Mak - wątek ogólny

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 604 / 107 / 2

Też zawierają, by zmniejszyć objętość słomy najlepiej przemielić makówki w malakserze na drobne kawałki. Gdy będą już suche, wsypać do szczelnego pojemnika (np. 5-litrowa butelka plastikowa po wodzie mineralnej)
  • 8 / 3 / 0

Czy spotkaliście się kiedyś z dziko rosnącym makiem peoniowym? Dzisiaj odwiedziłem swoją miejscówkę (o której pisałem już kilka postów wczesniej) ale wbiłem się z drugiej strony, w miejsce w którym jeszcze nie byłem w tym roku i jestem w szoku. Naliczyłem na oko ok 400 makówek peoniowego co mnie zdziwiło bo jest to takie zadupie, że nie ma mowy żeby ktoś to wysiał celowo. Pzdro! :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Meksyk. Wpadli do ośrodka odwykowego. Egzekucja gangsterów

Kolejna fala przemocy ze strony karteli narkotykowych w Meksyku. W środę doszło do masakry w ośrodku odwykowym w mieście Iraputo w środkowej części kraju. Gangsterzy dokonali tam egzekucji na 24 przebywających tam osobach. To drugi atak na ośrodek odwykowy w ciągu miesiąca.

lol

• 2828 / 300 / 0

wcale nie bylbym pewien, ze to paeoniflorum
rownie dobrze moze to byc jakis P. somniferum var. laciniatum.

taka odmiana w takim miejscu - raczej nie jest to przypadek
moglbys wrzucic zdj z bliska bo za dobrze nie widac
  • 8 / 3 / 0

To peoniowy na sto procent i jest to przypadek. W tym miejscu oprocz makow rosnie w chuj roznych rodzajow kwiatow, duzo slonecznikow, truskawki, jakkies dzikie pomidorki itp. Naprawde dziwna miescowka, wg mnie moze były tam kiedys ogrodki dzialkowe, stąd ta różnorodnosc gatunkowa ;)
  • 647 / 57 / 0

Da się w jakiś sposob (oprócz spożywania) sprawdzić, czy Mak lekarski jest wysokomorfinowy czy ktoś maczał w nim brudne paluchy niszcząc nature przerabiając na niskomorfinowca? %-D

lol

• 2828 / 300 / 0

Moze kiedys rozsiewales mak w tym miejscu? Maki dziko rosnące zwykle rosną nieregularnie, a ten rosnie bardzo kompaktowo, raczej nie jest to przypadek w tym sensie, ze nie jest to dziki mak.

A co do peonii to można się pomylić. Bo na przykład ten 1 mak ze zdjęcia jest peoniowy, a ten 2 już nie. Tak więc można się pomylić.

Screenshot(13).png
Screenshot(14).png
.

Tak samo mak o typowym wyglądzie tzn. biało-fioletowe płatki może być wysokomorfinowy, ale może być i niskomorfinowy. I to już trzeba być ekspertem, żeby to odróżnić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 350 / 67 / 0

Ten drugi w takim razie jaki to jest?
  • 42 / 4 / 0

Ogarnąłem zajebisty patent jak nie pieprzyc sie z makiwara i hukac szybko;
Bierzemy bandaz, "wyciskamy" w niego makowki, potem go wygotowujemy na jakiejs chochli zajebanej starej i pukamy. Polecam Robert Makowicz.
  • 42 / 4 / 0

Proszę o scalenia, przerobiłem dziś w ten sposób moze z 15 makowek a siedze wygrzany jak pojebany oO, z tym ze chyba na jakis wyjatkowo mocny mak trafilem bo mleczko gorzkie jak skurwesyn i same makowki wielkie jak te uprawowe, musze zostawic kilka zeby byly na wysiew w przyszlym roku.
  • 474 / 36 / 0

Widziałem dokument o cpunach z Czech którzy robili to chyba w mniej więcej ten sam sposób https://m.youtube.com/watch?v=IdYZj9vmfi0 A jak wyciasz mleczko? Nacina się w miejscu tego "kolanka" i wyciąga po kropli z czesci z makówką i części z łodyga i wcierasz to w bandaz? (widzialem poradnik jak zrobić opium ale nie zrozumiałem w którym dokładnie miejscu się nacina)
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata