NaSSA: Mianseryna (Tolvon, Miansec, Lerivon) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 26 / 3 / 0

Ja raz schodziłem z zolpidemu ale to jak miałem elegancki dostęp i co noc ładowałem po 4 tabsy dla fazy i tak prawie pół roku.... zejście było ciężkie bo bezsenność z odbicia to koszmar, ja sobie poradziłem za pomocą alpry i potem redukcja od 1 do 0,25 następnie odstawienie. Potem mianseryna która według mnie jest zajebista do snu, najgorsze jest po niej tycie, kuo 30mg złam na pół i testuj. Uwaga potrafi ujebać konkretnie na samym początku.
  • 1215 / 285 / 0

Na samym początku to i 10mg zwali byka z nóg, czasem. Nawet chyba "deprexolet" czy jakos tak, ma tabsy 10mg, moja pierwsza mianseryna taka była.

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.

Roślinny ekstrakt zwalcza kaca?

Różnych naturalnych sposobów ludzie już próbowali, aby ułatwić sobie dzień po zakrapianej zabawie. Żadna z tych metod nie miała jednak mocnych naukowych podstaw – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji.
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 11 / 0

mianseryna vs mirtazapina (nasennie)
  • 190 / 22 / 2

mianseryna może być spoko dodatkiem do kwetiapiny kiedy wystąpi jakaś tolerancja na nią (sam obecnie walę po 100 - 200mg).
Dodatkowo mianseryna ma ten swój słynny "opiatowy utuleniec", który jest bardzo przyjemny, a na początku brania dość mocno wyczuwalny (pamiętam jak wrzucałem w dzień 10 mg i było bardzo przyjemnie).
  • 43 / 9 / 0

Po mianserynie nawet po dwóch dniach korzystania wyskakuje mi dużo syfów na twarzy. Spotkał się ktoś z tym?
  • 2435 / 534 / 155

@twsoul71, osobiście się z tym nie spotkałam, nie miałam takiego problemu ani nie znam nikogo, kto miał. Może przyczyną nie jest wcale mianseryna? Ewentualnie jeśli to kolejne Twoje podejście do tego leku i taki skutek pojawia się zawsze, to może faktycznie warto pogadać o tym z lekarzem, czy nie jest to jakiś rodzaj reakcji alergicznej.
  • 178 / 14 / 0

Lek jeśli chodzi o swoje docelowe zastosowanie kompletnie ( moja I kilku moim znajomych opinia ) kompletnie do dupy. Przestarzały, są lepsze alternatywy. Natomiast, faktycznie w dawkach, które aktywuja głównie działania antyhistaminowe 10-15mg działa spoko w kwestii ułatwianie zasypiania i wydłużania fazy REM. Nawet po dłuższym stosowaniu efekt słabszy bo słabszy ale się trzyma. Masakrycznie zwiększa apetyt powodując że człowiek czasami aż slabnie z głodu, jest to wyczuwalne sztuczny głód. Zatrzymuje wodę w organizmie, troszkę puchnie ciało. Reasumując lek gowniany, z braku laku na pomoc w zasypiania i tyle. W wielu krajach wycofany, imo słusznie.
  • 1980 / 233 / 1

Sorry ale wg pierdolisz od rzeczy i to grubo.
:D
Lekarz źle Ci z jakiegoś powodu przepisał mianseryne. A może cpasz na boku? Może za małe dawki?
Ja nigdy nie zaslablem z głodu, no to ty tworzysz...
  • 43 / 9 / 0

08 listopada 2019taurinnn pisze:
@twsoul71, osobiście się z tym nie spotkałam, nie miałam takiego problemu ani nie znam nikogo, kto miał. Może przyczyną nie jest wcale mianseryna? Ewentualnie jeśli to kolejne Twoje podejście do tego leku i taki skutek pojawia się zawsze, to może faktycznie warto pogadać o tym z lekarzem, czy nie jest to jakiś rodzaj reakcji alergicznej.
To wina mianseryny. Znowu ją wziąłem na sen i znowu to samo, już się pojawiły krosty i objaw raynauda w dłoni. Widocznie lek nie jest dla mnie. Krosty mogę przeboleć, tego drugiego nie.
  • 4 / / 0

Też macie po mianserynie totalnie odjechane sny? Śnią mi się rzeczy, które trudno przełożyć na rzeczywisty język, pomieszane wymiary, miejsca, czasy i osoby.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1219 uczestników Wejdź na czata