Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 76 / 1 / 0

Zostawiać zalany susz na drugi dzień, czy nie?
  • 557 / 20 / 0

19 sierpnia 2018LOBO87 pisze:
Jaką yerbe byście polecili, jeśli oczekuję działania jak najbardziej euforyzującego? Aktualnie popijam Pajarito i spełnia swoje zadanie, ale może znacie coś lepszego? CBSe z guaraną też niezła, choć nie tak jak pajarito.
TARAGUI ENERGIA bez dwóch zdań piję ją kilka lat, codziennie działa wyśmienicie.

Przypływ energii, motywacja, euforia AAUUUUU

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Europarlament za szerszymi badaniami nad medyczną marihuaną

Europarlament przyjął w środę rezolucję wzywającą Komisję Europejską i państwa członkowskie do przełamania barier, które utrudniają badania naukowe i promowanie wśród pracowników służby zdrowia większej wiedzy na temat konopi indyjskich.
  • 2 / / 0

Tak jak napisał eiffel65 Taragui Energia jest serio mega. Do teraz pozostaje moja ulubiona mimo picia już wielu innych. Polecam z rączką na serduszku
  • 589 / 89 / 0

Skoro polecacie Taragui, to się skuszę. Chyba jej jeszcze nie próbowałem. A smakowo jak się prezentuje? Do jakich gatunków jest najbardziej podobna? Argentyńskie generalnie lubię najbardziej.
  • 1052 / 73 / 0

Kto pije Yerba Mate ten rucha tate
Ja się ze swoim chujem stykam
Więc Yerbe co dzień łykam
  • 589 / 89 / 0

Mam nadzieję, że powyższy wpis @SampleTube trafi tam, gdzie jego miejsce, czyli do śmietnika.

A w temacie: wypróbowałem Taragui energia, jest faktycznie mocna (aż za bardzo, po mocniejszym zalaniu z lekka mnie potelepało), smakowo ciekawa, chociaż Amanda Despalada jednak bardziej mi pasuje. Taragui ma jakiś taki ruderalny posmak, jakby w składzie była dosypka pokrzywy i podagrycznika :rolleyes: ^_^
15 września 2018Danaon pisze:
Zostawiać zalany susz na drugi dzień, czy nie?
Nie wiem, czy może to jakoś wpłynąć na jakość/szkodliwość napoju, ale na pewno do następnego dnia zmienia się smak, na niekorzyść.
  • 1052 / 73 / 0

Humorystyczna dygresja, bez spiny. Pije Yerbke i jest zajebista :D

100x lepsza od Kawy, a nawet Zielonej Herbaty. Obie używki potrafiły siąść na serducho, kawa to w ogóle potrafiła być 30 minutową stymulacją i 2 godzinną zwałą. Czasami nawet usypiała, co zostawić lepiej bez komentarza :rolleyes:

Yerba stymuluje psychicznie i to jest zajebiste. Liczba przeciwutleniaczy naprawdę za każdym razem mnie zadziwia, ta cudowna pianka która się utrzymuje nawet po 4-5 zalaniach

Coś pięknego
  • 389 / 10 / 0

Kupiłem sobie pajarito.
Wersja ekonomiczna (uboga) będę lał przez sitko.
Yerba power
  • 149 / 102 / 0

26 czerwca 2018trufla1989 pisze:
Piję yerbe mate dosłownie od kilku dni liczonych na palcach.Miałam już dość zielonej herbaty i ogólnie potrzebowałam odmiany.Wybrałam paragwajski klasyk cytrynową,ziołową oraz naturalną.
Mogę napisać,że działa zupełnie inaczej niż kawa(która mi nie sluzy).Jeśli chodzi zaś o walory smakowe miła odmiana,te aromatyzowane sa zajebiste w smaku a naturalna również niczego sobie(obawiałam się,że będzie strasznie i porównania do zalanych petów).Może i ma nutę tytoniową,dymną ale nie wykrzywia twarzy jak mocna gorzka kawa.
Pomimo leków yerba mate mnie trzyma w pionie i nie kłade się spac w ciągu dnia(co się często zdarzalo).Wróciła także ochota na pochłanianie książek,pojawiła się wewnetrzna motywacja oraz...do wyjścia z domu!U mnie to przełom,bo jestem z natury domatorką.Mam chęć jechać na wioske,na działke itd.

Kiedy w paczce klasycznej pajarito jest już niewiele dodaje na noc skóry z pomarańczy i przez noc yerba mate nasiąka mi naturalnymi olejkami cytrusów.Zdarzają się także skórki cytryn,zimą na pewno poeksperymentuje z mandarynkami.Rano je wyjmuje,są przeważnie wysuszone już i yerba ma piękny aromat,Trzeba uważać z tym,żeby nie porobiła się pleśń i nie polewać suszu w torbie sokiem z cytryny/pomarańczy.Wspaniały efekt wychodzi.
  • 4 / / 0

mnie niestety żeby yerba pobudziła muszę jej strasznie dużo wypić, ale i tak jest lepsza jak kawa, która prędzej mnie roztelepie jak pobudzi :/
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata