Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 2164 • Strona 217 z 217
  • 908 / 198 / 1
Awatar użytkownika
dajmon
Kompetentny
Kompetentny

Re: Yerba Mate
Post
@LiquidStranger
Do prania czterochlorek etylenu, a jak nie zadziała, to GBL.

@IamYourFather
Zależy ile wody lejesz do naczynia. Yerba działa moczopędnie, więc tak, można mówić o odwadnianiu. Jeśli nie zalewasz wystarczającą ilością wody, resztę trzeba uzupełnić pijąc wodę.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 6 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Re: Yerba Mate
Post
Mam taki problem z yerba mate, że mi się bardzo szybko nudzi. Mam takie okresy gdy piję ja codziennie i zapominam o kawie, następnie leży sobie w szafce miesiąc, dwa. Stosowałem zwykle brazylijską, grubo ciętą, z małą zawartością pyłu.
  • 3 / / 0
Awatar użytkownika

Re: Yerba Mate
Post
Uwielbiam Mate ale tylko czystą bez dodatków. Po prostu uwielbiam ten chamski smak yerby. Kojarzy mi się on z zalaną popielniczką (myślę ze duże grono ludzi przynajmniej raz w życiu przez przypadek na imprezie napiło się takiego wywaru np. z puszki po piwie :D )
Mam podobnie jak sebo001, pije yerbe okresami, ale myślę że nie wynika to z tego, że mi się nudzi. Po prostu lubię urozmaicać sobie życie na różne sposoby. Jakiś rok temu odkryłem cudowną siostre yerby, Guayusę. Jest jej fajną alternatywą.
Pić yerbę mogę tylko wtedy, gdy będę chociaż trochę aktywny fizycznie. Wtedy gdy mam siedzieć i nic nie robić, yerba mi nie służy, źle się po niej czuję. Wtedy wjeżdża guayusa, która ma jeszcze inne dodatkowe właściwości ale w sumie tu nie o niej.
  • 78 / 6 / 0

Re: Yerba Mate
Post
Ile trzeba wydać na początek żeby cieszyć się z yerba mate?
Uwaga! Użytkownik nieuzalezniony4 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 2164 • Strona 217 z 217
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.