Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 230 / 16 / 0

ćpaki mam takie pytanie
wiadomo że trzeba jak ognia unikać brania bupry jeśli jeszcze działa na nas jakiś inny opioid bo może to spowodować wyparcie tegoż opioidu i natychmiastowego skręta tzw. precipitated withdrawal

pytanie brzmi co robić jeśli już takie okoliczności wystąpią, powiedzmy że już mamy wrażenie że można wziąć buprę, bierzemy ją ale jednak zaczynamy się czuć coraz gorzej - co robić? brać więcej bupry, małe dawki bupry co chwile, szukać jakiegoś mocnego pełnego agonisty np majki żeby się zaleczyć?

jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia z tym to proszę o odpowiedź

co do blokowania przez bupre innych opioidów to zależy - ja np. będąc na niej mogę zarzucić sobie kodę czy majke i czuje je dość dobrze, może trochę słabiej ale jest w miarę ok
po takim wrzuceniu normalnego opio będąc na buprze też odczekuje te co najmniej 24 godziny do następnej dawki plastra (to konieczne czy nie w takim wypadku?)
  • 214 / 35 / 0

Mój kumpel buprą zjebał sobie pierwsze iv w życiu, bo się nasączył, lecząc skręta po kodzie i nie pomyślał o tym, żeby poczekać te trzy dni co najmniej.
No i potem zdziwko, jak mu robiłam pierwszego strzała i zero wjazdu. Działanie co prawda poczuł, ale oczywiście dużo słabsze i krótsze.
Zresztą poznaliśmy się tutaj, jak to czytasz to pozdrawiam i odpisuj mi na Signalu :D

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Chcieli przed policjantami ukryć się z marihuaną pod kołdrą

Dzielnicowi skierowani do awantury zatrzymali dwóch młodzieńców z konopiami indyjskimi. Wystraszeni 18- i 19-latek próbowali się ukryć razem z częściowo pociętym krzakiem na łóżku pod kołdrą.
  • 7384 / 876 / 0

@Czary
Więcej bupry (choć nie piszę z doświadczenia, a tego co przeczytałem w necie).
  • 69 / / 0

12 września 2019Jaylin pisze:
Mój kumpel buprą zjebał sobie pierwsze iv w życiu, bo się nasączył, lecząc skręta po kodzie i nie pomyślał o tym, żeby poczekać te trzy dni co najmniej.
No i potem zdziwko, jak mu robiłam pierwszego strzała i zero wjazdu. Działanie co prawda poczuł, ale oczywiście dużo słabsze i krótsze.
Zresztą poznaliśmy się tutaj, jak to czytasz to pozdrawiam i odpisuj mi na Signalu :D
Po co brać buprę dożylnie? Gdzie tu jest sens, gdzie logika?
  • 214 / 35 / 0

Chodziło mi o to, że buprą się nasączył wcześniej, a potem robiłam mu iv z majki i nie poczuł wjazdu. O to mi chodziło, możliwe, że niedokładnie się wyraziłam.
  • 10 / 3 / 0

Cześ,

Czy będąc na buprze można wziąć inny opioid? Np. tapentadol?
Lecze ból neuropatyczny i biorę wysokie dawki bupry. Lekarz neurolog zalecił włączyć tapentadol.
Oczywiscie powiecie - powinnam sluchac sie lekarza, ale ja juz mialam tyle zlych doswiadczen z lekarzami i takie skutki uboczne po ich pomysłach (nie tylko z lekami), że wolę się sama dowiedzieć też jakie mogą być skutki takiego połączenia.

Znalazłam info na ulotce tapentadolu że w łączeniu z buprą ''nalezy zachować ostrożność'', ale znalazłam też opis jakiegoś ciężkiego przypadku chorego, któremu podawano jednocześnie oxy, bupre i tapentadol...

Ktoś doświadczony może się wypowie? Jutro idę do lekarki od bólu, ale ona nic umie doradzić (sama nie wiem jak zostala lekarzem z takąwiedzą) i z reguły to ja jej mówię co ma wypisać, więc sama muszę się przygotować do tej wizyty... Inni lekarze jednak ignorują kompletnie ból i NIC nie chcą przypisywać albo dają leki przeciwpadaczkowe, po których mam straszne jazdy, nie moge ich brać. Po kryzysie opioidowym w USA, to w Polsce też nikomu nie chcą przypisywać opioidów, nawet chorym, to jest masakra jakaś.
  • 1129 / 323 / 0

Można, ale w większości wypadków nie ma to sensu ani rekreacyjnie ani przeciwbólowo. Żeby miało to sens albo opioid musi mieć nietypowy mechanizm i profil działania (tramadol, tapentadol właśnie) albo silniej niż buprenorfina wiązać się z receptorami (nieużywany u nas hydromorfon). "Należy zachować ostrożność" - to zawsze ci napiszą przy łączeniu opio z opio albo z innymi depresantami, to nic dziwnego.

Możesz brać tapentadol i tramadol, bo w nich przeciwbólowo zadziała komponent SNRI a nie opioidowy. Innych opio nie ma sensu ani do ćpania ani do leczenia bólu.
  • 2592 / 919 / 1

Nie łączenie buprenorfiny z innymi opioidami to pochodna badań z lat 80tych XX wieku. W czasach gdy nie do końca znano receptory opioidowe. Powstała na sutek tego fobia łączenia bupry z innymi opioidami, Współcześnie, w terapii bólu, powszechnie łączy się buprę z morfiną, oxycodonem, tapentadolem, uzyskując prawie za każdym razem zadowalające rezultaty w zakresie redukcji bólu.
Oczywiście mowa o dawkach medycznych, a nie rekreacyjnych.
Także jeżeli masz opcję łączenia, to połącz i zobacz jak działa mix. Jeżeli będzie ok, to stosuj. Jeżeli będzie coś nie tak, to wróć do pierwotnego planu leczenia.

Dorzucam materiał z badań nadbuprą i jej zastosowaniem w analgezji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1894 / 306 / 2

Jeśli chodzi o rekreację, przez buprę (nie mówię też o wielotygodniowym nasączeniu jeśli długość owego ma wpływ na to) przebija się oksykodon oraz.... kodeina. Oczywiście, nie ma mowy o 100 % działaniu, takim, gdy bupry nie bierzemy, ale przebitki czuć. DHC i morfinę dużo trudniej się przebija. DHC właściwie w ogóle nie czuć na buprze. Ot takie ciekawostki, empiryczne, alogiczne z punktu widzenia nauki.

Tak bezsensowne próby dyktowane były tym, iż gdy dostanie się już "normalne" opio a nie chce się czekać 2-3 dni na wyjście bupry z receptorów, robione zostały próby, co i jak zadziala jeszcze na buprze. Nie popieram dobierania będąc na substytucji, bo to nie ma sensu. Już lepiej zapodać jakieś benzo, jeśli czujemy psychiczne ssanie na coś, owe idealnie się komponują z buprą.
  • 2592 / 919 / 1

Guccilui. Ty piszesz o działaniu rekreacyjnym i "przebijaniu" się leków przez buprę, a ja o działaniu przeciwbólowym i obiektywnie dobrych skutkach synergicznego działania 2 leków jednocześnie.
@ianles wyraźnie pyta o działanie analgetyczne a nie o ujebanie się.
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata