Diazepam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

• 533 / 32 / 0

Upierdolic się diazepamem - dobre
Dla mnie jedyne zastosowanie diazepamu to leczenie AZA, czy odstawien innych benzo.
Dla mnie nie nadaje się szczególnie do ludzi czy pracy, jestem po nim zamulony. Rekreacji też w nim za dużo nie widzę, a na sen to marnowanie materiału.
alpra/klon u mnie rządzi
  • 465 / 12 / 0

06 października 2019kofel pisze:
A nawet jak będziesz brał co 5 dni 40mg przyjdzie taki czas, że się wpierdolisz. Nikt tutaj wyrocznią nie jest czy stanie się to po 6 miesiącach czy więcej, ale wpierdolisz się. diazepam rozbija się potem na oksazepam i ostatecznie na nordiazepam, który ma najdłuższy okres półtrwania, ale jest najsłabszy dlatego przyjmuje się, że diazepam siedzi we krwi 200h. 200/24 = 8 dni i (3)
Idąc Twoim torem to w w/w układzie mojego brania lepszy będzie klon, bo ma krótszy okres poltrwania? Jak sądzisz?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Heroina warta milion złotych w walizce. Dwie osoby zatrzymane

Na Lotnisku Chopina udaremniono przemyt środków odurzających o wartości ponad miliona złotych - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Służby podają, że ponad pięć kilogramów heroiny przewoziła obywatelka Hiszpanii.
  • 524 / 27 / 2

Szybciej Cię uzależni ze względu na to, że silniej działa na rec. benzodiazepinowe. oksazepam działa bodaj 8h, a uzależni wolniej od klonazepamu. Jeszcze szybciej uzależni Cię alprazolam, który działa z podobną siłą co klonazepam, ale ma jeszcze krótszy okres półtrwania. Ogólnie rzecz biorąc najbezpieczniejszy jest diazepam, jest całkiem przyjemny w działaniu, ale jest nieekonomiczny. Każda z tych benzodiazepin ma jakąś wadę. No Flubromazepam dla mnie nie miał wad, poza klasyczną dla benzo - uzależnieniem.
  • 3 / / 0

nie wiem dlaczego wczesniej moj post zostal odrzucony, moze ktos nie zrozumial wiec ok. Chcialem zapytac jaka jest interakcja miedzy diazepamem a lekiem depakine chrono, bo dostalem na bordera z podejrzeniem dwubiegunowki, a w ulotce tego drugiego jest napisane, ze jakas tam zachodzi.
  • 511 / 102 / 0

Kwas walproinowy nasila działanie diazepamu, bo zwiększa ogólną pulę GABA, a diazepam powoduje łączenie się tego neuroprzekaznika z receptorem GABA-A.
  • 3 / / 0

dzieki za odpowiedz!!! w takim razie jak dopasowac dawke diazepamu do depakine w postaci 300 mg dziennie? nie chodzi mi o to zeby sie ucpac, tylko po prostu zniesc ten ciezki stan emocjonalny. Przedzwczoraj wzialem 10 mg, wczoraj 15 mg i nic, chociaz moze to miec zwiazek z czestym spozywaniem alkoholu przeze mnie, bo czytalem ze w przypadku benzodiazepin i alkoholu zachodzi tolerancja krzyzowa.
  • 142 / 6 / 0

Czy diazepam nada się na próbę zejścia z
zolpi. ?
  • 1726 / 390 / 0

@kasiulka8555 spróbowałabym pregabaliny, bo z z-drugsów przejść na benzo to naprawdę źle, natomiast jeśli założysz sobie np. jedną paczkę rolek piątek i ani jednej więcej i będziesz umiała się utrzymać w ryzach - w porządku. Są łagodne (aczkolwiek istnieją łagodniejsze, klorazepat aka Tranxene moim zdaniem np) i pomagają zasnąć (choć tu estazolam wysuwa się na prowadzenie, ale to mocno subiektywne), do tego działają lekko antydrgawkowo, wszystkie komponenty obecne w sile wystarczającej, ale nie przesadnej.

A co do rozmów wyżej - NIE MA SENSU i stanowczo odradzam wspinanie się po drabince benzo (w ogóle), ale jak już ktoś to robi, to niech da sobie czas na odczuwanie frajdy z diazepamów, klorazepatów (nie klonazepamu), estazolamów i innych, pluszowych, długo-działających benzodiazepin, nie zaś rzuca się od razu na maksymalne dawki alpry i klona masakrując sobie nie tylko progi drgawkowe, ale i możliwość odczuwania leków na niższych szczebelkach.
  • 286 / 24 / 0

11 października 2019kasiulka8555 pisze:
Czy diazepam nada się na próbę zejścia z
zolpi. ?
ciężko powiedzieć..... moim zdaniem trochę jak; z deszczu pod rynnę, diazepam na pewno ma nie mniejszy potencjał uzależniający, niż zolpi :uwaga:
  • 1726 / 390 / 0

Działa jednak długo i jest najłagodniejszą, no może wspomniany wyżej przeze mnie klorazepat - nie klonazepam! - jest łagodniejszy, ale i mniej skuteczny, a by się tu jeszcze wbił. Sugerowałabym jednak spróbować z pregabaliną, nie każę zaczynać od dawki 75mg, ale już 150mg powinno być wystarczające i z pominięciem pierwszych dwóch dni (maksymalnie) błędnikowych szaleństw, lecznicze. diazepam i pregabalina mogą być z powodzeniem stosowane razem, pregabalina nie zdejmuje jednak nic ze zwodniczo uzależniającej siły diazepamu.

Słaba benzodiazepina =/= nieuzależniająca benzodiazepina, nie istnieje coś takiego, podobnie jak nieuzależniający opioid.

Relanium będę jednak polecać ze względu na t1/2 pozwalające na luksus jedzenia tabletki dziennie, albo i nawet raz na dwa-trzy dni. Przy problemach ze snem spodziewanych przy schodzeniu z z-drugsów, doraźnie estazolam, najniższa dawka, nie ma sensu ładować się np. w nitrazepam. Równie skuteczne mogą się okazać jednak... sprawdzone, ziołowe preparaty i nie mam tu na myśli marihuany. Najgorszym błędem, poza sięgnięciem po benzo-siekiery, będzie stwierdzenie "o, substancja x to na pewno nie podziała" - nawet zadeklarowani benzożercy czują diazepam w jego specyficzny sposób i mogę zaświadczyć po sobie, że nawet na fentanylowych skrętach pomagał mi w zaśnięciu, nie solo, ale jego wpływ był zauważalny. Działanie przeciwdrgawkowe również nigdy nie jest minusem przy odstawianiu.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata