𝑴𝒐𝒐𝒏 𝒄𝒉𝒊𝒍𝒅... 🌕
ODPOWIEDZ
Posty: 1938 • Strona 193 z 194
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.