SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 155 / 4 / 0

Z tym IPP to bym podpytal lekarza, np na ulotce Esci jest że omeoprazol może zwiększać wchłanianie
  • 237 / 7 / 0

chyba popierdziele ten lek, dzisiaj nic kofeiny nie piłem a od rana byłem tak rozdrażniony i zaniepokojony, że nic prawie w pracy nie zrobiłem. Dopiero połówka cloranxenu + pregabalina coś pomogły. Normalnie to bym się jeszcze tym wspomagał, ale jednak mocno jedzie to po zdolnościach poznawczych.

@misspill

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Ukryła narkotyki w miejscu intymnym. Chciała przemycić je do więzienia

​Funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Kielcach podczas kontroli znalazły u kobiety, która przyszła z wizytą do osadzonego, kulki marihuany o łącznej wadze ponad 10 gramów.
  • 236 / 36 / 0

Dziesiąty czy jedenasty dzień to krótko.
Daj lękowi miesiąc na ustąpienie efektów ubocznych.
Jeśli rozdrażnienie nie minie to pogadaj z psychiatrą o włączeniu dodatkowo pregabaliny lub zmianie leku.
Ewentualnie dorzucić teraz pregabalinę, jeśli rozdrażnienie jest nie do wytrzymania.

Co nie zmienia faktu, że kofeina, a także nikotyna jak najbardziej mogą powodować lęki/rozdrażnienie.

Kawę można zamienić na bezkofeinową jeśli zależy na smaku kawy i całym kawowym "rytuale".
  • 237 / 7 / 0

kofeiny nie piłem dziś a i tak byłem bardzo niespokojny.
Pregabaline brałem i tak i nie przestałem brać, teraz jeszcze dorzuciła mi benzo (cloranxen) nie wiem, czy ja piszę niewyraźnie? śpiący po tym jestem + zbyt otępiały
  • 236 / 36 / 0

Tak, piszesz niewyraźnie.
Napisałeś:
Dopiero połówka cloranxenu + pregabalina coś pomogły.
a nie:
Pregabaline brałem i tak i nie przestałem brać, teraz jeszcze dorzuciła mi benzo (cloranxen)
Jeszcze raz powtórzę: to jest 10 czy tam 11 dzień.
Raczej nikt tutaj nie jest zdziwiony, że masz nasilone lęki/jesteś rozdrażniony na tak wczesnym etapie.
Normalne efekty uboczne.

To nie magiczna pigułka szczęścia, która zadziała od razu.
  • 237 / 7 / 0

Głupi założyłem, że mówimy o cywilizowanym przyjmowaniu leków i można prosto wydedukować z mojego:

"dopiero połówka cloranxenu i pregabalina pomogły", że mam je również przepisane przez lekarza. Och słodka naiwności płynąca z nieprzebywania wśród czynnie uzależnionych ;)

Nie nie oczekuję, że to magiczna pigułka szczęścia. Lekarz powiedziała, że po 7-10dniach to rozdrażnienie/nasilone lęki przechodzą. Stąd posty. Nie oczekuję, że w tym czasie zadziała, spodziewałem się po prostu, że po tym czasie nie będzie tak skurwysyńsko przeszkadzać.
  • 155 / 4 / 0

A jaką dawkę Esci stosujesz? Ja już prawie 2 tyg na 5mg. Właściwie pierwszy tyg mocne uboki, potem jakby się unormowało i czuje się normalnie, nie wiem czy to kwestia leku, czy lajtowszy okres. Nie wiem czy czekać i siedzieć na tej 5tce, czy wejść na 7,5 albo 10mg. Z drugiej strony dodałem Trazodon i cieszę się z libido, jest lepiej niż przed tym możemy więc na jakieś nerwicowe kwestie pomogło :D
  • 3 / / 0

5 mg to śmieszna dawka. Ja stosuje 3 tygodnie i od razu wleciałem na 10 mg. Nie licząc większego pocenia się, żadnych innych efektów ubocznych nie zauważyłem, ale ogólnie nie polecam tego mieszać z alkoholem dwa razy już tak zrobiłem i miałem najgorszy stan depresyjny swojego życia.
  • 237 / 7 / 0

a ma ktoś może doświadczenie lub czytając ten temat natknął się na doświadczenie kogoś komu 5mg pomogło na lęki? jest to warte w ogóle brania, bo teraz zszedłem do 5mg. 10 miałem wrażenie, że jest dla mnie za dużo
  • 29 / 2 / 0

Dawka skuteczna zaczyna się od 10 mg, przy niezadowalającym efekcie leczniczym ta dawka jest podnoszona.

Twoją dawkę 5mg aby była skuteczna można brać np. w sytuacji długiej remisji jako dawkę „podtrzymującą”.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata