Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 10 / / 0

@Holz

Jeśli chodzi o substytucję to ja widzę to tak: Jeśli nie odpowiada Ci stan konkretnego najebania towarem (przysypki, stanie z nosem przy ziemi w tramwaju itp) to metadon nie będzie dla Ciebie. Ja zawsze jednak wolałem bardziej kontrolować to co się dzieje, a że będąc na programie na metadonie zacząłem sporo pić piwa to lekarz zmienił mi substytut na buprę. No i to bylo to. Pierwsze dwa, trzy miesiące gdy się"stabilizujesz" na tym leku byłem mega happy 😉 czułem się w 98% jak przez te lata gdy nic nie brałem (dwa procent to chyba to że bylem uwiązany do miejsca odbioru tabsów. Potem było po prostu normalnie. Więc jeśli lubisz ten stan po opiatach przysypek itp to wybierz metadon jeśli nie to bunorfin. Mam nadzieję że coś Ci to pomoże. Pzdr A.
  • 222 / 39 / 0

metadon dla osób biorących dłużej niż rok i silne opio z dużą tolerką. Dla osób z niższym stażem, z małą tolerancją wystarczy buprenorfina.

Amerykanie biorą coraz więcej LSD, czemu winne mogą być ponure prognozy dla świata

Fali przewodzą milenialsi i starsi, podczas gdy pokolenie Z się dystansuje.

Badania: Niewielki wpływ medycznej marihuany na symulowaną jazdę samochodem

Toronto, Kanada: Według danych opublikowanych w kwietniowym wydaniu Journal of Concurrent Disorders pacjenci, którzy regularnie używają marihuany, wykazują niewielką różnicę w symulowanej wydajności jazdy po jej inhalacji.
  • 6 / / 0

W jaki sposób mogę ogarnąć bupre? Chce zejść z ciągu. Jest możliwość, że lekarz psychiatra wystawi recke? Byłem u 2 i jedyne co to detox szpitalny proponują. Nie mogę sobie na to pozwolić a dwa, że nie jestem na jakimś mega silnym opi, na jakiś dużych dawkach.
  • 195 / 16 / 0

Czujecie jakąś fazę opiatową po buprze? Tolerka na poziomie oksy 80-120mg, które ostatnio się obniżyło do 60-80mg. Ponoć najlepsze najniższe dawki - Bunondol 0,4mg-0,8mg coś poczuje?
  • 2229 / 702 / 0

09 lipca 2020stefanlagr pisze:
W jaki sposób mogę ogarnąć bupre? Chce zejść z ciągu. Jest możliwość, że lekarz psychiatra wystawi recke? Byłem u 2 i jedyne co to detox szpitalny proponują. Nie mogę sobie na to pozwolić a dwa, że nie jestem na jakimś mega silnym opi, na jakiś dużych dawkach.
ja z załatwieniem problemów nie mam, odpowiedni specjalista, albo lekarz, który nie uprawia misjonarstwa wypiszę zapas bez problemu. ja mam nieograniczony dodtęp do Bunondolu i Tramalu i to właściwie na telefon. prędziej idzie dostać Bunondol, bo to lek na zwykłą receptę i nie ma problemów z zapisywaniem.
14 lipca 2020Janowsky pisze:
Czujecie jakąś fazę opiatową po buprze? Tolerka na poziomie oksy 80-120mg, które ostatnio się obniżyło do 60-80mg. Ponoć najlepsze najniższe dawki - Bunondol 0,4mg-0,8mg coś poczuje?
u mnie buprenorfina ma znikome działanie rekreacyjne, nawet w relatywnie dużych dawkach. działa oczywiście uspokajająco i przeciwdepresyjnie, czuć, że to opioid, ale o fazę z przysypkami trudno. w odpowiednim miksie już lepiej - może i oko się przymknie, ale to bardzo sztuczne i niezbyt ciekawe. ciężko się buprą "najeść", zaspokoić. dodatkowo w przypadku Bunondolu 0,4 trzeba pochłonąć sporo tych tabletek, a źle się rozpuszczają. ja brałem 4 mg/d.
  • 1139 / 115 / 0

A ja jestem bunondolem mocno rozczarowany. Biorę 3x 0,4mg i nawet na perystaltykę specjalnie nie wpływa. Nie mam jakiejś dużej tolerki - 50mg majki, czy 300mg tramadolu by mnie usaatysfakcjonowało. Plasterki są znacznie lepsze, no ale w kwadraciku jest 2,5mg, niech by się udało połowę wyekstraahować, to wychodzi 1,25mg. Trzy razy więcej.

Kiedyś buprą tak się załatwiłem, że po jednym strzale chyba trzy dni spałem %-D Dobrze, że miałem urlop. Na mnie działa mocno sedatywnie, o euforii nie ma mowy, no ale dawka musi być odpowiednio wysoka.
Bunondol biorę, by nie mieć ciśnienia na inne smakołyki. bupra dobrze blokuje receptory na trzy, cztery dni. Swojego czasu zmarnowałem nawet trochę fentanylu i heroiny przez nią. Nie przebiłem się.
  • 2229 / 702 / 0

Bunondol, czyli buprenorfina akurat na perystaltykę układu pokarmowego akurat aż tak mocno nie wypływa, ten opioid jest również znacznie słabszy - słabsze są też odczuwalne skutki uboczne, chociażby takie jak wyżej wspomniane zaparcia. mnie też jakoś specjalnie nie urzeka buprenorfina, dobra jest za to na przetrzymanie i na skręta, bo zalecza go i to raczej tyle, oczywiście zawsze tu wspominam, że działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie jest odczuwalne, jak przy większości opioidów, jednak nie w takim stopniu.

sam bym pragnął tej sedacji, maksymalnie brałem 6 mg/d, choć i tak było mało i porobiony się nie czułem. więcej nie testowałem, teraz pewnie nieco tolerancja trochę spadła, więc przygrzałbym więcej i może wtedy by coś ruszyło. zobaczymy. co do receptorów, to mi również na podobny okres blokowała, Tramal zawsze działał słabiej po buprze, nawet jeśli się odczekało.
  • 1139 / 115 / 0

Co człowiek to inna reakacja. Nic mnie tak nie zatykało jak bupra, dwójka to było wydarzenie miesiąca %-D Sedacja też była.
Zastanawia mnie, jak to jest z antydepresyjnym działaniem. Wydaje mi się, że po kilku miesiącach regularnego brania efekt zupełnie zanika.
Coś mi się kojarzy, że graniczną dawką jest 8mg - powyżej mocniej nie porobi, bo to agonista i antagonista zarazem receptora u.
Ile tego Tramalu bierzesz?
6 mg bupry to mi się wydaje bardzo dużo, tylko ta biodostepność przez śluzówkę...
Wieczorem podrażnię sobie mordę w środku szczoteczką, potrzymam przez chwilę gorącej wody, może zwiększę ukrwienie i tym samym polepszę wchłanialność.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2020 przez mniemanolog, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 2229 / 702 / 0

wiadomo, że wraz ze wzrostem tolerancji na substancję jej pozytywne efekty zaczną powoli wygasać, tak już to jest z tą grupą środków. trzeba zwiększać dawki, aby dalej czuć się na haju. u mnie z zaparciami po buprenorfinie jest akurat ok, bo to jedyny opioid po którym mogę z siebie tę przysłowiową dwójkę wydalić.

co do dawki granicznej, to chyba ona wynosiła 16, czy 24 mg i powyżej tego nie da się nic więcej wycisnąć, bo zacznie działać silniej antagonistycznie. już po 4 mg receptory opioidowe są w pełni "zakryte". jak widać bupra to bardzo specyficzny opioid, stąd tyle różnych reakcji.

jeśli chodzi o moją dawkę Tramalu, to ostatnio szły dawki 600-800 mg, dopiero wtedy działanie było satysfakcjonujące. przykro mi, że tak się zapędziłem - kiedyś robiło mnie 300-400 mg rozłożone na dobę.
  • 222 / 39 / 0

Dawka maksymalna do której bupra działa bardziej agonistycznie niż antagonistycznie to aż 32 mg iv. Sam biorąc 3mg fenta iv ratowałem się aż 10mg iv bupry i zaleczyła skręta chociaż kiepsko się spało.
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata