Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.
ODPOWIEDZ
Posty: 4967 • Strona 483 z 497
  • 3911 / 554 / 0
Awatar użytkownika
lol
Kompetentny
Kompetentny

Ryzyko uzależnienia fizycznego i psychicznego jest znikome %-D
Angelus jak już poczujesz tą fazę to może się to bardzo mocno zmienić :extasy:
  • 3220 / 140 / 0
Awatar użytkownika
Limitbreaker
Kompetentny
Kompetentny

IMO lepsza od morfiny, bo bardziej funkcjonalna.
Jeśli chcesz abym zwrócił uwagę na Twój post na forum i przeczytał go, napisz w jego treści " @Limitbreaker "
Jeśli masz pytanie, potrzebujesz pomocy, napisz do mnie na PW.
Jeśli Ci pomogłem, podaruj mi karmę. :)
  • 54 / 9 / 0

W czym niby oksykodon jest lepszy od morfiny? Szczególnie po podaniu I IV? Poza tym, że faza zacznie się niemal natychmiast, znaczy tuż po wyjęciu igły lub jeszcze w trakcie podawania. Biodostępność doustnie wynosi bodajże 62-87%, czyli średnio ~75%. Zakładając, że z tabsa wyciągniesz te 75% co będzie raczej trudne znacznie bardziej opłaca się jeść oksykodon doustnie. Zawsze masz te minimum lekko ponad 60% przyswajalności. Przerabiając więcej niż 80% należysz do grona szczęśliwców i w ogóle jakiekolwiek przerabianie jest bezsensem. Chyba, że aż ktoś jest takim ćpunem, degeneratem mającym fetysz igły co wszystko musi przerobić do IV co się da to tak. W każdym innym przypadku jest to imo nieopłacalne.
Nawet taki degenerat jak ja przestał już walić oxy IV tylko jeść.
Majka- tak owszem, zawsze IV, obecnie najchętniej szczególnie ta z Vendali- dziękuję Ci Michał przyjacielu, że mi powiedziałeś jaka jest prawda z przerabianiem tych Vendali, bo opinie były jednoznaczne i negatywne. Mimo wszystko dobrze, że Cię posłuchałem, bo wiesz jaki uparty że mnie człek;).

Oksykodon od morfiny może być lepszy, lepszy w jakim znaczeniu- że fajniejszy, przyjemniejszy w działaniu? Owszem, oksykodon łączy bardzo przyjemne działanie opioidowe, ale nie tak sedatywne jak w przypadku morfiny tylko mocno euforyczne i można by rzec pobudzające jak na tą grupę substancji.

Większość osób walących IV- przynajmniej z mojego otoczenia i z tymi z którymi nie na co dzień mam bezpośredni kontakt wybiera ostatecznie w większości morfinę. Część wręcz oksykodonu nie lubi wcale.
  • 3911 / 554 / 0
Awatar użytkownika
lol
Kompetentny
Kompetentny

pewnie chodzi mu o to, ze daje euforie, wiec wiecej rzeczy chce się robić, lepiej aktywizuje niz maja doustnie
ale w ciagu i przy wyzszej tolerce maja wygrywa chyba, bo znacznie dluzej dziala i cenowo lepiej wychodzi
  • 350 / 33 / 0
Awatar użytkownika

Maja doustnie mija sie z celem imo, ja po 100mg p.o poprostu zle sie czulem np. Aczkolwiek znajomy mi mowil ze po iv to pizda zycia. Ja z racji ze nie chce sie kluc wole oksykodon, swoją drogą mam pewnego magika, ktory wypisuje mi benzo jak leci ale chcialbym sprobowac na DHC lub wlasnie Oksykodon, jakie najlepiej objawy przedstawic?
Jestem dość trudny.
  • 100 / 17 / 0
Awatar użytkownika

Bez udokumentowanej pokaźnej i nieskutecznej innymi środkami historii leczenia bólu raczej nie masz szans.
  • 24 / / 0
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim po długiej przerwie
@DexPL Czy warto podać dojelitowo oxy zamiast po? Mam na myśli wsypanie rozkruszonej tabletki do kapsułki dojelitowej. Czy można się wtedy spodziewać trochę innego działania i trochę wyżeszej biodostępności? I o ile uda się opóźnić wejście oxy, czy będzie to chociaż 30-60min zanim taka kapsułka się rozpuści?
  • 54 / 9 / 0

j.w.@furyofpatientman

DHC Continus jesteś jeszcze w stanie wyciągnąć na "zwykłe" bóle w krzyżu podobnie jak Tramadol. Jednak w 9 na 10 aptek jak wchodzę z receptą na DHC to mówią, że na złej recepcie jest wypisany. Dopiero po tłumaczeniu, że owszem kiedyś ten lek był na RpW to od kilku lat już nie jest i jest już na zwykłą. I dopiero po sprawdzeniu w komputerze wydają lub częściej zamawiają, bo DHC jest dostępny w bardzo niewielkiej ilości aptek.

A o OxyContinie zapomnij bez leczenia w specjalistycznej poradni typu najlepiej Poradnia Leczenia Bólu lub neurologiczna czy ortopedyczna.
  • 350 / 33 / 0
Awatar użytkownika

@Maykell85 To w sumie zajebiscie bo dhc nie jest takie zle chociaz wole oksykodon a do tego moge go wyciagnac bez problemu bo mam papier na tramadol wiec %-D jednak pewnie na chorobe Wilsonai bole o silnym nasileniu oksy nie wyciagne prawda?
Jestem dość trudny.
  • 54 / 9 / 0

Co do uzależnienia to oksykodon podawany doustnie powoduje bardzo silne uzależnienie psychiczne jak i równie szybko fizyczne, gdyż z czasem działa bardzo krotko. Dlatego początkującym, których kopie koda w dawce 300-600mg/DHC w dawce do 450mg nie polecam przesiadki na oksykodon. Oszczędność kasy jest tylko złudzeniem, gdyż tolerancja na oksykodon (jak i na wszystkie mocne opio, ale w przypadku oksykodonu szczególnie) rośnie w zastraszającym tempie. Tak, że nie warto. W ogóle nie warto go próbować, gdyż osobom nie biorącym IV oksykodon zwykle przypada bardzo mocno do gustu.
Jednak o tym może napiszą userzy, którzy zaczęli go brać biorąc wcześniej co najwyżej zwykłą kode, ewentualnie DHC.

@ furyofpatientman, nie mam pojęcia co to choroba Wilsona. Jeśli powoduje ból to z czasem masz szansę na oksykodon. Musisz mówić z czasem, że DHC w maksymalnej, podwójnej dawce jednorazowej, czyli 180mg nie przynosi ulgi w bólu i wtedy może lekarz przepisze oksykodon.

Aha, nie doczytałem. Rozumiem, że lekarz oksykodon też już ci pisze skoro go wolisz od DHC?

I oto dowód proszę państwa jak silnie uzależnia oksykodon w porównaniu choćby do DHC skoro kolega go "woli" od DHC.
ODPOWIEDZ
Posty: 4967 • Strona 483 z 497
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.