Klonazepam - wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 83 / 5 / 0

Do alpry mnie nie ciągnie. Zresztą nie brałem tak długo. Mam dwa opakowania nie ruszane i chcę traktować doraźnie w napadach lękowych. Za to z clonem... wkręciłem się porządnie. Nie wiem od czego to zależy, jakiś preferencji osobowościowych. Nawet nie mam w sobie motywacji i chęci żeby się z tego wycofywać i samo to w sobie jest już dla mnie problemem. Nikogo nie mam, dziewczyny, żony, dzieci i same nieudane związki. Wszystko rozpierdalam przez swoje emocjonalne toksyczne uzależnienia od ludzi na których mi zależy. Mam tylko pracę która mnie napędza. Do dupy z takim życiem, clon przynajmniej na trochę pozwala poczuć ulgę psychiczną i fizyczną. Nie będę się tutaj żalić, i tak nie mam nic do stracenia
  • 558 / 66 / 0

Przynajmniej spróbuj powoli schodzić z dawek, jak dobrze to rozegrasz to nawet nie odczujesz. klon na prawdę upośledza, też miałem okres, że się wkręciłem i działał na mnie najlepiej, ale widzę co się dzieje ze sprawnością psychofizyczną. Piszę posty po pół godziny jeden, gubię wątek, zapominam o czym myślałem przed dosłownie 2-3 sekundami, nagłe braki skupienia...Po żadnym benzo nie miałem nic podobnego, a nawet nie brałem często. Na szczęście już się z tego praktycznie wycofałem.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Komisje Izby Gmin chcą, by posiadanie narkotyków było legalne

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.
  • 349 / 103 / 0

Na mnie klon działa najlepiej ze wszystkich benzo, właśnie o dziwo przez to że nie upośledza tej sprawności psychofizycznej w znacznym stopniu. Oczywiście dawki maksymalnie 1mg przy niskiej tolerancji, bo przy 2mg już faktycznie można dostać małego mindfucka. :D
  • 558 / 66 / 0

Tak, miałem na myśli szczególnie >2mg, ale imo nawet przy 1mg branym przez dłuższy okres czasu upośledza bardziej niż inne benzo. Oczywiście nie miałem na myśli upośledzenia "na fazie", tylko oddziaływania leku na organizm po jakimś czasie użytkowania, jak dla mnie sieje w nim największe spustoszenie, jeśli chodzi o skręta to też jest w czołówce, biorąc pod uwagę długość i ryzyko padaki.
  • 4230 / 594 / 16

Spoiler:
  • 349 / 103 / 0

@hammerzeit Wiesz, w sumie to jakby nie patrzeć to każde benzo zażywane w długich ciągach powoduje po jakimś czasie rozpierdol w głowie. Które najbardziej? Nie jestem w stanie określić, bo najdłuższy ciąg jaki miałem to 2 miesiące i właśnie na klonie. Niestety było to jakiś czas temu i teraz już nie jestem sobie w stanie przypomnieć jak funkcjonowałem w tamtym okresie, choć na 100% jestem pewny że te objawy jak pogorszenie pamięci, brak koncentracji i inne tego typu zaburzenia występowały. Tego w ciągu na benzo niestety nie da się uniknąć, może za wyjątkiem jakiegoś klorazepatu - ale to tylko domysł bo nigdy tego benzo nie brałem.

A co do zejścia pełna zgoda - może sam proces schodzenia i odstawiania nie jest aż tak bardzo bolesny, jeżeli robi się z głową (mam tu na myśli cały czas krótkie ciągi). Problemem jak dla mnie był bardzo długi czas rekonwalescencji psychiczno-fizycznej po odstawieniu, bo trwało to około 1,5 miesiąca zanim mogłem stwierdzić "już czuję się w 100% dobrze". Przez te 1,5 miesiąca depresja, nieuzasadnione niepokoje (chociaż to mijało z czasem), oraz napięcie/drżenie mięśni, sporadyczne mioklonie. klon bardzo mocno miesza przy progu drgawkowym i to ewidentnie czuć na odstawce. Bez leku przeciwpadaczkowego nie ma nawet co zabierać się za jego odstawkę.

Branie doraźne IMO też mija się z celem, bo aby pojedyncza dawka opuściła w pełni organizm potrzeba naprawdę dużo czasu, i nawet biorąc raz w tygodniu tak naprawdę ciągle we krwi znajdują się jakieś resztki klona, które też przecież wpływają jakoś na ogólne funkcjonowanie układu GABA powoli go rozregulowując. (Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi).

Ogólnie bardzo lubię klonazepam, ale zraził mnie do siebie ostatnio tym, że po tygodniowym ciągu na dawkach dobowych do 2mg (najczęściej 1mg systemem 1-0-1) pojawiły się już objawy z odbicia które uprzykrzały mi życie przez około 1,5 tygodnia. No ale moje GABA już trochę w życiu przeszło, więc za taki obrót spraw mogę winić jedynie siebie.
  • 428 / 34 / 0

klony są spoko. Dziś 4 x 2mg i kawka czuje sie swietnie i ta taka mgiełka ala etizolam pills rc się włączyła. Luz.
  • 327 / 33 / 0

Spadek funkcji poznawczych i trochę pamięć to niewątpliwy minus brania tego w ciągu. Mój trwa od połowy lutego na 1mg i czuję ten brak skupienia i chęci napisania czegoś co muszę. Wiem, że podnosząc dawkę byłoby lepiej przez chwilę ale zaczynam zamieniać na diazepam i pomału ciąć. Na samym diazepamie (5-10mg) nie miałem takich problemów.
  • 428 / 34 / 0

A ja jestem wlasnie z natury analitykiem. Za duzo mysli za duzo kalkulowania, klon pomogl mi zyc prostolinijniej, prosto i przede wszystkim latwiej. Nie mysle do 4 rano o calych swoich zadaniach na dzien kolejny, żyję prościej.

Na pewno polecam intelektualistom, ktorzy non stop zabiegani zyciem myślą o bzdurach do późna w nocy.
  • 2113 / 400 / 154

@up Uważaj, bo z takim podejściem łatwo się wjebać. klony na ciężkie lęki, na drgawki, na uspokojenie w kryzysowej sytuacji - tak, klony na codzienne niepokoje i problemy dnia codziennego - NIE! To prosta droga do uzależnienia, benzodiazepiny (zwłaszcza tak silne) są przeznaczone do stosowania doraźnego lub krótkoterminowego. Uważaj i zdrowia życzę.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata