Oksykodon - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 398 / 54 / 0

^
Mundipharma czyli OxyContin
Wypukła okrągła tabletka z napisami "OC" z jednej i "80" z drugiej strony.
Jest pokryta takim jakby zielonym woskiem, który ma robić to spowolnione uwalnianie. Zdejmuje się go dziecinnie łatwo - pod ciepłą wodą obracaj w palcach. 15-20 sekund i wszystko starte.

Dalej robisz co chcesz, gryziesz, kruszysz, sniffujesz, przygotowujesz do iv.
  • 391 / 49 / 0

Heh tylko taka rada dla tych, ktorym przyszlo by do glowy zmywanie otoczki pod strumieniem wody w zlewie. Zatkajcie korkiem odpływ, taki protip xD Ile ja juz kurwa razy prawie co stracilem cenną na skręcie 80tke, ktorą łapałem w ostatnim momencie.
Najlepiej nalac sobie do miseczki jakiejs albo szklanki cieplutkiej wody i tam powoli zmywać :)

Pomoc osobom uzależnionym i w kryzysie bezdomności w czasach zarazy

Pandemia COVID-19 wymusiła duże zmiany w funkcjonowaniu programów redukcji szkód. Jak obecnie wygląda pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych czy osobom w kryzysie bezdomności? Na pytania Damiana Sobczyka (Polska Sieć Polityki Narkotykowej) odpowiadają Aleksandra Stańczak-Wiercioch i Beata Stelmaszczyk z Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR.

Nowy sposób leczenia zakażonych koronawirusem? Francuscy naukowcy testują... plastry nikotynowe

Nikotynowy receptor acetylocholiny (nAChR) może odgrywać kluczową rolę w zapobieganiu covid-19 – sugerują wyniki badań przeprowadzonych we francuskim szpitalu Pitié-Salpêtrière.
  • 487 / 32 / 0

Kurwa A ile razy rozmontowywalem rury pod zlewem tzn odpływ palców by brakło dobrze że wszędzie są plastikowe nakrętki i szybko to idzie zdemontować hehe %-D
  • 731 / 117 / 0

Ja już od tego diabła mam taką wprawę, że otoczkę zdejmuję w 15, max 30 sekund. Taki mały protip: wystarczy zeskrobać naokoło tą warstwę z krawędzi - ona sama schodzi pod paznokciem w 5 sekund, następnie z jednej i z drugiej strony delikatnie opuszkami palców trzeba spróbować "zdrapać" tak, żeby otoczka się równo kawałek odwinęła i dalej schodzi w całości jak plaster, czy zwykła naklejka. Jedyne co to przy oznaczeniach "OC" i "80" może się czasem urwać, dlatego te "czyste" z sandozu skrobie się jeszcze szybciej.
  • 1019 / 103 / 0

Czyli te otoczki są tak łatwe do usunięcia jak z aspelanu czy sudafedu ? Serio to jedyne "zabezpieczenie" trochę powidonu ? A podobno z kruszeniem lipa da się to zrobić wkładając np w ulotkę i walkujac szklanka po tabletce ? Gilotyna z apteki do cięcia tabletek przetnie to na pół ?
  • 731 / 117 / 0

Oxycontiny skruszysz wałkiem, czy czymkolwiek, a sandozy to nawet w palcach łamię na 4. Nie próbowałem w rękach na proch, ale imo dałoby radę.
  • 511 / 94 / 0

otoczkę wystarczy zmoczyć i przetrzeć ręcznikiem papierowym, nie trzeba tego pod bieżącą wodą myć. Też mi się kiedyś wydawało, że trzeba i też odpływy rozmontowywałem.
  • 1019 / 103 / 0

Jak dobrać dawkę na pierwszy kontakt z pełną obstawa substancji wykazujących syngerizm z opio tolerancja przynajmniej ta początkowa po przerwie niska ja wymyśliłem tak

prometazyna 25 mg pregabalina 300 mg a za godzinę 20 mg oxy i 2mg alpry wszystko P.o
  • 731 / 117 / 0

Jak pierwszy raz po przerwie to bym nie miksował tyle, zwłaszcza opio i benzo. Jeśli koniecznie chcesz jeszcze dołożyć tą alpre, to bym zdecydowanie zmniejszył dawkę i dopiero jakby nie było żadnych problemów z oddychaniem ewentualnie dorzucił więcej, ale ogólnie tak jak wyżej, po przerwie jest o wiele większe ryzyko przedawkowań, dlatego osobiście nie łączyłbym opio z benzo. Sprawdź najpierw jak reaguje organizm, bo na każdego przerwa wpływa inaczej i będziesz wiedział jak i ile dobierać, tak z marszu to strzelanie w ciemno.
  • 118 / 34 / 0

Zamiast określonego wprost w zamówieniu OxyContinu dostałem w paczce Oxydolor 80 mg. Wystraszyłem się trochę, bo nie znałem wcześniej tego preparatu. Okazało się, że zdjęcie szarej cienkiej otoczki jest banalnie łatwe za pomocą nożyka na sucho. Kruszenie tabletki na pył przebiega bezproblemowo, roztwór się nie klei, ma konsystencję idealną do ekstrakcji przez filtr z waty bawełnianej w strzykawce. Ekstrakcja na zimno, po filtrowaniu idealnie przejrzysty roztwór. Przyjąłem 5 ml soli fizjologicznej na 80 mg, pierwszy strzał działanie średnie (tolerancja na kodeinę - 900 mg), drugi zastrzyk z tej samej ilości po ponad godzinie dosłownie upierdolił mnie jak świnię na jakieś 45 min, potem przyjemny afterglow. Minęło 4h od drugiego podania, chęci na dorzucenie brak. Niestety delikatnie się zawiodłem, ponieważ nie odczuwam żadnej euforii, jedynie lekka poprawa nastroju, bardziej wynikająca z samego faktu, że lek mam w końcu w rękach, silna sedacja, chwilowy nieogar, zaburzona motoryka i wypowiedź, szukanie w głowie odpowiednich słów podczas rozmowy przez ten czas najmocniejszego uwalenia.
Generalnie można przyjąć, że jestem zadowolony z jakości tabletek i ich łatwości do przygotowania pod sniff oraz iv. Porobiła mnie dawka w systemie opisanym wyżej. Czy dla osoby bez tolerancji na opioidy, ale z odblokowanymi receptorami (morfina w szpitalu na bóle pooperacyjne oraz tramadol) wystarczy 20 mg sniffem na pierwszy raz? Koleżanka bardzo chce ze mną spróbować i taką dawkę mam zamiar jej zaproponować. W razie czego po godzinie zawsze może dociągnąć, gdyby było za słabo. Gdy się spotkamy, ja oczywiście jedyna słuszna droga podania. To będzie mój pierwszy raz z opio, gdy będę brał w towarzystwie (mój staż to prawie 7,5 roku znajomości z opioidami, z czego 7 lat w ciągu).
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 1099 uczestników Wejdź na czata