Oksykodon - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 502 / 85 / 0

Bzdury gadacie np. że 80mg oxycontinu działa tak jak 140mg oxydoloru :D

Brałem oxy od prawie wszystkich producentów (p.o.) i są nie do odróżnienia. Przecież one mają tyle samo substancji czynnej, a dodatki/wypełniacze się nie liczą. Dostalibyście proch po tabsie do ryja, to ni chuja nie poznacie czy to Contin, czy Xancodal czy Dolor, czy Reltebon.

Nie mówię ofc o preparatach z Naloksonem lub do iniekcji, jak Oxynorm.
  • 102 / 11 / 0

No tak, przy przeróbce do I.V. mogą różnie klepać, różne firmy, bo przecież mogą być różne straty przy tym procesie (choć tak jak pisałeś - to znam tylko z opowiadań), a w rezultacie przyjmiesz inną ilość substancji czynnej.
Chodzi o to, że nominalnie, tabsy wszystkich producentów mają jej tyle samo.

W Kanadzie brak politycznej woli, żeby rozprawić się z kryzysem opioidowym

W walce z kryzysem opioidowym Kanadzie brakuje zacięcia, z jakim walczy z koronawirusem. Podejście do pandemii pokazało, że Kanadyjczycy mają wystarczające zasoby, żeby sprostać takim wyzwaniom. Brakuje tylko woli politycznej. Tymczasem liczba osób umierających z powodu uzależnienia od opioidów w niektórych miesiącach przewyższała liczbę zmarłych na koronawirusa.

George Floyd zażywał najniebezpieczniejszy narkotyk na świecie

Kilka lat temu Polską wstrząsnęły informacje o śmierci kilkunastu nastolatków, którzy zażywali dopalacze. Lekarze alarmowali, że powodem zgonów mógł być fentanyl – najgroźniejszy narkotyk świata. Potem te przypuszczenia potwierdzili śledczy. Eksperci wskazują, że fentanyl uzależnia szybciej od heroiny i jest sto razy silniejszy od morfiny. W ludzkim organizmie sieje spustoszenie. Wykorzystywały go m.in. rosyjskie służby specjalne. To właśnie tę substancję – oraz metamfetaminę – zażywał niedługo przed śmiercią George Floyd.
  • 587 / 69 / 0

Dlatego mowie że oxy77 gada okropne głupoty, które mogą skutkować czyimś przypadkowym przedawkowaniem. Bo taki randomek sobie wejdzie, zobaczy że oxydolor jest "slabszy" i sie udusi sugerując się tym rzekomo zanizonym dawkowaniem. I tak ps. jesteś w błędzie kolego. Z oksykodonem nie łączy mnie tylko czytanie, ale i osobiście miałem do czynienia ze wszystkimi preparatami na rynku tym polskim i zagranicznym rownież, włącznie z OP40/60mg.
  • 116 / 20 / 0

przy generykach podobno margines bledu dla deklarowanej substancji czynnej wynosi do 10%. wypelniacze tez sa rozne i pewnie moga miec wplyw na to, jak substancja sie metabolizuje u niektorych ludzi, na przyklad to jak szybko osiaga maksymalne stezenie we krwi. ale twierdzenie, ze jedna wersja leku jest dwa razy slabsza od drugiej to raczej na pewno polaczenie placebo i jakichs czynnikow losowych i rzeczywiscie moze zaszkodzic komus, kto zasugeruje sie taka informacja.
  • 336 / 72 / 0

Co tu się odoksykodoniło? %D

Myślę, że ktoś tam wyżej co "pierdolił głupoty", pierdolił o stratach z przeróbki do i.v, i myślał, że jak nie dopisze to będzie wszystko wiadomo, a jeśli myśli inaczej, to tak - pierdoli głupoty.

Co do ślepego testu spoko - zapachu tabsy od mundipharmy się nie zapomina, szczególnie po wyjęciu z listka. Jest charakterystyczny %D
  • 54 / 1 / 0

jak-rozmawiac-z-lekarzem-aby-zdobyc-oxy ... 71939.html
Nie chcę robić offtopu ale bardzo proszę o rady dotyczące Oxycontinu, MST Continus- informacje zawarte są w utworzonym przeze mnie temacie.
Myślę, że wiedza doświadczonych zawodników będzie cenna nie tylko dla mnie...
Dziękuję
  • 1671 / 142 / 36

Jakie ćpuny hehe, "jak wyrwać oksy" lol
  • 17 / / 0

To normalne, że oxy tak zamula brzuch? Straszne uczucie przejedzenia-najedzenia-cieżkostrawności. Przy 80mg podzielone na 2 dawki co 3 godziny, zwróciłam cały obiad. Dzień później poszło 20mg i tak samo zamula brzuchol, tylko tym razem bez wymiotów.

Podanie doustne, retardy, tabletka łamana na pół.
  • 502 / 85 / 0

@LuckyLexy W ubokach opio niby wymioty są standardem
Aczkolwiek mi nigdy nie zamulało brzucha. Na początkach z oksy miałem za to bóle+zawroty głowy i rzygałem jak kot - czułem się struty. Po kilku dniach przeszło.
  • 17 / / 0

@Sawant Ale żeby aż tak? Zjadłam o 11:00 20mg i do 20:00 czuję zamułe na brzuchu, taką jakbym zjadła coś starego, zamuła nie taka jak się je dużo tłustego i czuć wątrobe. Dobrze to określiłeś, jak struty. Czyli taki stan rzeczy powinien zniknąć przyjmując stałą dawkę. Jednak czasami efekty uboczne się sprawdzają.
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 2261 uczestników Wejdź na czata