NaSSA: Mianseryna (Tolvon, Miansec, Lerivon) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 700 Strona 70 z 70
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 172 / 21 / 0

Też macie niesamowite sny po mianserynie? Ja mam takie lucid dreamy, realistyczne w chuj, czasem koszmary a czasem jak z filmów Marvela sny. Dziś np. śniłem, że pływam w oceanie,miałem też lotnie i szybowałem sobie tuż nad falami oceanu, na zmianę z pływaniem w nim. Pamiętam słoną wodę i prawdziwy strach przed rekinami.
Rejestracja: 2009
  • 1230 / 183 / 0

To norma przy takich lekach. Ja po mirtazapinie (krewniaczka miansy) też miałem mocno odjechane sny, niestety najczęściej były to koszmary. W jednym śnie byłem jakimś superbohaterem nawet co latał na takim czymś jak green goblin w spidermanie i sen w scenerii mrocznego miasta. W sumie te sny o ile nie są realistyczne i koszmarne to fajne zjawisko ale przy dłuższym stosowaniu leku zanika.

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Szczecin. Prokuratura: takiego śledztwa w sprawie dopalaczy jeszcze nie było

W toku postępowania prokurator zabezpieczył 2 miliony złotych w gotówce, ekskluzywne zegarki, samochód marki Aston Martin oraz elektroniczne nośniki informacji, które zostaną poddane dalszym badaniom.
Rejestracja: 2008
  • 612 / 219 / 0

U mnie w ogóle po mianserynie krzywa częstotliwości snów poszybowała w górę, głównym powodem było po prostu przesypianie większości doby %-D Było to dawno temu, nie wyobrażałabym sobie teraz życia wśród obowiązków na tym leku. Choć wtedy nie miałam ich za wiele, bo miałam 18 lat, ale taki stan to nie dla mnie, stąd zmiana od psychiatry na sertralinę.

Slyszałam opinie, że to tylko początkowa "śpiączka", która rzekomo miała minąć, czekałam cierpliwie dwa miesiące, ale jednak mnie to przerosło.
Rejestracja: 2006
  • 1519 / 40 / 0

Mam takie pytanie czy jak mam mianserynę w dawce 60 mg na noc i rano 15 mg to jest sens dodawać większą dawkę np rano albo w południe w celu zlikwidowania niepokoju ?
Rejestracja: 2014
  • 2088 / 247 / 1

Nie. Ona doraznie dziala tylko nasennie a i to jeszcze jak sie nie ma tolerancji. Od lagodzenia niepokoju sa inne leki
Rejestracja: 2020
  • 25 / 1 / 0

Czy ktoś stosował mianseryne na zaburzenia lękowe lub depresję w dawkach np 60 mg w górę. Jak ten lek się spisuje na te problemy ?
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 172 / 21 / 0

16 września 2020Retrowirus pisze:
Nie. Ona doraznie dziala tylko nasennie a i to jeszcze jak sie nie ma tolerancji. Od lagodzenia niepokoju sa inne leki
Tutaj się nie zgadzam- być może na niektórych działa nieco lepiej. Ja np., odkąd przestałem stosować leki oparte na GABA, czasami sobie wezmę 1 tab miansy (10mg) na lekkie uspokojenie i czuć, że pomaga. Mógłbym zresztą przysiąc, że czytałem w tym wątku posty innych osób mających podobnie.
Sam właśnie wrzuciłem 10 mg tuż po obudzeniu się po wielogodzinnym śnie, aby mieć trochę więcej spokoju. Później jeszcze dorzucę 10mg i zamierzam się normalnie wyspać, w nocy a nie w ciągu dnia (dziś spałem do 15:50).
Co do tolerancji u mnie praktycznie w ogóle nie występuje. Przy mircie było inaczej, efektywność spadała wraz z tolerancją, miansa cały czas mnie położy do spania po 10mg.
Rejestracja: 2014
  • 2088 / 247 / 1

Czyli dawka 10 kładzie Cie do spania ale tez tyle samo bierzesz po przebudzeniu, by zaczac dzień?
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 172 / 21 / 0

Dokładnie. Rzadko biorę doraźnie, ale dziś potrzebowałem. A że akurat byłem bardzo wyspany to wiedziałem, że nie zasnę tylko poczuję sedację, logiczne.
Rejestracja: 2020
  • 4 / / 0

Jeden z najlepszych antydepresantow, z jakimi mialem doczynienia. Po refundacji bardzo tani (płacę ok. 8 zł za 90 tab. 10 mg), nie powoduje nadmiernej sedacji w dzień. Pomaga tez z lękami i podnosi nastrój. Jedyne minusy to gastrofaza - więc tycie (choć mi przeszła po kilku miesiącach stosowania) i dosc szybki wzrost tolerancji, ale to akurat może być kwestia osobnicza. Mianserynke serdecznie polecam przy depresji z lękiem.
Posty: 700 Strona 70 z 70
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1742 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości