Kokaina - wątek ogólny

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 2717 Strona 269 z 272
Rejestracja: 2011
  • 2331 / 384 / 0

Po kokainie nigdy nie ma rozszerzonych źrenic (jeśli już to na tyle minimalnie, że jest to praktycznie nie do wychwycenia). Tak samo nie ma efektu wystrzelonych oczu jak po fecie.
Z zewnątrz powinieneś wyglądać tak jakbyś wypił espresso, czyli krótko mówiąc nie powinno być żadnych objawów przyjmowania substancji psychoaktywnych. Jeśli masz wystrzelone oczy, powiększone źrenice, szczękościsk w stylu amfetaminowym czy po prostu po wszystkim cierpisz na bezsenność lub na drugi dzień towarzyszy Ci zjazd - to znaczy, że Twój towar nie jest kokainą, lub zawiera jej małą ilość, bo za wszystkie te negatywne efekty odpowiadają wypełniacze.
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 551 / 85 / 7

Wydaje mi sie ze po samej kokaine jest tak jak mowisz.
Ale ludzie ktorzy czesto jej naduzywaja, a jest ich sporo, mniej spia, jedza, itp.

A slaby stan organizmu + koka to juz zrenice moga sie powiekszac lub pulsowac.
Wiadomo ze nie wielkie takerze, ale napewono widoczne.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Francja wraca po 50 latach do karania użytkowników narkotyków. „Bo policja sobie nie radzi”

Premier Jean Castex postanowił egzekwować karanie konsumentów narkotyków. Walka z samymi handlarzami okazała się nieskuteczna. Podaż ma się dobrze, a nawet w tzw. „wrażliwych dzielnicach” zbyt dobrze. Dlatego postanowiono odstraszyć konsumentów i zmniejszyć… popyt.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

To dlaczego wszędzie trąbią że po koksie źrenice to jeden z objawów. Nawet w naukowych przekazach tak mówią
Rejestracja: 2017
  • 574 / 52 / 0

@Ziomekwroclaw
Jak sie długo nie śpi to źrenice sie powiększają same z siebie, pozatym koks też jakieś poinowactwo do serotoniny ma
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Ja mam taką teorię. Że jak jest dobry materiał to źrenice się powiększają. Jak jest chrzczone to nie. W ogóle jak to wygląda od medycznego punktu widzenia z tymi źrenicami?
Rejestracja: 2017
  • 574 / 52 / 0

@Ziomekwroclaw
Powiększają się od serotoniny, dlatego po mefedronie, LSD, MDMA, grzybach itd. są wyjebane
Powiększają się też od niespania.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Czyli po dobrym temacie powinny być powiększone...
Rejestracja: 2011
  • 2331 / 384 / 0

No nie.
Po dobrej kokainie źrenice nie są powiększone, a Twoja teoria jest tylko teorią. Tak jak @mrfuter Ci napisał, powiększają się od substancji działających bezpośrednio na serotoninę. kokaina taką substancją nie jest.
Znam kilka osób, które lubią przypudrować nos w pracy (i mówię tu o korporacyjnej pracy, nie taszczeniu pudeł), naprawdę myślisz, że ryzykowali to, że będzie po nich coś widać?
Ja nigdy nie uświadczyłem powiększonych źrenic, cała masa znajomych także, a konsumuję jedynie sorty przebadane laboratoryjnie, gdy wiem, że koka którą biorę ma powyżej 80% czystości (oraz nie ma aktywnych wypełniaczy), 50mg bardzo dobrze mnie zrobi, nie będę pospinany, nic nie będzie po mnie widać, będę mógł normalnie jeść, a maksymalnie 40 minut po ostatniej kresce zasnę jak dziecko.

Reasumując: jeśli po kokainie masz powiększone źrenice muszę Cie zmartwić, ale nie bierzesz kokainy. No chyba, że nie śpisz przez tydzień - wtedy ok.
Jeśli kupujesz koks z ulicy w detalu raczej nie ma on więcej niż 40%. Wyślij sampla do labu - przekonasz się sam.
14 lipca 2020Ziomekwroclaw pisze:
To dlaczego wszędzie trąbią że po koksie źrenice to jeden z objawów. Nawet w naukowych przekazach tak mówią
Piszą też o tym, że najpierw palisz jointa, później od razu wpadasz w here. Piszą też o tym, że dilerzy rozdają pierwsze działki za darmo i wyczekują pod szkołami.
90% społeczeństwa (i nie jest to przekłamana liczba) nie ma dostępu do czystej i dobrej kokainy. Średnia jakość ulicznego towaru to 30-40%, koka która ma 60% jest już uznawana za prima sort (podczas gdy ja nie tknąłbym jej za friko). Bardzo często dodaje się do niej substancje aktywne, inne stymulanty (w tym beta ketony), które mogą powodować powiększenie źrenic. Można uogólnić, że wszystkie stymulanty powodują rozszerzone źrenice - i tak się to robi w takich informacjach ogólnych skierowanych do społeczeństwa - czyli głównie do rodziców. Przecież nie będą w informacyjnych materiałach pisać jakie dokładne efekty ma każda substancja psychoaktywna z osobna, bo wtedy musieliby wydawać takie materiały na tomy. Można natomiast uogólnić, że po wszystkich stymulantach źrenice są rozszerzone, a psychodeliki powodują halucynacje (chociaż jak dobrze wszyscy wiemy LSD z halucynacjami nie ma nic wspólnego, mimo to od 20 lat przeciętny Kowalski myśli, że po kartonach widzi się smoki w kuchni).

Pokaż mi te naukowe przekazy. Może podeślesz mi jakieś oficjalne badanie opublikowane na https://www.ncbi.nlm.nih.gov, w którym jasno będzie napisane, że kokaina powiększa źrenice w takim stopniu jak np. molly?
Czysta kokaina nie powiększy źrenic na tyle aby było to widoczne. Gdybym miał oszacunkować to maksymalnie o 1% w porównaniu do normalnych źrenic (a nawet mniej). MOŻE w połączeniu z oceanem wódy, gdy kokaina nie jest już kokainą tylko kokatylenem, czyli zupełnie inną substancją do której metabolizuje kokaina połączona z alkoholem, źrenice są o wiele bardziej powiększone, ciężko mi stwierdzić. Nie piję alko.

Wielu ludzi myśli też, że jeśli kokaina błyszczy i jebie chrzanem tudzież benzyną jest już od razu czyściutkim fishscale'm prosto z cegły. Powiem Ci coś: widziałem w swoim życiu przepiękne grudy śmierdzące chrzanem / benzyną na dwa metry dookoła, zachowujące się wręcz wzorowo, które na badaniu laboratoryjnym okazywały się szajsem o 20% czystości. Widziałem też zwykły biały proch z zerowym zapachem, za którego nie dałbym nawet złotówki gdybym kupował tylko sugerując się testami organoleptycznymi, a który to w labie okazywał się kosą mającą 90% czystości. Jego nawet nie waliło się na kreski, tylko wciągało dosłownie szczyptę z miniaturowej łyżeczki, jak na "amerykańskich filmach" :)
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2020 przez UltraViolence, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2017
  • 574 / 52 / 0

Etylokokaina moze rozpierdalac zrenice
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 551 / 85 / 7

Bardzo prosze "tony montana"
14 lipca 2020UltraViolence pisze:
substancji działających bezpośrednio na serotoninę. kokaina taką substancją nie jest.
"Cocaine is an alkaloid with psychostimulant action and high addictive potential. It possesses high affinity for the transporters of dopamine, serotonin (5-HT) and noradrenaline, and blocks reuptake of the above-mentioned monoamines"
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16382187/

"cocaine also can elevate the levels of serotonin in the minute spaces around brain synapses by blocking the serotonin transporter"
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 095913.htm
Posty: 2717 Strona 269 z 272
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości