Detox - wątek ogólny

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 7241 / 716 / 0

@domino_jachas
Ale w szpitalu jest łatwiej, mniej bodźców.Chodzi mi o to, ze jak odstawiamy w domu to musimy liczy się z wyjściem chociażby do sklepu i tu mogą pojawić się niespodziewane lęki.
Na detoksie dostaniesz odpowiednia ilość leków i pod okiem lekarza będziesz stopniowo schodzić.Odstawka w domu jest dobra dla osób z krótkim stażem oraz dla tych co brali male dawki.
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 193 / 2

06 lipca 2019domino_jachas pisze:
szpital po benzo? co 3 tygodnie zchodzic z dawki i odstawienie bezstresowe ... nawet jest strona z rozpiska jak schodzic
Jak nagle Ci się kończy cały zapas i nie masz jak ogarnąć recepty to przy takich dawkach szpital jest jedyną opcją.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Łapanka przy okazji Open'era. Policja zatrzymała 11 osób z "niewielkimi ilościami narkotyków"

Open'er to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, na które przyjeżdżają ludzie z całego świata. Okazuje się, że pośród nich na ulicach Gdyni chodzą teraz policjanci, wyłuskujący osoby, które można oskarżyć o łamanie prawa.
  • 29 / 3 / 2

Sygnał by zrobić przerwę jest wtedy, gdy chcesz wejść na hajpa i przez pół minuty musisz sobie przypomnieć że chciałaś to zrobić. %-D
  • 2356 / 362 / 0

Słuchajcie, jak wygląda kwestia przyjęcia na program (metadon) w Wawie ? Chodzi mi o to jak szybko można to załatwić i jak to wygląda ? Chce jutro podjechać na Nowowiejską do szpitala i się zapisać. Z tego co pamiętam to najpierw muszę się zobaczyć z lekarzem, jemu mówię co i jak, że rok ciągu na helu z krótkimi przerwami po parę dni a raz nawet 8 dni ale znowu wróciłem i chcę wskoczyć na metadon bo nie widze innej możliwości ogarnięcia się. Myślicie, że to wystarczy ? Czy najpierw trzeba przejść przez detoks ? Ale to byłoby bez sensu..Jakbym się odtruł zupełnie to raczej bym ćpać zamiennika nie chciał....Do tego ja już jestem stary (40+ lat) i już o trzeźwość się swoje wywalczyłem z chujowymi na koniec efektami... Jest szansa, żeby po jednej wizycie można było wskoczyć na program ? Czy może w innym miejscu lepiej ? Np. Dzielna albo Sobieskiego (ale tam to chyba nie ma programu). Potrzebuję szybko wskoczyć na tego mietka (bupry nie chce bo chujowo mi ze skrętem pomaga) i zastanawiam się jak to najlepiej załatwić.
  • 2693 / 310 / 0

No @UJebany dobrze piszę, ja już cisnę 5 tydzień na detoksie z kratami w oknach, nawet na dworze nie byłem, w chacie setki razy nie mogłem rzucić, opio już odstawiłem dobrze, bzd też w sumie, sny dobre wracaja, dziś miałem taki że zakochałem się w śnie w dziewczynie xd masakra, jak cpałem to zero snów, przytyłem trochę, a na 6 sierpnia bezpośrednio mam termin na nowy dworek, tam powrócę do piłki nożnej mam nadzieję że wezmą mnie do składu i będę jeździł na te mistrzostwa, jak ktoś będzie z hajpa dawać cynka ;)
  • 286 / 20 / 0

Domowy detoks jest kija warty. Najlepszym wyjsciem jest odwyk w psychiatryku monarze powtarzam z renoma nie jakis pierwszy lepszy. Ja polecam Gliwice Familia sa tam ludzie z calej Polski a jest to osrodek co leczy osoby z psycha i cpaniem.
  • 2356 / 362 / 0

ja jutro na rano, czyli za raptem parę godzin mam pierwszą wizytę w sprawie programu metadonowego... Dodzwoniłem się w końcu dzisiaj na Nowowiejska zapytać o to samo czyli o program i warunki przyjęcia liczac, że w "stolycy"pójdzie to jak spłatka i zacznę sączyć syrop najpóźniej od poniedziałku a tak to i w dzień po rozmowie..... No ale usłyszałem w słuchace, że owszem porzyjąć na pierwszą kontrolną wizytę mnie mogą ale.......w połowie września najszybciej... Spytałem grzecznie tylko, czy to żart ? Usłyszałem, że nie, że nie mają lekarzy, że są urlopy i w ogóle jakbym przeniósł się nagle do ;92 czy '95 roku. Na szczęście Pani w ostatniej chwili sobie przypomniała, że powstał jakiś nowy ośrodek na Jagiellońskiej i że nie są ja tą chwilę w ogóle obsadzeni itp. Zadzwoniłem i jutro rano mam wizytę :) Trzymajcie kciuku za starego Aliena, żeby go kurwa przyjęli bez problemów na ten syrop (tak, tak, wiem, że jest to chujowa opcja....ale i tak dla mnie najlepsza ze wszystkich w moim zasięgu) bo inaczej to nie wiem....dołączę chyba do słynnego akrusza Excel jako kolejny wiersz zaraz po Nozerze :) I tak skurczybykowi zazdraszczam więc w sumie nie byłoby źle ;)
Dam znać jutro co i jak i ogólnie wrażenia z wizyty w tym punkcie
  • 33 / 5 / 0

@AlienForms daj koniecznie znać, jak było. I w ogóle dzięki za ten post, bo mam właśnie podobny problem - mój chłopak musi szybko przestawić się na metadon z bupry (na której jesteśmy oboje, ale prywatnie), bo chce jak najszybciej dostać się do Kazunia, gdzie - jak się okazało - wbrew deklaracjom na stronie leczą tylko metadonem (XXI wiek na pełnej). No i zarówno Dzielna, jak i Nowowiejska powiedziały, ze zapraszają we wrześniu. Kazałam mu dzwonić na Jagiellońską, zobaczymy...
  • 2356 / 362 / 0

31 lipca 2019nieprzysiadalna pisze:
@AlienForms daj koniecznie znać, jak było.
byłem dzisiaj i od ręki dostałem się na program :) Idę jutro na pierwszą dawkę. Bardzo miła,fajna i młoda p. doktor jest. Nie robiła żadnych problemów - wręcz przeciwnie. Nawet chciała mnie od razu na detoks położyć, żeby na spokojnie i dokładnie mi wyliczyć dawkę syropu i nasączyć. Jako że nie mam możliwości zniknięcia z roboty na czas detoksu czyli pewnie min. tydzień to będą mnie ambulatoryjnie nasączać. Chodzi głównie o to, że dostane dawkę i przez 2-3h mam być na miejscu gdzie będą mnie obserwować jak reaguje itp. Moim zdaniem profesjonalne podejście. Raz na dwa tygodnie jest wizyta kontrolna właśnie z lekarzem prowadzącym. Po miesiącu podobno dostaje się syrop na wynos. W sumie jedynym zastrzeżeniem który mogę mieć to jest to, że byłem umówiony na 9:30 a czekałem godzinę bo byli jacyś inni pacjenci w kolejce.. Tak, że jak na razie to 5/5....szczególnie w porównaniu z Nowowiejska i ich wrześniowych terminach.
  • 33 / 5 / 0

@AlienForms to wspaniale, dzięki, że napisałeś i przywróciłeś wiarę, że jednak się da :)
Powiesz coś więcej o procedurze kwalifikacji? Sam wywiad? Testy? Musiałeś dostarczyć jakąś dokumentację?
U nas też wizyta jutro, oby tylko nie marudzili z powodu tej bupry...
Powodzenia!
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata