Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1820 / 244 / 0

29 października 2019DexPL pisze:
Zależy na co są te papiery. Na przewlekłą substytucję opioidową? Czy na bóle? W pierwszym przypadku bez problemu.W drugim może być problem z refundacją. Raczej Bubundol bedzie pisał.
To też zależy, fajnie jak się znajdzie jakiegoś starego psychiatrę pamiętającego kompociarzy, mnie tacy Transteki 40mg na R'kę wystawiali %-D
  • 36 / 4 / 0

Ja mam psychiatre do którego chodzę od kilku lat i prowadzimy prywatną substytucje. Przepisuje mi bez problemu 12 opakowań Bunondolu 0,4 i starcza mi to na półtora miesiąca. Trzeba szukać po prostu psychiatry który pracował na oddziale detoksykacyjnym i ma pojęcie o leczeniu substytucyjnym i leczeniu osób uzależnionych od opiatów. Taki lekarz będzie wypisywał leki bez problemu. Wypisywał mi nawet Oxycontin bo powiedziałem mu że chciałbym spróbować go zamias bupry i nie było problemu.

Antynarkotykowe reality show

Festyny, kolonie i pogadanki – tak wygląda w Polsce profilaktyka antynarkotykowa. Jerzy Afanasjew rozmawia z dr. Agnieszką Pisarską z Zakładu Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Częstochowscy policjanci zamieszani w handel dopalaczami?

Jak donosi dziś „Gazeta wyborcza”, we wtorek na polecenie Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury zatrzymanych zostało trzech policjantów z Częstochowy.
  • 511 / 28 / 0

@ErniErnolds Takiego lekarza znalesc to " sukces " ktory sie nie boi wypisac wiekszej ilosci opio itp .. cos o tym wiem .. lekarze boja sie leczyc pacjentow bolowych .. niestety taka jest prawda .

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 2768 / 1001 / 1

Wszystko zależy od lekarza. W pierwszej kolejności kierowałbym się do tych którzy pracują na szpitalnych onkologicznych oddziałach leczenia bólu. 100% pewności dają także lekarze medycyny paliatywnej. Oni się niczego nie boją, bo to oni tworzą standardy leczenia i nie ma nikt w NFZ jak ich podejść.

Co do psychiatrii. Jedno ale. Zawsze w papierach będzie że to leczenie psychiatryczne (a nie paliatywne, czy przeciwbólowe, czy każde inne). W takim przypadku za każdym jednym wydarzeniem (jak stłuczka np) jedziecie na obowiązkową konsultację psychiatryczną (2h max, ale to trata czasu i niepotrzebne nerwy).

PS. Żeby była jasność. Na onkologicznych oddziałach leczenia bólu leczą także schorzenia nie onkologiczne. Takie jak uszkodzenia kręgosłupa, neuralgie, połamane i źle zrośnięte kości itd itd. Jak ktoś potrzebuje tak na prawdę na Cito zabiegu termolezji, neurolizy itd piszcie pw. Jestem w stanie skierować was do fachowca, który był wojewódzkim konsultantem ds med. paliatywnej przez 12 lat i robi doskonale te zabiegi. Termin około 10-20 dni max oczekiwania w zależności od obłożenia oddziału. Wszystko bezpłatnie na NFZ. Musicie mieć tylko badanie obrazowe pokazujące schorzenie i najzwyklejsze skierowanie na oddział leczenia bólu.
Mnie robił już 3 razy i powiem wam że za każdym jednym razem ból z silnego, bądź bardzo silnego (7-9 w skali) spadał do 1, 2 no 3 max. Na 6-10 miesięcy spokój z jakimkolwiek bólem.Ktoś kto wie co to ból zrobi wszystko by móc przez choćby 6 miesięcy go nie odczuwać.
  • 1820 / 244 / 0

To się do Ciebie odezwe w tej sprawie @DexPL , bo na ten moment nie kwalifukuje się do operacji a mam rozjebany bark i dochodzi czasem do 20 zwichniec w tygodniu (termin operacji w szpitalu w 22, a moj prowadzacy ortopeda/chirurg ma duze obawy, bo reka slabo trzyma sie mi juz i mam hipotonie - w oryginale mial mi artoskopie czy jakos tak zrobic, mam nawykowe zwichniecie stawu barkowego, gdzie nawet czasem wybudzam się z krzykiem w nocy, bo nie tak sie poruszylem i jeb zwichniecie + ogarniam sobie na to tez teraz stopien niepelnosprawnosci). Nie życzę nikomu, czasem w ciagu dnia dobrych kilka zwichniec potrafi wymeczyc psychicznie (chodze do psychiatry), do tego ograniczona sprawnosc ruchowa, porażka + nieruchomość nadgarstka po nieudanej operacji zespolenia i umiejscowienia w wlasciwym miejscu kosci łódeczkowatej
  • 2768 / 1001 / 1

