SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 293 / 106 / 0

Jeśli chcesz nasennie to kweta bez spowolnienia będzie dobrym rozwiązaniem :) możesz też spróbować np. lek noctis (doksylamina). Zależy na jakim tle masz problemy psychiczne.
  • 35 / / 0

20 kwietnia 2021starysteve pisze:
Zależy na jakim tle masz problemy psychiczne.
Zaczęło się od nerwicy lekowej. Później doszło DD i depresja, ogromny problem ze snem. W bani caly czas natrectwa myslowe ze jestem do niczego, obwinianie się za błędy z przeszłości i obwinianie się, że nie umiem od roku poradzić sobie z tym stanem A leki nie działają. Doszły problemy z erekcją co też mnie niszczy.
Dodam, że xanax w dawce 1mg jest w stanie zdjąć ze mnie 95% wszystkiego. Czuje się po nim "normalnie". I jak do tej pory tylko po nim. No ale ile można to szamac codziennie? Lecialem tydzień, poczułem się lepiej i odpuściłem na tydzień. Wszystko wróciło i znowu od tygodnia lykam codziennie. Idę dzisiaj do lekarza po zaproponowana przez niego wenle.
Dzięki za odp. Poproszę o zmianę na normalną kwetiapine

Pax narca: Meksyk o krok od legalizacji marihuany. Jak sytuacja wygląda w Europie?

Meksyk już niedługo może stać się trzecim krajem na świecie, w którym rekreacyjny użytek marihuany będzie legalny. Grupę tę uzupełniają kolejne amerykańskie stany, chociaż prawo federalne USA nadal tego zabrania. Europa skupia się na dekryminalizacji, czyli zmniejszaniu wymiaru kary za posiadanie substancji uznawanej za nielegalną. W Polsce nad pakietem ustaw w tej sprawie pracuje grupa parlamentarna.

Dramat turysty w Dubaju. Szok, za co grożą mu 3 lata więzienia

Kontrowersyjny system prawny Zjednoczonych Emiratów Arabskich może doprowadzić do uwięzienia niewinnego mężczyzny. Amerykaninowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności w Dubaju za legalne spożycie marihuany w domu, przed przekroczeniem granicy kraju.
  • 35 / / 0

Dostałem dawkę 75mg wenli na początek, po tygodniu 150mg i po kolejnych 2 tygodniach 225mg.
Bardzo mnie to potrzepie na początek ?
Mówiła że gdybym miał jakiś problem to przeciągnąć zmianę dawki.
Kwete chciałem zwykła to kazała zwiększyć xr ze 100 do 150 i brać 3 godziny przed snem.
Kolejnego Xanaxu nie dostałem :(
  • 1618 / 102 / 0

@Wzn724, jak dla mnie to szybko i może "wytrzepać. Ja jestem na 37,5mg i dopiero w przyszłą środę mam rozmowę z lekarzem. Pewnie na 75mg wskoczę wtedy. Ogólnie jak kto potrzebuje. Ja maksymalnej i tak brać nie będę.
  • 35 / / 0

Wenle dostałem pod nazwa handlową venlectine i są to kapsułki o spowolnionym uwalnianiu. To dobrze czy źle że o spowolnionym? W zalecaniach mam napisane żeby brać to rano. Myślicie, że tak zaraz po wstaniu?

Jestem w dość kiepskim stanie i dlatego zaleciła od 75 i szybkie zmiany dawki. Mówi, że u innych pacjentow zaczyna od 37,5 i wolniej zmienia dawki ale, że ja potrzebuje żeby to zadziałało szybko i mocno.
Zobaczymy. Będę pisał co i jak

scalono, {Demis}
  • 366 / 61 / 0

Na początku brałem rano ale po 3 tygodniach zmieniłem na wieczór.
Nie jestem od rana taki wystrzelony, za to aktywizuje dobrze
  • 43 / 2 / 0

21 kwietnia 2021AbsintionOpium pisze:
Na początku brałem rano ale po 3 tygodniach zmieniłem na wieczór.
Nie jestem od rana taki wystrzelony, za to aktywizuje dobrze
nie ma problemu ze snem?
  • 366 / 61 / 0

Zmiana pory nie zmieniła noc na gorsze
Nie mam żadnego problemu ze snem jak i z napędem w ciągu dnia
Chodzi o osiągnięcie pewnego poziomu wenli we krwi, dostarczamy o stałej porze a dawka powinna być wyrównana przez cały dzień,, bez względu na porę przyjmowania.
Tak mi tłumaczył magik i faktycznie tak jest
  • 5 / / 0

Czujecie różnice między effectinem a jego zamiennikami?
Mi psychiatra powiedziała że effectin najbardziej aktywizuje
  • 35 / / 0

Czy ten efekt "wystrzelenia" o którym piszecie musi wystąpić czy to ubok?
Dziś o 6 przyjąłem pierwszą tabletkę i niczego takiego nie czuje
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2323 uczestników Wejdź na czata