Porównanie szkodliwości i bezpieczeństwa MDMA, MDEA, MDA w stosunku do innych substancji odurzających

Moderator: Stymulanty

Stteetart

Kompetentny
Kompetentny
395
209

Czyli 200mg (tyle ile ma zwykla pigula) to duzo za duzo?(moja waga 68kg)
Chciales sie uczepic na sile....

KaramakatE

103
33

Dałem link do chyba najbardziej poczytnego e-poradnika nt. MDMA, w którym podano orientacyjny przelicznik optymalnej dawki: waga używkowicza + 50, potem z kg przeliczamy na mg. Proste jak jebanie. Policz sobie i wyjdzie Ci, że w Twoim przypadku zdecydowanie nie powinieneś zarzucać całej.

Ja się niby czepiam na siłę, a Ty co chciałeś udowodnić tą uwagą o gramaturze standardowego dropsa? To wina substancji, że jej producenci upychają w tabsach zbyt duże dawki, narażając konsumentów na powikłania zdrowotne? Sam w temacie "najzdrowszych" RC bardzo przytomnie i sensownie zasugerowałeś, żeby nie patrzeć wąsko na substancje per se, tylko uważnie analizować szerszy kontekst: dawki, częstotliwość, suplementację, tryb życia itp. Nic, tylko podpisać się obiema łapami - piszę bez złośliwości, zupełnie serio.

Tylko czemu przy MDMA nagle robisz zwrot o 180 st. i zniuansowanemu, starannemu podejściu mówisz "nara", w zamian serwując denną propagandę jakby żywcem skopiowaną z broszur DEA i innych antynarkotykowych krzyżowców? Skąd ten brak konsekwencji i podwójne standardy? Serio zaczynam podejrzewać, że to nie defekt umysłowy (wydajesz się za inteligentny na to), tylko masz po prostu materialny interes w dissowaniu relatywnie nieźle przebadanych substancji, w zamian promując relatywnie słabiej poznane - i przez to potencjalnie bardziej szkodliwe - erceki. Zagrajmy w otwarte karty i napisz wprost: jaką wierszówkę zaproponowali Ci vendorzy, z którymi się kumasz?

Jak to jest prowadzić największą na świecie internetową encyklopedię narkotyków ?

Strona Kenana Sulaymana o nazwie PsychonautWiki jest internetowym źródłem informacji na temat ponad 300 środków psychoaktywnych....

Stan Michigan zalegalizował rekreacyjną marihuanę

Do stanów USA, w których marihuana do użytku rekreacyjnego jest legalna, dołączył wczoraj stan Michigan. Za legalizacją opowiedziała się większość wyborców w powszechnym referendum.

OdwiertKorzenny

102
65

Broń Boże nie sugerować się moją opinią :old:

Ale jak powszechnie wiadomo,
fajniej będzie wrzucić o setkę więcej niż setkę mniej %-D

stan po secie a po dwóch setach to zupełnie inna bajka, ale można to przepłacić zjazdem

Aczkolwiek, mniejsze dawki też potrafią dać satysfakcje, zależy od s&s :old:

A jak z szkodliwością MDA ?
Może mi to ktoś łopatologicznie objaśnić co i jak, a nie linkować, bo i tak chuja zrozumie

A mix MDA z MDMA ?

Czy piracetam, witaminy i jedzonko to odpowiednie zabezpieczenie ?

biernat

14

14 listopada 2017KaramakatE pisze:
Ponieważ moderacja skasowała mi post, w którym zamieściłem link do wyczerpującego opracowania nt. kwestii domniemanej neurotoksyczności MDMA (napisałem go w reakcji na szkodliwe uogólnienia szerzone przez @Stteetart), wklejam go ponownie tutaj:

Can MDMA (Molly, ecstasy) damage your brain?

Polecam zapoznać się każdemu, kto interesuje się ww. tematem i przeczytał porównanie toksyczności zamieszczone w poście wyżej.
Kurde! Super! Świetnie!
Ale nie znam tak angielskiego :(
Z chęcią bym to poczytał. Nikt nie ma tłumaczenia żadnego? Xd

KaramakatE

103
33

@biernat

Sorry, już dawno miałem odpisać ale ciągle mi umykało. Tekst jest naładowany specjalistycznymi terminami z zakresu medycyny, farmakologii, neurologii itp, a ja nie operuję takim słownictwem na co dzień. Podejmę się raczej tłumaczenia, bo to IMO wartościowa rzecz, ale to nie będzie szybka piłka - jak już się uda to poproszę o podpięcie na górze działu. Mam nadzieję, że w ten sposób raz na zawsze zamkną się gęby pseudo-kompetentnym, podpłacanym przez vendorów erceków trollom. Lub przynajmniej zaczną się skłaniać do bardziej zniuansowanego przekaz... sorry, propagandy i krypto-marketingu erceków (w końcu hajs od vendorów musi płynąć).

W skrócie: ryzyko neurotoksycznych powikłań wywołanych wywołanych MDMA oczywiście jest realne, nikt temu nie przeczy. Ale jedyny uprawiony, w świetle aktualnego stanu badań wniosek jest taki, że wystąpienie ww. zależy od wyższego (niż wskazane - podawałem już przelicznik) dawkowania, zbyt częstego ładowania, braku i/lub niewystarczającego nawodnienia w czasie tripowania, narażania organizmu na przegrzanie (to niestety częsty czynnik ryzyka, w końcu gros ludzi zarzuca emkę na tańce-hulańce), mieszania z alkoholem i/lub innymi używkami (szczególnie amfetaminami lub czymkolwiek, co również podnosi ciśnienie oraz temperaturę ciała oraz odwadnia i przyczynia się wypłukania witamin, elektrolitów), olaniem odpowiedniej suplementacji, z naciskiem na antyoksydanty.

Tak naprawdę odpowiednie harm reduction jest bardzo podobne, co dla większości innych stimów/euforyków. Mało i rzadko, uważać na miksy, obstawa odpowiednich supli itp. I można się w miarę bezpiecznie bawić. Oczywiście na sortach z zaufanych źródeł, ale to chyba truizm...

biernat

14

05 grudnia 2017KaramakatE pisze:
@biernat

Sorry, już dawno miałem odpisać ale ciągle mi umykało. Tekst jest naładowany specjalistycznymi terminami z zakresu medycyny, farmakologii, neurologii itp, a ja nie operuję takim słownictwem na co dzień. Podejmę się raczej tłumaczenia, bo to IMO wartościowa rzecz, ale to nie będzie szybka piłka - jak już się uda to poproszę o podpięcie na górze działu. Mam nadzieję, że w ten sposób raz na zawsze zamkną się gęby pseudo-kompetentnym, podpłacanym przez vendorów erceków trollom. Lub przynajmniej zaczną się skłaniać do bardziej zniuansowanego przekaz... sorry, propagandy i krypto-marketingu erceków (w końcu hajs od vendorów musi płynąć).

W skrócie: ryzyko neurotoksycznych powikłań wywołanych wywołanych MDMA oczywiście jest realne, nikt temu nie przeczy. Ale jedyny uprawiony, w świetle aktualnego stanu badań wniosek jest taki, że wystąpienie ww. zależy od wyższego (niż wskazane - podawałem już przelicznik) dawkowania, zbyt częstego ładowania, braku i/lub niewystarczającego nawodnienia w czasie tripowania, narażania organizmu na przegrzanie (to niestety częsty czynnik ryzyka, w końcu gros ludzi zarzuca emkę na tańce-hulańce), mieszania z alkoholem i/lub innymi używkami (szczególnie amfetaminami lub czymkolwiek, co również podnosi ciśnienie oraz temperaturę ciała oraz odwadnia i przyczynia się wypłukania witamin, elektrolitów), olaniem odpowiedniej suplementacji, z naciskiem na antyoksydanty.

Tak naprawdę odpowiednie harm reduction jest bardzo podobne, co dla większości innych stimów/euforyków. Mało i rzadko, uważać na miksy, obstawa odpowiednich supli itp. I można się w miarę bezpiecznie bawić. Oczywiście na sortach z zaufanych źródeł, ale to chyba truizm...

Ok rozumiem. Nieco poczytałem na translatorze to.
Akurat kiedy ja wrzucałem MDMA, to .... z alkoholem, amfetaminą, 3cmc, mj, 4cmc. Bez suplementacji i na tańcach, zbyt często ładowane (jakoś 300 dni w ciągu roku) i dawki rzędu 600/1000 mg na noc.
oh jo. Jaki człowiek był głupi %-D

Matrixar

11
25

xSimonzx pisze:
slv pisze:
przy tej temperaturze reakcje zachodzace w organizmie powodowaly zgon
Haha, ciekawe przy jakiej temperaturze w pokoju siedzisz i jakie reakcje w organizmie zachodza ze pierdolisz takie głupoty ;)
Przy temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza komórki organiczne zaczynają się rozpadać co prowadzi do śmierci organizmu, dlatego gorączka powyżej tej temparatury jest niebezpieczna.

Właśnie dlatego w organizmach żywych występują liczne procesy ochladzające organizm takie jak pocenie się, czy katar.
Są one bardzo skuteczne, dlatego nawet kiedy na zewnątrz panuje temperatura wyższa niż 40 stopni jesteśmy nadal w stanie utrzymać odpowiednią temperature 36.6 stopni, dlatego wysoka temperatura w pokoju nie może zaszkodzić.

Być może również zauważyłeś kiedyś jak na dużym słońcu twoja skóra zaczynała się spalać? Wyobraź sobie że dzieje się to z każdą komórką. ; )

Ciekawe ile uwazales w szkole że pierdolisz takie głupoty

Wróć do „MDA, MDMA, MDEA”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata

AwatarxSzuLeRx  75a6953836ac6533d88be07066ab3ea7TimToMit  AwatarMrMagnificus  AwatarMendeleev  AwatarGanjaBot  3981f620a35c9430c5edbac6a428095aknt8841  AwatarTripowicz  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  d15900dd5f29cadf93ab97680fd9eb02hydrochlor  AwatarPierwotnyWilk  AwatarCzarli Hustle  AwatarCristianoTramaldo  4ae44d6f8a3a9fcadcb73c4d81b3706aMaleCoNieCo  AwatarZX  AwatarPsychopath  AwatarBetterThan  bc00ace87234b7d0df2ae5a6626ce610Kokorari  AwatarAmffaa  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  Awatart.rydzyk  AwatarTiHKAL  843881ac4a55b05751e222b2f6e2e2a6Iskolaska  Awatarunknown  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  dff4fa6c4ef3616848c6b47db47a7885jartexxx  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  e8bc20f482f69e9da82110920f909ba4statyczny  AwatarInfamis  df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  AwatarLutenson  AwatarSem  671e56fba73315a24cdd571d3fe52749DrsRaker  AwatarJakub777  Awatarpomasujplecki  AwatarSpOkOjNA  AwatarKucharzMietek  AwatarDemis  29384162fbb37bd1fd7c7befdf8ff644itirritate  a610943dc2b70a0e06ac9b3b37f3e203RickSanchezz  e93a3e7c6870484aee6221c5a9d74347rawiak  49a1c758aef9fd331a96997b7dc253c2Braak  Awatarturururum  AwatarOstry215  0d9fd24295ff77b190ecdbe26ebe9309Szarisza  Awatarblackgoku  AwatarZieloonyWidmo  6bdf406655c9e9ff31d9890b99ffcea3Belzebub8811  AwatarvoLsky  Awatarsfiksowany  Awatarkapinoga  AwatarUJebany  AwatarRapunzel  AwatarAlembik  Awatarrozgar  AwatarEvilDead  c238c809a4251e5e78f67d326f4c1c32guadelupe  AwatarAnnawolanin  eb08affbcf4b1f9ea463ad5edf461ac5euforiaaa