Koniecznie. 3 lata czekać w tym wieku to paranoja w takiej sytuacji. Renta ci się należy! LOL. Pisz pw.
  • 436 / 34 / 0

Buprenorfine bralem raz w zyciu jedna tabletka pod jezyk i godzinami faza lekko morfinowa. Super alternatywa dla walacych po kablach morfine.
  • 36 / 4 / 0

08 listopada 2019Mefistofeles1945 pisze:
Buprenorfine bralem raz w zyciu jedna tabletka pod jezyk i godzinami faza lekko morfinowa. Super alternatywa dla walacych po kablach morfine.
TO ile ty tej morfiny brałeś chłopie?!:D Ja biorę w tej chwili 10 tabletek bunondolu 0,4 czyli 4mg co odpowiada 400mg majki, dwa razy dziennie po 5 i nigdy nie czułem nawet lekkiego zgrzania :D Pozazdrościć ci w takim razie paniczu:D
Mi mój lekarz zawsze mówi że jak będę czuł się odurzony to mam zmniejszać dawkę o 0,2mg ale odurzony się niestety nigdy nie czułem :) Mnie bupra w ogóle nie robi tak samo jak nie robi mnie oksykodon którego przerabiałem po 400mg na jeden wieczór więc mam po prostu pecha i tolerancje z kosmosu. Kiedyś w jeden weekend przerobiłem 5 gramów czystej, laboratoryjnej majki w proszku którą dostałem od pani pracującej w laboratorium którą ruchałem i ona w podzięce zaopatrywała mnie w takie specyfiki. Poza helem iv to najmocniej w życiu porobiła mnie petydyna i ten opioid wspominam najmilej. Byłem tak zgrzany że trzymałem mocz ze dwie godziny bo było tak przyjemnie że nie chciało mi się wstawać z łóżka. Nigdy później po żadnym opio nie miałem takiej fazy jak po petydynie a przerobiłem sporo stuffu i z dawkami też nie pierdoliłem się w tańcu :)

==================================================================
08 listopada 2019michass90 pisze:
@ErniErnolds Takiego lekarza znalesc to " sukces " ktory sie nie boi wypisac wiekszej ilosci opio itp .. cos o tym wiem .. lekarze boja sie leczyc pacjentow bolowych .. niestety taka jest prawda .

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Jeśli mieszkasz w dużym mieście to nie ma z tym problemu tylko musisz szukać lekarza który specjalizuje się w leczeniu uzależnień. Lekarze też na swoich stronach czy profilach na znany lekarz opisują przebieg swojej kariery zawodowej. Ja znalazłem takiego który pracował na oddziale odwykowym i współpracował z prywatną kliniką leczenia opiatowców więc byłem pewny że mi pomoże i tak się stało. Zawsze bierze pod uwagę moje sugestie bo wie że znam swój organizm. Konsultuje ze mną też zawsze jakie leki ewentualnie dołączyć itp. Byłem też z nim całkowicie szczery i opowiedziałem mu że ćpałem latami właściwie wszystkie opio i doświadczenie mam w tym ogromne dlatego znaleźliśmy wspólny język. Chłop mi z nieba spadł. W momencie kiedy już chciałem ze sobą skończyć znalazłem jego profil na znany lekarz i przeczytałem że specjalizuje się w uzależnieniach od opio. Uratował mi życie i z dnia na dzień wprowadził leczenie po którym czułem się doskonale. Zero skręta. Jeśli ktoś mieszka w Szczecinie lub okolicach mogę dać namiary na niego.

Scalono. Nepenthee
  • 912 / 62 / 19

Zalecza Wam skręta bupra po helu i.v.?

Podkreślam, że chodzi mi o osoby biorące dożylnie (na dtx palacze helu nawet czuły wjazd po 0,2mg tabsa Bunondolu... A ja na zgięciu maksymalnym na o wiele wyższych dawkach).

Ja przeszłam na Bunorfin s.l. i coś tam pomógł, ale ledwo wstaje z łóżka (a przedtem w tym łóżku to leżeć nie potrafiłam). Ale nie usuwa mi skręta i nie czuję się nawet w miarę normalnie, jak to powinno być w przypadku brania bupry na skręta. Ledwo to w ogóle piszę.

Raz huknęłam Bunorfin pokruszony i.v. i jeden chuj - bez różnicy.
Użytkownik zbanowany
  • 152 / 14 / 0

Żeby przejść na bupre wystarczy prywatny psychiatra który ją przepisze? Długo można na niej ciągnąć? Daje fazę czy tylko niweluje głody?

Wybaczcie ale nie mam sił przeglądać stron tego tematu na skręcie
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 41 uczestników Wejdź na czata