Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 16 / 4 / 0

Siemacie ludzie. Przyszlo mi do glowy taka mysl otoz czy bupra zadziala jesli sie ja zapali np na srebrze tak jak hel .Wiem wiem pewnie zaraz wyleje sie fala hejtu ,czy wysmiewania ale po prostu tak mnie to zainteresowalo . i tyle
  • 7 / / 0

Cześć! Dawno mnie tu nie było :)
Weszłam w posiadanie jednego plastra transtec , 35 ug/h, 20 mg. Mam zerową tolerkę: ostatni kontakt z czymkolwiek innym niż alkohol miałam w środku 2015 roku.
Pytanie, jak najlepiej użyć tego cuda (iniekcja nie wchodzi w grę) i ile to będzie działało?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Ekstaza pod kontrolą

Współczesny, zachodnioeuropejski szaman siedzi za biurkiem w domowej bibliotece w Hanowerze. Na pozór nie ma żadnych atrybutów szamańskich. Rozmawiamy jeszcze w pandemicznych, sterylnych warunkach, świeżo oswojeni z narzędziami do wideokonferencji.

Tatuaże i marihuana, czy możesz palić marihuanę podczas robienia tatuaży?

Podczas imprez, nawet tych bardziej alkoholowych często do głowy przychodzą głupie pomysły. Pamiętasz może sławetny tatuaż Stu z Kac Vegas? Był robiony podczas niezłe tripu, co nie. No właśnie, nie był to dobry pomysł i wydaję mi się, że większość ludzi takiego żałowała.
  • 6 / / 0

Witam, ostatnio w żadnej hurtowni i w aptekach nie ma bunorfinu, od conajmniej 10 dni, ktoś wie o co chodzi? Było by nieciekawie jakby kryzys jakiś był
  • 2787 / 508 / 7

@DRTT, coś obiło mi się o uszy na ten temat. To było podczas typowej rozmowy przy piwie, więc nie wchodziłem w szczegóły, nie wiem jak jest dokładnie, jednakże radzę zaopatrzyć się w inny preparat z buprenorfiną. A w jaki? Niech lekarz zdecyduje.

@Sachmet, odpowiedź znajdziesz tutaj.
  • 785 / 57 / 0

29 sierpnia 2020DRTT pisze:
Witam, ostatnio w żadnej hurtowni i w aptekach nie ma bunorfinu, od conajmniej 10 dni, ktoś wie o co chodzi? Było by nieciekawie jakby kryzys jakiś był
Tak, nie ma teraz Bunorfinu - podobno nie ma tylko 2 mg, a 8 mg tabletki cały czas są. U mnie na programie (substytucyjnym, gdzie się leczę) tłumaczą, że to chwilowa sytuacja i podają pacjentom teraz suboxone (bupra + nalokson), ale jakoś po pierwszym tygodniu września ma znów wrócić Bunorfin 2mg.
  • 47 / 8 / 0

Dwójek nie ma już chyba nigdzie, ale z ósemkami też jest kłopot. Co prawda jeszcze wczoraj kupowałam w Warszawie, ale - jezeli wierzyć źródłom internetowym - w jedynej aptece w mieście, w której jeszcze są. Znajomi z innych miast wspominali mi, że jest kłopot z bunorfinem już chyba dwa tygodnie temu... no i nadal nie ma leku w hurtowniach, i nie wiadomo, kiedy wróci. Oby wkrótce, bo to nie jest ani trochę zabawne :/
  • 6 / / 0

No mam recki od lekarza na bunorfin, a musze na lewo brać drożej, to już z 3 tygodnie conajmniej taka sytuacja jest.
Codziennie patrze czy się coś zmieniło.
Dam znać jak coś się zmieni

========================================================================

Dostałem gryps że podobno w tym tygodniu powinno wrócić 2mg, inny gryps mówi że w drugiej połowie września, cóż trzeba sprawdzać codziennie.

Scalono. Nepenthee
  • 2689 / 173 / 0

Jak się ma zażywanie bupry co dzień-dwa metodą "na dziąsło" na noc a przyjmowanie tianeptyny ? Wiadomo, że to drugie to czyste opio, ale oprócz typowych wyłącznie dla opio cech ma także ciekawe właściwości, których przy innych opiatach/opioidach nie stwierdzono:
Jak wiele osób słusznie zauważyło, Tianeptyna to nie SSRE, a atypowy agonista receptorów opioidowych MOR/DOR; badania dowodzą, że podanie naltreksonu/naloksonu hamuje działanie przeciwdepresyjne tianeptyny.

Lek ma właściwości neuroprotekcyjne, zwiększa neuroplastyczność. Normalizuje zmiany patologiczne w hipokampie spowodowane stresem, nerwami, nadużywaniem narkotyków, wpływając na układ glutaminergiczny(moduluje stosunek NMDA/AMPA) i poziom napływu Ca2+, którego nadmiar w komórkach nerwowych powoduje neurotoksyczność. Badania dowodzą również, że efekt terapeutyczny jest długotrwały, nawet po zaprzestaniu terapii - stąd, dużo osób tutaj pisze o pozytywnym resecie mózgu, odmłodzeniu, długotrwałej kontroli stresu i lęków.
żródło

Czy w takim wypadku bupra całkowicie wyprze z receptorów tianeptynę i efekty jej działania (a raczej nie-działania) będą zerowe ? Sam bym chętnie o tym poszukał i poczytał, ale naprawdę nie mam czasu. Linki (także do anglojęzycznych) źródeł/opracowań (chociaż powątpiewam, aby ktoś robił takie badania..) mile widziane, z góry śliczne dzięki.
  • 3743 / 476 / 0

Szybkie pytanie
Jesli przyjąłem kode 390 mg i wrzucę bupre to mnie poskreca czy zadziała synergicznie p o dvijajac fazę?
  • 2203 / 694 / 0

Nie wrzucaj.
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 1485 uczestników Wejdź na czata