Perazyna - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 56 / 1 / 0

Powiem z wejścia, że ekspertem w tym temacie nie jestem, ale ja biorę Perazyne w mniejszych dawkach i nigdy takiego przypadku nie miałem. Może za duża dawka jak na raz i lepiej by było rozbić to na kilka mniejszych w ciągu jednego dnia. I te drżenie skojarzyło mi się od razu z kawą, może Perazynka słabo się zgrywa ze stymulacją espresso i taki tego defekt :C
  • 194 / 29 / 0

@up rzeczywiście, walilem po prostu za duże dawki, 50 mg na raz jest ok

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Chicago rozmawia z mieszkańcami o rekreacyjnej marihuanie

Już za niecałe trzy miesiące, bo od 1 stycznia 2020 r., sprzedaż rekreacyjnej marihuany będzie dozwolona w całym Illinois. Obecnie ważą się losy przepisów, które określą, gdzie będzie mogła być ona sprzedawana w obrębie Chicago.
  • 1194 / 95 / 0

Dawki pernazyny , jakie kiedyś brałem [był to pierwszy mój psychotrop] to 3 razy 25mg , czasami na noc 25mg ,był to dość krótki okres . Ogólnie dla osób bez psychoz to lek pomocniczy umiarkowanie uspokaja, słabiej niż np kweta czy chloropotyksen. jak dla mnie lek na lekki plus, bez rewelacji na uspokojenie czasami za słaby , powinien być stosowany w lżejszych zaburzeniach lękowych lub jak dodatek nasenny np do SSRI.
  • 16 / 1 / 0

Lykalem to przez jakiś czas. Od 3-6 x 25 mg. Później odpuscilem, oprócz zamulki nie czułem się spokojniejszy, raczej taki brain fog.
  • 56 / 1 / 0

A powiedziałby mi ktoś jak wyglądają efekty odstawienne, a właściwie efekt po redukcji dawek ? Biorę już z 5 miechów Perazynke w dawce 25 mg w ciągu dnia i 25 mg na noc i psychiatra mi powiedział, że mogę brać tylko na noc, sam to zaproponowałem. Tylko że zapomniałem go zapytać jakie mogą być tego skutki po dłuższym czasie, chyba tragedii nie będzie co ?
Pozdróweczki ;)
  • 2032 / 376 / 154

@ToMashov Odstawienie zwykle przeprowadza się stopniowo, ale i tak objawy odstawienia zdarzają się dość rzadko. Ja nie miałam żadnych objawów odstawienia, a schodziłam z dawek 75-50-25-12,5-0.
  • 2779 / 619 / 0

Nie powinno być żadnych objawów odstawiennych przy dawce 50mg/d, jedynie mogą wrócić zaburzenia.
  • 12 / / 0

Czy mozna brac perazyn z amitryptylina?
  • 2779 / 619 / 0

Tak, można brać neuroleptyk z antydepresantem TLPD.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata