Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 45 • Strona 1 z 5
  • 64 / / 0
[ external image ]

Cytyzyna jest alkaloidem chinolizydynowym, występującym w roślinach z rodziny Leguminosae. Występuje we wszystkich częściach złotokapu zwyczajnego (Laburnum anagyroides), janowca barwierskiego (Genista tinctoria) vel Żarnowca miotlastego
i roślin z rodzaju szczodrzeniec (Cytisus), a także Sophora, Baptisia, Ulex i innych (Marion i Cockburn, 1948; Izaddoost i Harris, 1976). Na skalę przemysłową otrzymywana jest z nasion (zawartość 1–3%), niekiedy z liści (0,3%) i kwiatów (0,2%) złotokapu zwyczajnego. Złotokap zwyczajny – „złoty deszcz” (Laburnum anagyroides, syn.: L. vulgarae, Cytisus laburnum) to krzew lub małe drzewo z rodziny bobowatych (Fabaceae), występujące w środkowej i południowej Europie; w Polsce sadzony jako krzew ozdobny. Jako surowiec roślinny złotokap zawiera: alkaloidy chinolizydynowe (do 3%), głównie cytyzynę (95% frakcji alkaloidowej), N-metylocytyzynę, epi-baptifolinę, alkaloidy pirolizydynowe (laburninę i laburnaminę) oraz lektyny. Skład frakcji alkaloidowej w liściach i kwiatach złotokapu jest zbliżony. Wyciągi z nasion złotokapu stosowano dawniej w lecznictwie ludowym jako środek przeczyszczający, wymiotny i przeciwastmatyczny, natomiast zewnętrznie złotokap stosowano w leczeniu nerwobólów. Amerykańscy Indianie stosowali ją jako halucynogen w rytuałach i praktykach magicznych. W czasie II wojny światowej w Niemczech była z kolei substytutem tytoniu.
Czysta cytyzyna (C11H14ON2; nazwa chemiczna: (1R-cis)-1,2,3,4,5,6-hexahydro-1,5-metano- 8h-pyridol[1,2a][1,5]diazocin-8-on) jest białym lub jasnożółtawym, krystalicznym proszkiem, bez zapachu, o kwaśnym smaku. Charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie, chloroformie, alkoholu i acetonie, słabo rozpuszcza się w benzenie, jest praktycznie nierozpuszczalna w eterze i benzynie. Masa molowa cytyzyny wynosi 190.25 (C-69,45%; H-7,42%; N-14.72%; O-8,41%). Temperatura rozpuszczania wynosi 152–153°C, a temperatura wrzenia 218°C (Penchev i wsp., 2002). Cytyzyna w roztworach
wykazuje właściwości słabej zasady (pKa = 7,92; Barlow i McLeod, 1969). Chociaż cytyzyna była wyizolowana już w połowie XIX wieku przez Hussemanna i Marme, jej strukturę chemiczną określono dopiero w latach trzydziestych XX wieku (Ingi Patel, 1936). Przypomina ona strukturę chemiczną nikotyny (Zachowski, 1938; Kier, 1968; Barlow i Johnson, 1989).

Jak ktoś ma choć trochę rozumu to będzie wiedział jak w prosty sposób zrobić ekstrakt Janowiec barwierski dostępny z Herbapolu , pytać w dobrych sklepach zielarskich. Z ilością nie przesadzać

Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak: ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty.

Pozdrowienia
Bartosz :cool:
Uwaga! Użytkownik Bartosz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 129 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Karlos »
Z jednej strony miło:
złotokap stosowano w leczeniu nerwobólów
oraz
Amerykańscy Indianie stosowali ją jako halucynogen w rytuałach i praktykach magicznych
z drugiej strony
środek przeczyszczający
Mam nadzieję, że te halusy to nie oczyszczenie duchowe i fizyczne ;-)
Trzeba będzie iść sprawdzić :)
Uwaga! Użytkownik Karlos nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 114 / 4 / 0
Nieprzeczytany post autor: h0b »
Wystarczy kupić Tabex. 100 tabletek po 1,5mg cytyzyny kosztuje ok. 37zł. Pomaga rzucić fajki ale napewno nie do ćpania. Już za dużo wymyślacie.
  • 64 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Bartosz »
Środek przeczyszczający po spożyciu do ustnym. Cytyzyna jest podobna w budowie do nikotyny dlatego jest używana jako substytut nikotyny. A czy ćpać się to da zobaczymy jak dostanę żarnowca. A poza tym cytyzyne chce spożywać w formie dymu a nie w tabletkach. Myślę o szerokim zastosowaniu cytyzyny do miksów itp.
Uwaga! Użytkownik Bartosz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 14 / / 0
Cytyzyna działa pobudzająco na autonomiczny układ nerwowy, głównie na ośrodek oddechowy. Pobudza również ośrodek naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak: ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty. Przy spożyciu niewielkich ilości rośliny, szybko występujące wymioty z reguły zapobiegają wchłanianiu cytyzyny i rozwinięciu się zatrucia.

Ze względu na podobieństwo sposobu działania do nikotyny stosuje się ją w niewielkich ilościach jako substytut nikotyny w leczeniu objawów głodu nikotynowego. Jest sprzedawana w tabletkach po 1,5 mg pod nazwą handlową Tabex.

Od siebie dodam,że jest na receptę,załatwienie tego to żaden problem:),idziemy,mówimy że chcemy rzucić fajki i raz,dwa,mamy receptę,kosztuje około 40pln,jest 100tabletek,już po 2 czuć kopa.Na moje to działa podobnie jak amfa+extasy zajebiście pobudzą układ oddechowy,nie da rady usiedzieć samemu,nie da rady chcę się gadać z innymi ludzmi,fajny środek na imprezę.

[[Podpięte - leiche]]
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2009 przez leiche, łącznie zmieniany 1 raz.
With his man straight from Raleigh Durham, he recognized Kojak
  • 1613 / 26 / 0
Cytyzyna pobudza receptory nikotynowe.
fireman pisze:
Od siebie dodam,że jest na receptę,załatwienie tego to żaden problem:),idziemy,mówimy że chcemy rzucić fajki i raz,dwa,mamy receptę,kosztuje około 40pln,jest 100tabletek,już po 2 czuć kopa.Na moje to działa podobnie jak amfa+extasy zajebiście pobudzą układ oddechowy,nie da rady usiedzieć samemu,nie da rady chcę się gadać z innymi ludzmi,fajny środek na imprezę.
[[Podpięte - leiche]]

Ja posłuchałem znajomych - nie trzeba recepty - w aptece powiedzą, że na receptę, ale w tym samym momencie babka już sięga po kartonik:)

Testowałem Tabex - z imprezowymi właściwościami trudno mi się zgodzić - u mnie występowały takie efekty:
- chujowe uczucie w układzie oddechowym - tak jakby podrażnia, ciężko się oddycha, "ból płuc" i gardła
Co do właściwości terapeutycznych:
- faktycznie - fizycznie mniej chce się palić, a kiedy już zapalimy (bo w terapii zażywamy fajki i Tabex jednocześnie, ograniczając stopniowo fajki) fajka smakuje jak ścierwo - nie mamy ochoty jej kończyć
- psychicznie natomiast chce się palić cholera - brakuje dymka i momentu jak nikotyna słodko oplata nasze ciało

Dlatego mi się nie udało - chciałem palić i czuć z tego przyjemność.
Nie zmienia to faktu, że Tabex jest jak na razie najlepszy na rzucanie palenia - trzeba tylko pokonać mózg.
Na ulotce pisze, że jak sie nie uda to terapię można powtórzyć dopiero po 6 miesiącach, ktoś wie dlaczego?

Spróbuję jeszcze raz i zwrócę szczególną uwagę na właściwości imprezowe - może zmienię zdanie.
"To co nie zdarza sie nigdy dwa razy, niektórym nie zdarza się nawet raz".
aparat.relaksu@hyperreal.info

Nowy blog - tym razem dopracowany:)
https://junkiepump.wordpress.com/
  • 1069 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: anonimus »
Ja dzięki tabexowi rzuciłem palenie. Nie palę już ponad miesiąc i w ogóle o tym nie myślę. Podczas terapii też nie chce się palić a jak już sie zapali to naprawde fajka smakuje jak kartka papieru... terapie skonczyłem po 50 tabletkach. Warto wspomnieć o barwnych snach po tabexie :D
"Po prostu wybieram lepsze zło."

Od jutra rzucam.
  • 38 / / 0
Czy któryś z użytkowników tytoniu z żarnowca, mógł by mi powiedzieć czy jest jeszcze sens zbierania płatków? Ostatnio zbierałem 11dni temu, kiedy ledwo co zakwitły (podobno wtedy jest największe stężenie alkaloidów). Ładnie zduszone w torebeczce strunowej sobie leżały w ciemności przez 8dni, aż w końcu pod namową przewrażliwionego kompana, rozsypałem je, by usunąłem te czarne robaczki... Płatki po tylu dniach nadal był w dużej części ładne, żywo-żółte. Całość przerzuciłem do słoika i... i niestety, po 3ech kolejnych dniach już miałem brązową, kiepsko pachnącą, mokrą papkę z meszkiem. :|

Chyba pozbieram dziś, z czystej ciekawości, ale nie powiem że trochę się tą przygodą zniechęciłem.

Ogólnie jak już ktoś zbiera, to niech pamięta żeby jak najmniej powietrza było podczas marnowania (czy jak się nazywa trzymanie w zaciemnionym miejscu). Właśnie chyba woreczek strunowy jest najlepszy.
You poor fool! Wait till you see those goddamn bats.
  • 915 / 18 / 0
Dym z tego co pamiętam jest chyba w miarę ok (o ile nie jest zupełnie przejebany, różne etno-wynalazki testowałem i mogło mi się pomylić), natomiast działania nie ma żadnego.
  • 148 / 10 / 0
fireman pisze:
Na moje to działa podobnie jak amfa+extasy zajebiście pobudzą układ oddechowy,nie da rady usiedzieć samemu,nie da rady chcę się gadać z innymi ludzmi,fajny środek na imprezę.
[[Podpięte - leiche]]
:)
ODPOWIEDZ
Posty: 45 • Strona 1 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.