Morfina - wątek ogólny

Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 2051 / 243 / 0

21 lipca 2021kaarolinaS pisze:
Jak najkorzystniej podać morfinę z ampułki? Strzykawki i odbyt odpada
Strzykawki odpadają? To jak ty chcesz to podać? Bez strzykawki nic nie zrobisz ..
  • 44 / 1 / 0

wypić lol
Jak najkorzystniej ?Oddaj komuś,kto wali po kablach to będzie najkorzystniejsze rozwiązanie przy ampułkach

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

Konieczne czy niekonieczne? O efektach subiektywnych w procesie terapeutycznym.

Subiektywne efekty psychodeliczne, w których zawierają się doświadczenia mistyczne albo szczytowe, są uznawane często za niezbędne do działania terapeutycznego. Tradycyjne zastosowanie naturalnie występujących środków psychodelicznych zawsze wiązało się z tego typu efektami, czy to w kontekście religijnym, szamańskim czy wieszczym. Jednakże wyniki niektórych badań mogą kwestionować konieczność tych efektów dla skuteczności klinicznej psychodelików.
  • 3866 / 1631 / 1

Podskórnie lub domięśniowo podaj (niby igła, ale bez krwi). Jeżeli się nie zdecydujesz, to zostaw na inne czasy. Kiedyś się na 100% przełamiesz i użyjesz tak, jak trzeba.
  • 2051 / 243 / 0

21 lipca 2021SugarLady pisze:
wypić lol
Jak najkorzystniej ?Oddaj komuś,kto wali po kablach to będzie najkorzystniejsze rozwiązanie przy ampułkach
Jak boisz się podać dożylnie ( IV ) to tak jak napisał dex podskórnie albo domięśniowo bo wypić to nie ma sensu uwierz tylko zmarnujesz a nic nie poczujesz
  • 4122 / 601 / 0

Z ampułek jak piszą koledzy bez ryzyka ropnia zapodasz w mięsień, pod skórę czy iv
  • 44 / 1 / 0

@sclero ja się nie boję podać dożylnie,bynajmniej strach przed igłami,raczej umiarkowany nie jest tym czynnikiem który mnie skutecznie powstrzymuje przed iv,są inne,o których pisałam w wątku o f. które sprawiają,że nawet nie myślę o tej formie podania mimo ,że daje ona optymalny efekt. Dlatego też właśnie w tamtym wątku wisi moje pytanie,na które nie odpowiedziałeś jak widzę. No szkoda.
Co do samej morfiny?Miałam styczność z tabsami,więc dylamatu jak użyć żadnego nie miałam.
Nie wiem jaki cel ma proponowanie podania domięśniowego bądź podskórnego,w sytuacji kiedy karola pisze ,ze strzykawki odpadają. Chyba,że do wprowadzenia podskórnego bądź domięśniowego użyjesz lejka albo wężyka od gąsiora np %-D
  • 2051 / 243 / 0

23 lipca 2021SugarLady pisze:
@sclero ja się nie boję podać dożylnie,bynajmniej strach przed igłami,raczej umiarkowany nie jest tym czynnikiem który mnie skutecznie powstrzymuje przed iv,są inne,o których pisałam w wątku o f. które sprawiają,że nawet nie myślę o tej formie podania mimo ,że daje ona optymalny efekt. Dlatego też właśnie w tamtym wątku wisi moje pytanie,na które nie odpowiedziałeś jak widzę. No szkoda.
Co do samej morfiny?Miałam styczność z tabsami,więc dylamatu jak użyć żadnego nie miałam.
Nie wiem jaki cel ma proponowanie podania domięśniowego bądź podskórnego,w sytuacji kiedy karola pisze ,ze strzykawki odpadają. Chyba,że do wprowadzenia podskórnego bądź domięśniowego użyjesz lejka albo wężyka od gąsiora np %-D
Ale nie da się bez strzykawki podać mofriny z ampółki.. ktoś napisał aby wypić ampółke ale to nke wiem ile musiałabyś mieć tych ampółek żeby cokolwiek poczuć i totalnie zerową tolerancje na opio ..
  • 44 / 1 / 0

lol Jak na to wpadłeś?:-)Dlatego tak zdziwiła mnie propozycja podania przez Ciebie m. domięśniowo bądź podskórnie ,w sytuacji kiedy ona wykluczyła strzykawki;)
Tak,ja napisałam i byłam absolutnie pewna ,że nikt nie będzie miał wątpliwości ,że to żart. Mam specyficzne poczucie humoru ,najwyraźniej za specyficzne,skoro nie wyłapałeś tak oczywistej sugestii albo Twoja chęć pomocy jest tak wielka:-).
  • 2051 / 243 / 0

23 lipca 2021SugarLady pisze:
lol Jak na to wpadłeś?:-)Dlatego tak zdziwiła mnie propozycja podania przez Ciebie m. domięśniowo bądź podskórnie ,w sytuacji kiedy ona wykluczyła strzykawki;)
Tak,ja napisałam i byłam absolutnie pewna ,że nikt nie będzie miał wątpliwości ,że to żart. Mam specyficzne poczucie humoru ,najwyraźniej za specyficzne,skoro nie wyłapałeś tak oczywistej sugestii albo Twoja chęć pomocy jest tak wielka:-).
No widzisz :) nie brałem pod uwage że to żart chciałem pomóc ale widocznie to też źle
  • 44 / 1 / 0

sclero żadne źle i fajnie,że chciałeś pomóc. Uśmiechnij się i nie traktuj wszystkiego tak serio a ja od siebie obiecuję ,że jak trafią mi się AMP ,to nie wypiję;).
Wróć do „Morfina i heroina”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata