Ćpanie a krwiodawstwo

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 65 Strona 7 z 7
Rejestracja: 2018
  • 3344 / 1380 / 1

Po auto dyskwalifikacji (dzwoń, mów ze masz gorączkę 39,4 teraz dużą i że wolisz krew zdyskwalifikować dla własnego samopoczucia.Nie wybaczyłbyś, gdyby komuś coś się stało po twojej krwi itd), nie są robione badania przesiewowe. Zutylizują ją w najbliższej partii.
Rejestracja: 2008
  • 1007 / 230 / 0

A mnie zawsze zastanawiało choć na logikę wydaje się to oczywiste. Co by było gdyby zrobili Ci transłuzję krwi człowieka który jest potężnie naćpany rzeszą substancji. Czy Ty hipotetycznie przyjmując taką krew od razu zaczął bys mieć taką banię jak ta osoba czy to tak nie działa i stało by się coś strasznego ?? ( ofc zakłądamy że tej osobie która ma mieć transfuzję dragi są nieobce i sama też nie raz taki stan czuła choc wywoływała go że tak powiem tradycyjnie jak i dawca.)

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Dziwnie się zachowywał, w samochodzie miał narkotyki i figurkę Jezusa

Na jednej z ulic Krzyża Wielkopolskiego (powiat czarnkowsko-trzcianecki) zatrzymano do kontroli audi. Jego kierowca był bardzo nerwowy i wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami.
Rejestracja: 2018
  • 3344 / 1380 / 1

W ten sposób podaje się noworodkom leki, które normalnie nie działają (np immunologiczne, przeciwciała). Jak się to robi? Np w taki sposób, że zdrowego dorosłego człowieka szczepi się lub podaje leki odpowiednio wcześniej (organizm wytwarza przeciwciała lub przetwarza leki do poziomu działającego np poprzez rozkład w wątrobie) a następnie pobiera krew, odpowiednio preparuje i podaje takiemu oseskowi. Działa natychmiast i bez potrzeby rozkładania leków.

Z przeciwbólowymi jednakże nie zadziała od tak. We krwi znajdziemy raczej w większości elementy rozkładu takich leków, a nie działające w 100% metabolity. Trzeba by każdą z substancji przeanalizować pod względem farmakodynamicznym, a szczerze to nie mam ani chęci ani potrzeby tego robić.
Rejestracja: 2008
  • 1007 / 230 / 0

Czyli to nie takie proste/. Dzięki za odpowiedź
Rejestracja: 2018
  • 66 / 15 / 0

Jeśli próg wykrycia morfiny we krwi to 20ng/ml, a siedzi toto we krwi 8h, to ile bezpiecznie odczekać by móc bezpiecznie oddać krew? Dzień wystarczy?

Choć w zasadzie nie sama morfina, bo w PST też i inne cuda siedzą, no i działa dość długo. Z drugiej strony, na gilu to już na bank nie przejdę..
Posty: 65 Strona 7 z 7
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 1975 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość