Opioidy - wątek ogólny działu

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1527 / 453 / 0

Wy to macie jakieś uszkodzenia mózgu jakbyście boksowali 20 lat w wadze ciężkiej że takie rzeczy odkurwiacie xD Planowanie, organizacja. Wiecie jakie dawki potrzebujecie, ile do początku skręta, ile hajsu możecie wydać żeby i ćpać i jako tako funkcjonować a tu ktoś się topi we wannie, inny kończy w szpitalu, trzeci się teleportuje. Gorzej niż benzowraki co samochody na mieście gubią. A mi jedyne co się stało to z własnej głupoty padaka po tramcu, ale nic groźnego z niej nie wynikło. Poprawiliście mi samoocenę i humorek, nie spinajcie dupek (chociaz jak jesteście ugrzani to i tak to robicie podświadomie) bo post pisany pół żartem pół serio.
  • 107 / 12 / 0

13 lutego 2020junkiexl pisze:
@up miałem tak samo, porażenie nerwu strzałkowego, puknąłem helu i położyłem się na chwilkę w lesie, obudziłem się nad ranem, mokry od potu i rosy :) Pół roku dochodziłem do siebie, zastrzyki, elektro-stymulacje i chodzenie o kulach. A ostatnio parę miesięcy temu, jak ostatni raz grzałem hele, wziąłem setkę iv i zacząłem prasować koszule, nagle widzę parkiet przed oczami, patrzę leżę w innym pokoju na podłodze. Doszedłem do siebie w miarę szybko ale popękały mi naczynka krwionośne w oczach i zrobiły się wylewy krwi, wyglądałem strasznie ale uświadomiłem sobie że mogłem dostać takich wylewów w mózgu...
Serio nie pojmuję dlaczego uszkodzenie nerwu w nodze od leżenia w lesie na trawce, ten wyżej mozę pechowo upadł

Byłem żołnierzem i nie znosiłem narkotyków. Na emeryturze zacząłem leczyć się psychodelikami

Mike Cooley leczy się z PTSD psychodelikami. Rozmowa Jerzego Afanasjewa z bohaterem filmu dokumentalnego „Wyzwolenie”, który można było obejrzeć na festiwalu WatchDOC w Warszawie.

W DNA użytkowników e-papierosów występują podobne zmiany pronowotworowe, jak u palaczy

Biologicznie istotne zmiany w DNA, obserwowane u osób palących tytoń, występują też u ludzi korzystających z e-papierosów, czytamy w piśmie Epigenetics. Naukowcy z Keck Schoold of Medicine University of Southern California, zauważyli zmiany epigenetyczne w całym genomie i w jego poszczególnych częściach.
  • 4 / 1 / 0

Mam problem z opioidami bo nigdy na mnie nie działały, choć nigdy nie brałem ekstremalnych dawek (Rok temu 50mg majki iv, 1,5 roku temu 40mg oxy, 2 lata temu paczka thio). I stąd moje pytanie, czy po połączeniu opio z czymkolwiek np. benzo mam szanse poczuć odpowiednie ich działanie, czy mam jakiś dziwny organizm i nigdy się nie dowiem jak to jest?
  • 432 / 79 / 0

@up miałem tak samo, porażenie nerwu strzałkowego, puknąłem helu i położyłem się na chwilkę w lesie, obudziłem się nad ranem, mokry od potu i rosy :)
to Ty się chyba z tego lasu wyczołgałeś, bo ja, żeby w ogóle do lekarza dotrzeć (200 metrów od domu do przychodni) to czekałem, aż mi kumpela kule z DPS pożyczy
  • 546 / 64 / 0

14 lutego 2020Landsberg2015 pisze:
@up miałem tak samo, porażenie nerwu strzałkowego, puknąłem helu i położyłem się na chwilkę w lesie, obudziłem się nad ranem, mokry od potu i rosy :) Pół roku dochodziłem do siebie, zastrzyki, elektro-stymulacje i chodzenie o kulach. A ostatnio parę miesięcy temu, jak ostatni raz grzałem hele, wziąłem setkę iv i zacząłem prasować koszule, nagle widzę parkiet przed oczami, patrzę leżę w innym pokoju na podłodze. Doszedłem do siebie w miarę szybko ale popękały mi naczynka krwionośne w oczach i zrobiły się wylewy krwi, wyglądałem strasznie ale uświadomiłem sobie że mogłem dostać takich wylewów w mózgu...
Serio nie pojmuję dlaczego uszkodzenie nerwu w nodze od leżenia w lesie na trawce, ten wyżej mozę pechowo upadł
Myślę że złożyło się na to kilka powodów, mianowicie dwa tygodnie oporowego grzania heli, amfy i jedzenia benzoskow, do tego złe odżywianie, brak witamin i mikroelementów, leżałem w pozycji gdzie uciskałem ten nerw przez kilka godzin. Rano obudził mnie telefon, wstałem i jeb gleba, kolega po mnie przyjechał autem bo miałem jechać do pracy i w zasadzie pojechałem nie wiem po co, potem szef mnie odwiózł do domu. Kilka dni dochodziłem do siebie na buprze z nadzieją że cudem odzyskam władzę w nodze. Oczywiście nie odzyskałem i trafiłem do neurologa.
  • 5 / / 0

Hej, czy są w necie jakieś opracowania dot. starzenia się opiaciarzy? Burroughs pisał o tym w Ćpunie, kilka razy przewinęło się to tutaj, że czas jest dla nich łaskawszy. Podobno to jest związane z prolaktyną i testosteronem. Wie ktoś coś?
  • 1527 / 453 / 0

Burroughs w ćpunie to dorabial pseudonaukowe teorie zeby usprawiwdliwic cpanie i udowodnic ze opio lepsze niz inne dragi. Ze jakies tworzenie nowych komorek na skręcie odmladza i przedłuża życie. Pierdu pierdu. Poza tym prypominam ze to ttp który walil kodeine i.m. myśląc ze zadziała jak morfina, więc jego teorie bym bral z przymrużeniem oka. Mimo to pisarz przyjemny w odbiorze.
  • 1875 / 280 / 0

@WrakCzlowieka wiesz, nie zgodzę się. Po pierwsze jak dobrze pamiętam W.S.B. to on podawał sobie podskórnie i tak też w sumie można. Też nie będąc specjalnie sprytnym zdarzyło mi się będąc w ciągu i na głodzie walnąć kodeinę iv i działała - przy czym odradzam komukolwiek powtarzać mojej głupoty , można o tym przeczytać w stosownym wątku. - Co do reszty, tj idealizowania ćpania to ofkoz zgadzam się, z resztą on w ogóle idealizował odurzanie się (kolejnym przykładem może być chociażby "Pedał" o wpierdalaniu yage). Przy czym należy pamiętać, że to był skrajny degenerat kultury beatników, a w dodatku pedofil (nie gwałcił, tylko płacił młodocianym chłopcom za kakaowe oko)

No i tak, co do hormonów to opioidy wywołują hypogonadyzm (sam mam zespół addisona przez to gówno)
  • 1527 / 453 / 0

A możliwe, dawno czytałem to i szczegółów nie pamiętam. Chodziło mi raczej nie o to czy tak można czy nie i czy działa czy nie. Tylko o to że walił to bez żadnej wiedzy, zupełnie yolo. Wiem że inne czasy (i po części go tam "kolega" na to namówił bo hehe beka żart, argumentowal ze "nie na każdego musi tak zadziałać" majac na mysli wyrzut histaminy) ale tak czy inaczej do naukowca mu daleko. Poza tym jechał też po marihuanistach jacy to paranoicy i nieogary jednocześnie okradając ludzi i dilując żeby mieć za co grzać. Śmieszna sprawa.
  • 1875 / 280 / 0

no to zdaj się na mnie, onegdaj istniały jakby 'epeny' do zastrzyków podskórnych kodeiny - i je właśnie używał W.S.B.; po za tym no to typowa histeria cyklu 'ćpun ćpuna pogania o ćpanie'
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 635 uczestników Wejdź na czata