Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 116 • Strona 1 z 12
  • 460 / 3 / 0
Wie ktoś coś więcej o tej roślince ponad to co pisze na M.O.?? Jeśli działanie jest zbliżone do kavy, to może być warte zainteresowania(dla mnie przynajmniej).
Prawda, której nikt nie chce nawet za darmo.

Skręt jak tlen i browarków pare na prześwicie
Kolorowsze staje się szare życie
  • 99 / / 0
Nieprzeczytany post autor: kurzowy »
http://www.erowid.org/experiences/exp.php?ID=43433
raport z uzycia; na angielskiej wiki pisze, ze ma dzialanie sedatywne, przeciwlękowe i przeciwpadaczkowe
https://en.wikipedia.org/wiki/Erythrina_mulungu
http://www.rain-tree.com/mulungu.htm tu jest szerzej opisana
dwie dziurki w nosie i skończyłosie
  • 2129 / 26 / 0
Ta roślinka może być ciekawa. Zamówiłem trochę kory mulungu i zamierzam ją stestować, podobno ma działanie zbliżone do Kava Kava. Mozna ją pić pod postacią wywaru oraz ( co daje silniejsze efekty )- nalewki. Na stronach anglojęzycznych wyczytałem, że niewielkie ilości nalewki z mulungu wywołują efekty zbliżone do diazepamu ( relanium ). W swoim czasie zdam stosowną relację czy warto się z tym bawić.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja będę miał korę mulungu prawdopodobnie jutro. Czytałem kiedyś, ze można korę albo zalać spirytusem i zrobić ekstrakt alkoholowy albo gotować ok. 10 minut na wolnym ogniu.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Powiadają, ze działa podobnie do kavy kavy, dobrze by było, żeby istniała jakaś naturalna alternatywa.
Miałem wczoraj odebrać korę mulungu, jednak jeszcze nie doszła.
Gdzieś w zagranicznym sklepie widziałem ekstrakt mulungu 90 %. Myślę, że jak zdelegalizują kavę to sprowadzą do nas i ekstrakt.
@Toker, sprawdzałeś większe ilości kory ?scaliłlam AnnaS
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 729 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: Toker »
Plan:
Rozdrobnić, wrzucić te dwa duże kawałki niżej do kubka, zalać wodą ~80*C, zaparzać 10 minut, odkryć, 3 mieszać, wypić. Resztę zaparzyć w ten sam sposób po godzinie w razie braku efektów.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niestety, żadnych.

Woda stała się lekko mętna, z naprawdę delikatnym zielonkawym kolorkiem.
Wydaje mi się, że 80*C to zbyt mała temperatura. Wypiję to, po czym zaleję ten sam susz wrzącą i znów dziesięć minut.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dorzuciłem resztę kory i zalałem wrzątkiem. Zaraz będę odkrywał.
Cóż, odczuwam efekty już pierwszego zalania wodą ~80*C. Lekkie "rozjechanie" rąk (chcę coś napisać i zamiast trafić ręką wprost na klawiaturę, leci bardziej "półkolem" na klawisz.)

...zalana wrzątkiem jest bardziej zielona. Wygląda na silniejszą. Zaraz będę pił. Działanie już mi się podoba, choć jest naprawdę lekkie. Muzyka mi się podoba, ciekawy efekt.


Uspokaja, to napewno. Chce się usiąść i zrelaksować, nic więcej do szczęścia nie potrzeba. ;)
Zresztą, małą ilość użyłem. Następnym razem więcej.


Well, down the hatchscaliłam
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009 przez Toker, łącznie zmieniany 1 raz.
To see bee! To see sea: To see infinity, To see eternity! To city too - To see pee!
2C-B! 2C-C: 2C-I, 2C-E! 2C-T-2 - 2C-P!

Kładzenie ćpuna spać na trzeźwo to jak kładzenie żywego do trumny.
~ Lilia1

GG: 450537
e-Mail: FriendlyToker@gmail.com
  • 319 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Piroman »
Działanie sedatywne, przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, jak napisał kurzowy. Więc prawie na pewno będzie działało jak benzo/barbiturany. Najprawdopodobniej substancja GABAergiczna
Uwaga! Użytkownik Piroman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 729 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: Toker »
Jeszcze nie sprawdzałem. Czy mógłbyś pomóc mi i odnaleźć optymalną, odczuwalną dawkę w gramach? W ten sposób mógłbym wieczorem już zabrać się do prób.
To see bee! To see sea: To see infinity, To see eternity! To city too - To see pee!
2C-B! 2C-C: 2C-I, 2C-E! 2C-T-2 - 2C-P!

Kładzenie ćpuna spać na trzeźwo to jak kładzenie żywego do trumny.
~ Lilia1

GG: 450537
e-Mail: FriendlyToker@gmail.com
  • 2129 / 26 / 0
@ Toker, wszędzie jest mowa o użyciu " standardowego kawałka kory ", ale jako, że jesteśmy na ćpuńskim forum interesują nas większe dawki ;-) . A tak na poważnie, to użyłbym dwóch kawałków kory i zalał wrzątkiem.
Natknąłem się też na przepis na ekstrakt alkoholowy, w którym należało użyć 70 % alkoholu i 30 % wody + kora mulungu.
Tak naprawdę to niewiele wiadomo na temat tejże roslinki. Badania przeprowadzono na razie na szczurach którym podawano wodno - alkoholowy ekstrakt mulungu w wyniku czego szczury przestały się bać swoich naturalnych wrogów - min. kotów.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dzisiaj spróbowałem po raz pierwszy mulungu celem zweryfikowania tej substancji i znalezienia podobieństw do Kava Kava- w tym celu gotowałem przez kilka minut dwa kawałki owej kory a następnie wypiłem ( na pusty zołądek ).
Smak - przyjemny i lekki. Efekty pojawiły się po kilkunastu minutach, na początku byłem trochę zaskoczony, gdyż czułem się jak po małej dawce benzo albo kubku Kava Kava, to znaczy sedacja i błogostan były podobne do efektów kavy, natomiast brak było tej kavovej euforii i chęci do rozmów z innymi ludźmi. Dziwnie się troszkę po mulungu chodzi i wykonuje jakieś precyzyjne ruchy - które stają się takie " robotowate ". Efekt " narkotyczny " trwa jednak dość krótko i już pół godziny od wypicia włącza się mega zamółka - musiałem się położyć bo oczy zaczęły mi się same zamykać, nawet nie wiem kiedy usnąłem. Po kavie natomiast zasnięcie jest dla mnie sporym problemem.

Ogółem jako roślina uspokajająca i o działaniu nasennym mulungu ma spory potencjał ( czytałem, że większe ilości mulungu działają jak diazepam ), gdyby jeszcze wywoływała euforię, mogłaby śmiało zastępować Kava Kava.
Niemniej jednak, mam zamiar dalej eksperymentować z tą roślinką i być może, z jeszcze większymi jej dawkami.Scaliłam AnnaS
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 460 / 3 / 0
O, zapomniałem że miałem o tej roślince napisać. Próbowałem. Efekty były u mnie podobne jak u Kuby, tyle że o dziwo mocniejsze. Ale ja jadłem sproszkowany materiał więc moze dlatego efekty były intensywniejsze. Nie podobały mi się one, nie było tu takiego spokoju i leciutkiej euforii jak z kava kava, tylko silny zamół, lekkie odrealnienie i kłopoty z utrzymaniem równowagi. Ale komuś się to pewnie spodoba, tylko pijcie wywar.
Prawda, której nikt nie chce nawet za darmo.

Skręt jak tlen i browarków pare na prześwicie
Kolorowsze staje się szare życie
  • 151 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Toudy »
Moje doświadczenia raczej są porównywalne z Kubą, ale nie piłem na pusty zołądek więc możliwe że po takim wypicu efekty bylyby a raczej napenwo będą wieksze. W pewien sposób można ja porónwac do kava-kava ale raczej polecam ją pić wieczorem bo troche uspypia przy zejściu. Toker masz racja muzyka wchodzi świetnie i te specyficzny poruszanie się.
Gdzie teraz mogę dostać mulungu? Cos nie widzę w sklepach
Uwaga! Użytkownik Toudy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 729 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: Toker »
Chciałbym jednak wspomnieć o możliwym poddenerwowaniu dnia następnego. Niepokój, nerwowość, kurwica etc.
To see bee! To see sea: To see infinity, To see eternity! To city too - To see pee!
2C-B! 2C-C: 2C-I, 2C-E! 2C-T-2 - 2C-P!

Kładzenie ćpuna spać na trzeźwo to jak kładzenie żywego do trumny.
~ Lilia1

GG: 450537
e-Mail: FriendlyToker@gmail.com
ODPOWIEDZ
Posty: 116 • Strona 1 z 12
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.