Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1859 • Strona 186 z 186
  • 1097 / 661 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Chat mod
Chat mod

U mnie tydzień, ale wiadomo – każdy inny.

Ja natomiast mam zamiar zejść z esci, z racji tego że od dłuższej chwili na max dawce nie widzę żadnych zmian, nie czuje również typowego działania ssri jakie znałam z przygodami z innymi lekami z tejże grupy, oprócz nasilenia się objawów na poczatkach stosowania.
Jest dla mnie zwyczajnie za słabe i będę się kierować ku paroksetynie.

Najgorsze są te nietrafione leki, później trzeba z nich schodzić i wskakiwać na kolejne, które również mogą się okazać nie na tyle satysfakcjonujące, jakbyśmy sobie tego życzyli... No cóż.
Have courage to be disliked.
  • 93 / 2 / 0
Awatar użytkownika

paroksetyna to był mój ulubiony SSRI i najlepiej go wspominam. Sam jestem zły na siebie, że nie dałem mu jeszcze szansy się rozkręcić tym razem i zamiast wbić na 40mg i zobaczyć to zmieniłem na tą jebaną duloksetynę. Jak ta esci, okaże się niewypałem to też wracam na paroksetyne przy obstawie benzo.
  • 3 / 1 / 0

Ja dziś 6 dzień. 4 dni po 5mg. Od wczoraj 10. Biorę z rana to już teraz trochę się uspokoiłem. Ale zjazdy nastroju okropne. Dodam, że to moja pierwsza przygoda z tego typu lekami. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej.
  • 93 / 2 / 0
Awatar użytkownika

Dość szybko wbiłeś na 10mg, ale może też się szybciej ustabilizuje. Ponoć esci to najszybciej działąjący SSRI, ale z tymi teoriami to już różnie bywa. Mnie kiedyś dopiero po 3 tyg od zaczęcia paroksetyny weszły uboki, ale i tak o wiele gorsze niż teraz na esci. Ledwo benzo dawało rade to zbić.
  • 18 / / 0

Właśnie chcę przerzucić się na esci z paro (60mg) bo kurwa bluered vision i ciągła senność mnie dobija.
Będę jeszcze stosował amisulpiryd w niskich dawkach dla dopaminy i mam do tego lamotryginę w dawce 250 mg.
Jestem ciekaw jak zadziała na mnie escitalopram i czy serio odstawienie paro jest takie ciężkie jak o tym mówią. Jednak mam za sobą odstawienie 375 mg wenkafaksyny i to było naprawdę piekło
  • 6 / / 0
Awatar użytkownika

Jak długa powinna być przerwa między odstawieniem tianeptyny (coaxil), a rozpoczęciem brania escitalopramu (5 mg). W necie znalazłem tylko info o IMAO.
  • 78 / 7 / 0

@stefek666 po co ta przerwa?ja łącze paroksetyne z tiana i nic się nie dzieje.Mozesz od razu ładować i nie robić żadnej przerwy
  • 1 / / 0
Awatar użytkownika

Ja biorę escitalopram z rysperydonem 10mg-1mg...czasem trochę więcej, powiedzieć mogę tyle że ogólny nastrój jak i chęć interakcji z ludźmi na duży plus, jednak straszna zamuła z rana, często zasypiam od strzała nawet budzika nie zdążę ustawić.
  • 3 / 1 / 0

Czy mogę do esci zarzucić difenhydramine na sen?
ODPOWIEDZ
Posty: 1859 • Strona 186 z 186
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.