Diazepam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 2368 Strona 236 z 237
Rejestracja: 2017
  • 381 / 91 / 0

@starysteve

Costam wspominala o epizodach depresyjnych . Sen nieregularny , przerywany gonitwa mysli . Nie jest to recepta od magika tylko zakup z marketow przy okazji , nie do konca moglem wybrac akurat konkretny lek . Mowisz zolpidem bylby lepszy ? No trudno , ale chyba tez sie nada ?
Rejestracja: 2018
  • 673 / 100 / 0

zolpi być może lepiej by się nadał-jak osoba nie miała z nim styczności/albo nie ma tolerki, teoretycznie zolpi to lek typowo nasenny - bez tolerki działa jak należy. Tak jak wyżej rozmówcy napisali - relanium działa uspokajająco/wyciszająco i nasennie, wspomniałeś o jakimś mocniejszym benzo - to clonazepam, tylko radziłbym brać max 2 tygodnie- tak jak jest napisane w ulotce.

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

W polskich aptekach znowu pojawiła się medyczna marihuana. Cena za gram zwala z nóg

Po paru miesiącach przerwy do polskich aptek trafiła kolejna partia medycznej marihuany. Kilogramy suszu pokonały sporą drogę: od Kanady, przez Niemcy do Polski. Według najbardziej optymistycznych scenariuszy takie zapasy jednak starczą na maksymalnie cztery miesiące.
Rejestracja: 2012
  • 155 / 42 / 0

@CieplaPoduszka jeśli to nie problem z zasypianiem, tylko ogólnie ze snem, to na pierwszy rzut bym jej zapodał zopiklon, jeśli musi to być benzo. Ale najlepiej niech ta dziewczynka idzie po prostu do lekarza, są różne rodzaje leków na sen, jak ma depresję to benzo może ten problem jeszcze pogłębić. A to już raczej cięższy kaliber.
Ale tak, po diazepamie powinna dłużej spać i szybciej zasypiać (przy czym bzd spłycają sen, więc znowu - w dłuższej perspektywie będzie chodziła niewyspana, nawet śpiąc więcej). Jeśli to ma być od czasu do czasu jak musi zasnąć jakkolwiek, bo np. jutro coś ważnego, to w takich przypadkach można stosować z-drugs a w drugim rzucie benzo. Tylko 10 mg to jest za duża dawka, na pół taką tabletkę przekroić, bo 5 mg to dawka standardowa + kobieta, kwestia wagi, tolerki też pewnie nie ma itp.
Rejestracja: 2017
  • 381 / 91 / 0

Dzieki za fachowa porade chlopaki .
Rejestracja: 2013
  • 508 / 10 / 0

Biorąc w ciągu dnia 20-30 mg rolek nie jesteście senni? Ja mam tolerke przez klony ale po 25 mg diazepamu bez dwóch puszek energetyka zasnąłbym na stojąco )
Rejestracja: 2018
  • 673 / 100 / 0

26 maja 2020rafi333 pisze:
Biorąc w ciągu dnia 20-30 mg rolek nie jesteście senni? Ja mam tolerke przez klony ale po 25 mg diazepamu bez dwóch puszek energetyka zasnąłbym na stojąco )
bo tak jest, ogarnia stopniowa senność- mocna kawa, albo dwa energetyki- to tak jak piszesz, można wtedy nad tym zapanować
Rejestracja: 2017
  • 1328 / 374 / 0

23 maja 2020starysteve pisze:
@CieplaPoduszka jeśli to nie problem z zasypianiem, tylko ogólnie ze snem, to na pierwszy rzut bym jej zapodał zopiklon, jeśli musi to być benzo.
zopiklon to nie jest benzo...
Rejestracja: 2018
  • 673 / 100 / 0

zopiklon to po pierwsze NIE JEST BENZO, a po drugie - nie na każdego działa dobrze nasennie, sa mocniejsze leki na spanie, niektórym zopiklon - na sen nie pomaga, bez tolerki na benzo - relanium 5mg godz. przed snem - wyciszy, uspokoi i pozwoli zasnąć.

wyciąłem cytat w cytacie - starysteve
Rejestracja: 2012
  • 155 / 42 / 0

@Ankaaa @spider321 ten lek działa wiążąc się z receptorem benzodiazepinowym przy GABA, a nazywany jest „niebenzodiazepiną” lub „z-drugs” dla uproszczenia, przez odmienną strukturę chemiczną i z powodu bardziej specyficznego działania na ten receptor, niż „klasyczne” benzodiazepiny. Nie sądziłem, że takie dywagacje beda konieczne, żeby koleżance kolegi ponmóc. ;) To, że na każdego może działać inaczej wydaje się dość oczywiste (jak większość leków), a diazepam na pewno nie jest typowym lekiem na sen bo, w przeciwieństwie do zopiklonu, jego działanie jest bardzo niewybiórcze. Dlatego pytałem, czy ma dodatkowo lęki. Jeśli nie, to branie typowego benzo na pierwszy rzut moim zdaniem mija się z celem.
Rejestracja: 2010
  • 139 / 24 / 0

są lepsze leki nasenne niz diazepam, na problemy ze snem od razu taki ciezki kaliber? puknijcie się w czoło co ludziom polecacie
Posty: 2368 Strona 236 z 237
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 1079 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości