Ekstrakcja kodeiny z Antidolu

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1851 / 286 / 2

Polska to nie Francja... skoro są kombinacje, typu 16 tabletek, byle tylko ćpunom sprzedać największą legalną dawkę, świadczy to o tym, że rynek ma potrzeby a ktoś te potrzeby chętnie realizuje. Statystyk nie widziałem, ale podtrzymuję moje zdanie: firmy farmaceutyczne by straciły dużo, a właściwie producent czy tam importer thiocodinu, gdyby kodeina była na recepte.

Jeśli serio zaczynasz detox, to powodzenia tak czy inaczej ;)
Ostatnio zmieniony 24 października 2018 przez guccilui, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 1733 / 283 / 154

[mention]lol[/mention] Dobrze rozumujesz. Z tym, że leki narkotyczne na Rp są zbyt pochopnie przepisywane, dużo częściej niż te Rpw. Np. ktoś idzie do lekarza rodzinnego, mówi, że go boli kręgosłup / kolano / głowa i po pięciu minutach wychodzi z receptą na dwie paki Tramalu czy właśnie np. Efferalganu Codeine. (Autentycznie, historia z mojego najbliższego otoczenia). Może gdyby były na Rpw, to lekarze by się 150 razy zastanowili, zanim przepiszą komuś opio na byle błahostkę (ale absolutnie nie kwestionuję prawa, wręcz obowiązku ich przepisywania w przypadku SILNEGO bólu!), a potem mają kolejnego uzależnionego od nich pacjenta...

Diler z dziecięcego pokoju

Cena, opis, rekomendacje użytkowników. Strona prowadzona przez 19-latka z Lipska nie różniła się niczym od przeciętnego sklepu internetowego. Tyle, że Maximilian S. nazywany też "Kinderzimmer-Dealer", handlował narkotykami. W żadnym tam Darknecie. W sieci dostępnej dla wszystkich.

Powstaje serial o Timothym Learym. W głównej roli Woody Harrelson

Woody Harrelson oraz Luke Davies łączą siły. Wspólnie tworzą serial „The Most Dangerous Man in America”, oparty na powieści Billa Minutaglio i Stevena L. Davisa o tym samym tytule.
  • 6871 / 751 / 0

Ból kręgosłupa to nie "błahostka" : )
Każdy ma prawo dostać leki, które uśmierzą ból. Jeśli przychodzi pacjent twierdząc, że nie może wytrzymać z bólu, lekarz nie ma obowiązku tego weryfikować (bo niby jak?). Wypisuje tramal, bo pacjent sobie tego życzy - zrobił to zgodnie z etyką lekarską. Powinien tylko poinformować o zagrożeniu związanym z uzależnieniem.

Gdyby lekarz z własnej inicjatywy wypisywał leki opioidowe na bóle, które da się uśmierzyć Ibuprofenem, to wtedy można takiego lekarza krytykować. Takie moje zdanie.
  • 1733 / 283 / 154

[mention]jezus_chytrus[/mention] Właśnie to mam na myśli. Że lekarz często nie zaczyna leczenia od słabszych leków, tylko od razu przepisuje opio. Często na tego rodzaju bóle pomagają naprawdę dobrze silniejsze NLPZ (ketoprofen, diklofenak, nimesulid). Dopiero jak to zawiedzie, powinien wypisać opio, udzielając należytej ilości informacji na temat uzależnienia psychicznego i fizycznego.
  • 473 / 36 / 0

Nie wiem skąd wytrzasnąć preset na ludzi co walą mętne roztwory albo ekstrahują dłużej niż 20 minut... Selekcja naturalna, ja sie bałem apapu na noc łączyć z klarowym roztworem antka
  • 140 / 4 / 0

Czy przelewać jeszcze raz po czy przed wyciśnięciem filtra? Czy to ma aż tak duże znaczenie, że warto to robić? Nigdy nie przelewałem i było ok.
  • 9 / / 0

Ja też jestem jak najbardziej za wprowadzeniem kodeiny na Rp. Wreszcie jakaś motywacja by była żeby odłożyć na majkę ;) a i tyle ludzi nie powpada.
Użytkownik nieaktywny
  • 22 / 4 / 0

Sorry za odkopywanie, wiem, że w temacie ekstrakcji napisano i powiedziano chyba wszystko co się dało, intryguje mnie jedna rzecz. Często piszecie, żeby ekstrakcja była jak najszybciej zrobiona. Z drugiej strony ciekawi mnie dlaczego? Paracetamol ma określoną, niską rozpuszczalność w wodzie. Jakie znaczenie ma to, czy tabletki rozbełtane z wodą będą w lodówce leżeć 5 minut czy 24h. Przecież od tego nie rozpuści się więcej parasyfu. A rozpuszczalność jest taka, że razem z kodeiną przyjmie się równowartość ok dwóch apapow. Ktos wyjaśni, skąd ten strach i ciśnienie, aby cały proces był jak najszybszy?
  • 151 / 14 / 0

Między kodą, a parasyfem jest różnica w czasie rozpuszczania się w wodzie. koda rozpuszcza się szybciej. Jak przetrzymasz za długo, to parasyf też się rozpuści.
Użytkownik nieaktywny
  • 22 / 4 / 0

Pewnie, ale rozpuszczalność paracetamolu to ok. 14mg/ml przy 20C i nieco ponad połowa w 0C. Jeśli doprowadzę roztwór do temperatury ok. 5C to w 100ml wody nie powinienem mieć więcej niż 2 apapow. Wydaje mi się, że przy okazjonalnym braniu nie zabije mnie to;)
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata