SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 3 / / 0

Ogólnie cały czas się zastanawiam po co ja w ogóle mam to jeść.
Psycholog stwierdził, że nie jest mi w stanie pomóc na moje problemy, bo "wszystko wiem, wszystko rozumiem, jestem świadoma tego co jest z moim życiem nie tak" i do widzenia.
Mam niekontrolowane wahania nastrojów, lubię mieć pełną kontrolę nad wszystkim w okół mnie, bo inaczej mi odpierdala i bardzo wyżywam się na ludziach. Potrafię w ciągu minuty z dobrego humoru wpaść w jakąś histerię
i niby wiem, że tego nie chcę i że to głupie, ale i tak jakoś samo się to dzieje. Jak ktoś mi zwraca uwagę, to w mózgu mi się coś przełącza i od razu mam mega wkurwa na tę osobę. Lubię życie i chcę żyć, ale nic mi się nie chce - nie chodzę do pracy, nie chce mi się zacząć jej szukać, nie mam żadnych pasji, żadnych zajęć, nie mogę się do niczego zebrać. Robię tylko to co trzeba, mam poczucie obowiązku, więc zawsze mam posprzątane, ugotowane, wyprane itp. ale nic ponadto. Są takie dni, gdzie nawet mi to nie przeszkadza, ale są dni z takim dołem, że ciężko go nawet opisać, ale jestem totalnie rozwalona. Poza tym ile życia można tak przesiedzieć na dupie i nic nie robić.
Skoro psycholog nie wie jak pomóc, poszłam do psychiatry, babka zrobiła wywiad, zadała parę pytań i stwierdziła depresję, dała receptę i do zobaczenia za miesiąc.
Myślicie, że ta substancja jest odpowiednia? Zwiększy się po niej moja motywacja do życia?
I jak to jest z tymi lekami, jak zacznę to już do końca życia będę się sztucznie wspomagać?
Jeszcze pytanie odnośnie mieszanek, alko nie można, a gdybym po miesiącu zapaliła po tym mj albo zjadła kreskę fety to byłoby to bezpieczne?
  • 2779 / 619 / 0

Wielokrotnie poruszana kwestia na forum, czy warto jeść SSRI?
Jeśli czujesz, że dasz sobie radę bez tej ostatecznej deski ratunku to nie bierz leków. Lęki związane z używaniem leków psychotropowych są zwykle nadmierne w społeczeństwie, nic tragicznego nie powinno się po nich dziać, aczkolwiek może.
Czasem warto przejrzeć na oczy, że jest się w sytuacji podbramkowej i trzeba zacząć wspomagać się farmakoterapią.
Problem niedużego kalibru możemy uratować suplementami i ziołami. Jeśli chcesz spróbować tej alternatywy to zapraszam do działu dopingu mózgu.

Nerd z niemieckiej prowincji chce być Escobarem

Albo Steve'em Jobsem. Sam nie wie, ale w międzyczasie otwiera internetowy sklep z narkotykami i zarabia na nim krocie. Netflix opowiada inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami historię narkotykowego barona z przypadku.
  • 11 / / 0

Wiem że takie pytanie już było, aczkolwiek nie mogę tego znaleźć bo jest za dużo odpowiedzi. Ponawiam pytanie, czy ktoś łączył esci (w moim przypadku 20mg) z sertagenem sertraliną, czysto rekreacyjnie

Podajemy nazwy substancji. taurinnn
  • 249 / 43 / 0

Nie ma żadnego potencjału rekreacyjnego zarówno escitalopram jak i sertralina, zrozumcie to w końcu.
  • 34 / 6 / 0

Witajcie.
Od dwóch tygodni biorę 5mg Esci na lęki związane z fobią społeczną.
Pierwsze 3 dni miały swoje skutki uboczne.
Teraz nie odczuwam nic negatywnego i od jutra mam przejść na 10mg.
Dwa pytanka :
Kiedy ten lek zaczyna wnosić poprawę w lękach ?
Czy można wypić piwo raz na jakiś czas ?
  • 11 / / 0

Myślę że około 2-3 tygodni. Ja osobiście pije co weekend (mało rozsądne) i przyznam że na drugi dzień bo ostrej libacji czuć że działanie leku się trochę osłabiło i ogólnie w mocny dół wpadam, dodatkowo odkąd biorę esci upijam się znacznie szybciej niż wcześniej. Szczerze odradzam picia do tych leków, chyba że w małych ilościach i sporadycznie. Niestety trzeba wybrać pomiędzy leczeniem a używkami
  • 249 / 43 / 0

Osobiście działanie przeciwlękowe odczułem w ciągu 2 tygodni (nawet krócej), do tego doszła pewność siebie (np. wyprostowany chód).
Piwo do dwóch możesz wypić raz na jakiś czas, ale lepiej byłoby jakbyś nie robił tego dopóki nie poczujesz, że lek się rozkręci).
  • 31 / 2 / 0

10 października 2019WALLSTREET pisze:

Kiedy ten lek zaczyna wnosić poprawę w lękach ?
Po 10 dniach dawki skutecznej czyli „10mg” coś tam już powinno się poprawić. Esci teoretycznie szybko wchodzi na obroty.
  • 2032 / 376 / 154

09 października 2019Viktoria030 pisze:
Wiem że takie pytanie już było, aczkolwiek nie mogę tego znaleźć bo jest za dużo odpowiedzi. Ponawiam pytanie, czy ktoś łączył esci (w moim przypadku 20mg) z sertagenem sertraliną, czysto rekreacyjnie

Podajemy nazwy substancji. taurinnn
Ani sertralina (Sertagen), ani escitalopram nie mają działania rekreacyjnego.
A łączenie ich kompletnie się nie opłaca i jest niebezpieczne, grozi zespołem serotoninowym.
  • 34 / 6 / 0

W czasie przyjmowania tego leku można brać doraźnie alprazolam (xanax)?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata