Mak - wątek ogólny

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

lol

• 3535 / 480 / 0

Nie wydaje mi sie, ze "najczesciej ma fioletowe"

A dziko rosnie czasem, ale najczesciej tam jak obok cos bylo sadzone

Tez mak sie "polepsza" i alkaloidy sie zwiekszaja im dluzej rosnie coa takieto kiedys czytalem
  • 2382 / 147 / 0

O, to kolega ma szczęście. Osobiście dzikusów nigdy nie spotkałem. Jednak wydaje mi się że dość szybko ,,zanika" na stanowisku.

Reformę leczenia uzależnień trzeba skorelować z procesem modernizacji psychiatrii

„W Polsce jest ok. 100 tys. pacjentów uzależnionych od substancji odurzających, ale populację osób zażywających je w sposób szkodliwy szacuje się na ok. 300-400 tys.” — mówi dr n. med. Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, którego pytamy również o skalę uzależnień behawioralnych, planowaną reformę systemu leczenia uzależnień oraz walkę z narkotykami nowej generacji.

Protest mieszkańców Pragi przeciwko ośrodkowi dla bezdomnych i narkomanów w Szpitalu Praskim

Przy szpitalu Praskim ma powstać Centrum Pomocy i Redukcji Szkód dla osób uzależnionych oraz znajdujących się w kryzysie bezdomności. Miejsce to zostało wybrane przez władze miasta w ramach Komisji Dialogu Społecznego z NGO i instytucjami które zajmują się przeciwdziałaniem uzależnieniom (np. Krajowym Biurem Przeciwdziałania Narkomanii). Centrum Pomocy ma znajdować się w budynku, który jest częścią szpitala i jest odgrodzony od zamieszkanego terenu. Ten pomysł nie podoba się okolicznym mieszkańców.
  • 1945 / 76 / 0

14 kwietnia 2021junkiexl pisze:
@up Mak lekarski jak najbardziej rośnie dziko, myślę że ziarna może rozsiewać wiatr, szczególnie często można go spotkać na hałdach ziemi, często rośnie kilka lat w tym samym miejscu. Najczęściej dziki Mak lekarski ma fioletowe płatki, czasami białe.
Jak każda roślina, mak ma kilka sposobów rozsiewania się. Po pierwsze, oryginalnie makówki otwierały się i rozsypywały nasiona dookoła. Więc prawie zawsze na tym samym stanowisku rósł. Po drugie, osłonki mielinowe nasion maku nie są trawione przez ptaki. Ale już mleczko tak, więc na dalekie odległości, tak jak wiele innych roślin, polega na zwierzętach, które wysrają nasiona (wraz z naturalnym nawozem) na innej miejscówce.

Zwróćmy jeszcze uwagę, że dzisiejszy mak jest przede wszystkim uprawny, a więc wyselekcjonowany pod kątem pewnych cech, niekoniecznie łatwości samoistnego rozsiewania się.
  • 27 / 4 / 0

Dziś i jutro sadze jeszcze raz. Pewnie według większości z was za późno, ale na opakowaniu pisze kwiecień/maj. Zobaczymy czy tym razem coś będzie. Ostatnio nie wyszło przez mrozy i śniegi. Na ile tripów może pozwolić 25 roślin przez nacinanie i zbieranie mleczka 3 krotnie? kody wystarcza mi 300mg (te same receptory?).
  • 2382 / 147 / 0

@sclyzz na ani jeden trip, to nie psychodelik ;) 25 roślin to bardzo mało, jak będą małe i słabe to i na 1 raz będzie mało.Co siejesz? Jaka odmiana? Dużo zależy od warunków w jakich rósł mak. Na 1 roślinie może być kilka-kilkanaście makówek. Może być na 1 a może na 5 razy. Wróżenie z fusów.

lol

• 3535 / 480 / 0

04 maja 2021sclyzz pisze:
Dziś i jutro sadze jeszcze raz. Pewnie według większości z was za późno, ale na opakowaniu pisze kwiecień/maj. Zobaczymy czy tym razem coś będzie. Ostatnio nie wyszło przez mrozy i śniegi. Na ile tripów może pozwolić 25 roślin przez nacinanie i zbieranie mleczka 3 krotnie? kody wystarcza mi 300mg (te same receptory?).
jak dorodne makówki i dobry mak to na 2 razy
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 2323 uczestników Wejdź na czata