Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2204 • Strona 221 z 221
  • 112 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Ma ktoś pojęcie, czy bupropion musi być stosowany cały czas codziennie bez żadnych przerw, czy jednak można brać go doraźnie 1-3 razy w tygodniu np. w celu koncentracji podczas długiej sesji nauki?
Zastanawiam się, czy nie powodowałoby to jakiegoś zamieszania w mózgu i chaosu w funkcjonowaniu dopaminy i noradrenaliny.
"Ćpałeś coś?" - najczęstsze pytanie, jakie słyszę będąc trzeźwym. Kontakt : przypadek2cp(at)protonmail.com
a stamtąd już możemy przejść na jakiś szyfrowany komunikator
(na komunikatorze [h] wiadomości znikają zanim zdążę je odczytać :D)
  • 138 / 11 / 0
Awatar użytkownika

To jest trochę nieprzewidziany lek i na każdego działa inaczej. Ale poprzez swój bardzo dlugi okres półtrwania średnio nadaje się do stosowania doraźnego. Początkowo daje kopa i powera ale aby osiągnąć efekt terapeutyczny trzeba stosować regularnie.
Stosowanie doraźnie nie da żadnego efektu - chociaż byli tu miłośnicy rozjebywania i wypalania sobie śluzówki nosa tym specyfikiem czy nawet dawania bupropionu w struny.

Najlepiej zapytaj swojego lekarza ;)
A tak serio doraźnie to można brać metylofenidat.
  • 363 / 83 / 0
Awatar użytkownika
Pathfinder
Kompetentny
Kompetentny

Czy ktoś posiłkował się propranololem, aby spróbować zbić nadmierną nerwowość po bupropionie, zwłaszcza na wejściu? Jest trochę pozytywnego feedbacku o tym pomyśle na reddit:

https://www.reddit.com/r/Wellbutrin_Bup ... utrin_and/
  • 205 / 30 / 0

Ogólnie trzeba uważać na łączenie B-blokerów i stymulantów, różnie to bywa. Spróbuj zadbać o magnez i potas, nerwowość powinna się zmniejszyć
ODPOWIEDZ
Posty: 2204 • Strona 221 z 221
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.