Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2075 • Strona 202 z 208
  • 10 / / 0

@Szakier muszę ci powiedzieć, że u mnie chyba jest podobnie. Niedawno wychwalałem bupropion ale czuję, że przestaje działać. Biorę 300mg od 2 tyg, wcześniej 150mg, w tej chwili czuję tylko noradrenalinę. Mam jakiś tam napęd, w sumie nawet nie najgorszy, ale efektu dopaminowego już prawie nie czuję :/ Ehh, co robić?
  • 53 / 4 / 0

@techniczny Po takim czasie ciężko stwierdzić, ale bardzo możliwe, pamiętam jak zaczynałem brać bupropion, to drugiego dnia np. papierosy od razu zaczęły mi inaczej "smakować".
  • 218 / 22 / 0
Awatar użytkownika

Wczoraj po 150mg + kawa i z rana synefryna bylem mocno pobudzony
Zajarałem wieczorem bucha i musiałem walnąć kwetiapine chyba 50mg bo dostałem napadu paniki i turbo ucisku w klatce piersiowej.
Fajnie było.
  • 22 / 1 / 0

Jeśli dobrze liczę to jestem gdzieś 4-5 miesiąc na buprio więc zrobię mały update:

- pewność siebie +++
- koncentracja ++
- chęci do działania ++
- stany depresyjne +- / miałem z 2-3 nawroty czarnych myśli, ale można uznać, że w porównaniu do tego co było przed braniem jest to absolutnie NIC
- systematyczność ++

Działanie delikatnie osłabło nawet przy dawce 300mg na dobę, ale odnoszę wrażenie, że środek pomógł mi już na tyle, że potrzebuję go znacznie mniej dlatego w zależności od nastroju po przebudzeniu biorę 150 albo 300.

Polecam wszystkim, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie, depreche, stany lękowe czy zaburzenia koncentracji - trzeba odczekać tych 7-8 tygodni, ale później jest całkiem fajne i normalne życie, u mnie zmiany zauważyło również moje najbliższe otoczenie co jeszcze bardziej cieszy jape.

Do nastepnego :)
  • 53 / 4 / 0

Jak się czuliście na 300mg bupropionu na początku i po pierwszych 2-3 tygodniach? Jak z lękami, pewnością siebie, ogólnym samopoczuciem psychicznym? W trzecim dniu wieczorem doświadczyłem lekkich lęków, zastanawiam się czy to przejściowe czy przez zwiększenie dawki jest większe prawdopodobieństwo lęków niż na 150mg? Dodatkowo biorę wortioksetynę 10mg
  • 10 / / 0

@garry7853 Ja niedawno przeszedłem ze 150mg na 300mg i szczerze mówiąc nie wiem co o tym sądzić. Niedawno jeszcze zachwalałem ten lek ale wczoraj wieczorem złapały mnie mocne schizy, urojenia i niepokój do tego stopnia, że dzisiaj postanowilem pominąć dawkę, żeby trochę odpocząć. Zobaczę co z tego wyjdzie, wiem że nie powinno się tak robić ale ogólnie nie wiem już co począć. To z pewnością efekt noradrenaliny, którą mocno podbija bupropion.

Co do innych aspektów o które pytasz - lęki - większe, przechodzące w jakieś urojenia i schizy. Pewność siebie - raczej podobna niż przed braniem, no może lekko na plus. Ogólne samopoczucie - lepiej, czuć większy napęd, ale kosztem większych lęków, niepokoju. Od siebie dodam jeszcze - libido - lekko na plus ale bez szału :).

Ogólnie jednak lek oceniam na plus, narazie najlepszy ze wszystkich które brałem (sertra i dulo)
  • 30 / 5 / 0
Awatar użytkownika

14 października 2021miromirek223 pisze:
Czemu nie mogłeś funkcjonować, za bardzo zamulał trazodon czy jakies inne skutki uboczne? Bo dostałem bupropion właśnie na libido które jest prawie zerowe na wenli. I pytanie jeszcze jak z piciem alkoholu podczas brania bupropionu, można sie napić i nie zatrzyma działania leku, tak samo działa alkohol czy mocniej/słabiej?
Po trazodonie ciężko mi było się dobudzić (nawet po 12h snu) i przez większość dnia byłem śpiący. Może te uboki mijają z czasem, ale ja nie mogłem tego kontynuować. alko z psychotropami to raczej bym nie mieszał.
  • 35 / 9 / 1
Awatar użytkownika

Mnie niestety bupropion (przy dawce 150 mg, bo na więcej nie było mnie stać, łącząc koszty innych leków na stałe) nie przyniósł pełnej odpowiedzi. No i z dnia na dzień - jak fluoksetyna w 2019 - przestał działać. Kompletnie. Tym razem chociaż po roku, a nie po 4-5 miesiącach... Były momenty, kiedy się odpalał. Niestety przez poprzednie leczenie wenlafaksyną dołożyć pregabalinę, na bupropionie też nie mogłam sobie pozwolić na zejście z niego (działanie noradrenaliny). Przy dodatkowym dołożeniu agomelatyny zimą zaczęły się mocne drżenia mięśni, podskakiwanie nóg oraz okropny niepokój. Pregabalinę trzeba było podwyższyć do 300 mg na dzień dobry + 75 mg w południe. Po zejściu z ago wciąż musiałam pozostać na tych 300 mg pregi, pewnie też organizm się przyzwyczaił. Ale przy niepokojach polecam dołożenie tego, ułatwia życie imo
Obecnie przeszłam na moklobemid, obie z lekarką uważamy, że to dla mnie lek "ostatniej szansy" (najgorszym objawem u mnie jest chroniczne zmęczenie). Życzcie mi powodzenia... Jak do końca roku z tym zmęczeniem nie będzie poprawy, to pora na neurologa
A lot of people say you can’t smoke dope and get drunk when you got kids, and that’s not true. You can, but you still gotta get up in the morning
  • 53 / 4 / 0

@AerodynamiC Jak wspominasz przejście z 150mg na 300mg bupropionu? Zauważyłeś jakieś zmiany/skutki uboczne, jeśli tak, to ile czasu Ci towarzyszyły? Ja obecnie jestem 6ty dzień na dawce 300mg i wieczorami mam jakieś dziwne stany lękowe, ciekawy jestem czy to przejściowe i później będzie normalnie bez lęków, czy pytać lekarza o coś przeciwlękowego. Aktualnie razem z bupropionem biorę wortioksetynę 10mg.
  • 54 / / 0

bupropion podobno przepisują na zaburzenia seksualne spowodowane ssri/snri, po wenli mam calkowite zaburzenia erekcji i mi wcale nie staje, próbowałem sildenafil 100mg i dalej nic, bupropion 3 dni i nadal chujnia, jestem na wenli 150mg a bez niej mam lęki i depresje, ktoś zna sposób na zaburzenia erekcji na antydepresantach który zadziałał oprócz odstawienia, jakiś lek który na to pomoże bo mnie to wkurwia jak partnerka jest napalona i chce sie ruchac a mi nie chce stać jak tak dalej pojdzie to chyba odstawie to gówno ale znowu wtedy wrócą lęki
ODPOWIEDZ
Posty: 2075 • Strona 202 z 208
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.