Zaburzenie postrzegania spowodowane halucynogenami i innymi(!) środkami (HPPD)

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 686 Strona 69 z 69
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Witam mam taki problem spozywalem ciagle alkohol na kacu stresy drzenie itp, az pewnego dnia budze sie i czuje sie na fazie do dnia dzisiejszego mija juz 5 lat bylem u psychiatry leki przez 3 lata i nic. Do tego snieg optyczny, szumy uszne, mety, powidoki, smugi, blyski, rozmazany wzrok, wiem ze to derealizacja tzw dysocjacja. Nie bralem zadnych narko ani rc. Kawy i papierosow nie biore i nie pale.Jak sie wyleczyc suplementacja czy czyms innym? Jakie zmiany zachodza w neuroprzekaźnikach?

Przeniesiono do działu Opisz swój przypadek. taurinnn

@Gondodi edit: scalono z HPPD - blackgoku
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 666 / 0

02 listopada 2019Gondodi pisze:
[...] Do tego snieg optyczny, szumy uszne, mety, powidoki, smugi, blyski, rozmazany wzrok, wiem ze to derealizacja tzw dysocjacja. [...]
Same te zjawiska to nie jest derealizacja ani dysocjacja, te dwie ostatnie po prostu łączą się w jednostkę, na którą chorujesz, a ten cały bagaż różnych percepcyjnych zaburzeń zapewne jest właśnie spowodowany stosowaniem leków psychiatrycznych, ciągłymi zmianami etc. Może tak być, że po ustaleniu jednego konkretnego zestawu one przeminą, przy czym potrzeba sporo czasu.

Na "wojnie z narkotykami"

Od ich zażywania umiera tysiące ludzi. Budzą silny sprzeciw osób o konserwatywnych poglądach. Równocześnie badania pokazują, że psychodeliki pomagają w leczeniu depresji, PSD, uzależnień i lęku związanego ze śmiercią. W książce o przewrotnym tytule: "Czy psychodeliki uratują świat?" Maciej Lorenc o narkotykach rozmawia z ekspertami.

Dorośli "ignorują" łatwy dostęp dzieci do narkotyków

Większość dorosłych 'żyje w niewiedzy' na temat dostępności narkotyków dla najmłodszych - oceniło czterech komisarzy ds. dzieci w Zjednoczonym Królestwie. Jednocześnie eksperci są zmartwieni faktem, że coraz więcej młodych ludzi sięga po niedrogie narkotyki klasy A.
Rejestracja: 2019
  • 17 / / 0

mam hppd 2 lata zaraz 3 i nie przeszło ani nie zmalało według mnie największym winowajcą był DXM w ciągach ale jak odstawiłem dragi na rok to mi przeszło i o dziwo wróciło po mefedronie tak samo jak było wcześniej... trawka też mogła mieć na to wpływ
troche offtop ale szczerze mówiąc jestem z niego zadowolony.
taka jakby blokada i nauczka żeby nigdy więcej do tego nie wracać ;D
Rejestracja: 2017
  • 242 / 62 / 0

Mi juz permanentnie towarzysza lekkie wizuale ale to w sumie na plus - tak jakby sobie ustawienia grafiki zmienic w grze :halu:
Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0

które substancje są najbardziej skłonne do wywoływania hppd? mam dość sporo nowych w planach, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć, których unikać
Rejestracja: 2014
Użytkownik nieaktywny
  • 3297 / 784 / 2

Nadużywane ketony i psychodeliki. Co do tych drugich HPPD może wystąpić po jednorazowym zażyciu
Posty: 686 Strona 69 z 69
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 138 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości