SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 44 / 3 / 0

15 stycznia 2020Deprecha pisze:
Dziwne uczucie, do tego dzwonienie/piski w uszach.

Zdarza się na Ssri w tym między innymi na esci.
  • 111 / 2 / 0

18 stycznia 2020ludecki12 pisze:
Ja nie poczułem większych uboków po zwiększeniu dawki do 15mg.
Jedyne jakie uboki mam to częstomocz i nie raz boli mnie głowa. Poza tym jest bardzo dobrze i jestem zadowolony, obawiam się jedynie odstawki. Wydaje mi się, że wszystkie moje powody które doprowadziły do leczenia wrócą...
Ciekawe skąd ten częstomocz po esci ... U mnie był cały czas, spowodowany raczej nerwica. Dziwię się bo przy poprzednim podejściu do esci nie miałem ani potliwość ani właśnie częstomoczu. Ale mi teraz to ogólnie ciężko trafić z jakimkolwiek lekiem żebym był zadowolony.

Kokaina ukryta w ziarnach kawy. Włoska policja udaremniła przemyt

Ziarna kawy faszerowane kokainą, przemyconą z Kolumbii, skonfiskowała w piątek policja we Włoszech. Niedaleko Florencji zatrzymano mężczyznę, który sprowadzał do kraju ukryte w ten sposób narkotyki.
  • 36 / 12 / 0

Co do tego częstszego oddawania moczu w jednym artykule naukowym facet pisze, że faktycznie na SSRI to występowało, ale mechanizm nie jest znany, bo podniesienie poziomu serotoniny powinno hamować nadaktywność pęcherza. Łatwo za to znaleźć artykuły po polsku i angielsku traktujące o hiponatremii jako skutku leków przeciwdepresyjnych. Mniej sodu to też słabsze "wiązanie" wody w organizmie, stąd może być zwiększone pragnienie/zwiększone oddawanie moczu.
  • 3743 / 476 / 0

Pamiętam, że Esci było niezłe. Osoby bliskie zauważyły że jestem bardziej żywy i chce mi się coś robić i podtrzymywać rozmowę.
Dobre na aktywacje i poprawę nastroju.
Znowu zacząłem łykać, bo mam b.ciężki okres od stycznia.
Czuje się fatalnie.
Antybiotyki też zrobiły swoje pewnie i odstawka kodeiny branej kilka lat.
Bardzo osłabiają orgqnizm.
  • 111 / 2 / 0

@ledzeppelin2
W jakich dawkach to brałeś? I jaka teraz jest założona docelowa?
  • 3743 / 476 / 0

Brałem 10 mg i po miesiącu 15
Zaczynam od 10 i sprawdze czy jeszcze raz zaskoczy.
  • 111 / 2 / 0

A jakieś uboki miałeś? Chociażby te o których wspominałem z ludeckim?
  • 2 / / 0

19 stycznia 2020rawiak pisze:
15 stycznia 2020Deprecha pisze:
Dziwne uczucie, do tego dzwonienie/piski w uszach.

Zdarza się na Ssri w tym między innymi na esci.
A zawroty głowy w czasie zasypiania i uparte ziewanie godzinę po zarzyciu? Czasem się zastanawiam czy to leki czy organizm...
  • 36 / 12 / 0

Ziewanie chyba jest typowe, ja ziewam całe dnie odkąd biorę esci, aż czasem to przeszkadza, np. w pracy. Ale podobno to mija.
Użytkownik nieaktywny
  • 270 / 26 / 0

Na początku też strasznie ziewałem ale po ustabilizowaniu zwiększone j dawki przeszło. Teraz najbardziej widzę większą dawkę po wielkości źrenic. Wielkie jak po pigułach =D
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1472 uczestników Wejdź na czata